СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
Мусила ќе биде ѕвер, веќе е одличен на само 19 години.
Има нешто во малиот, ке видиме како ке се развива понатака. Храброст треба да бараш топка во нозе со противнички играч на грб, и екипа која ти дише во врат со нон стоп пресинг. Млади играчи во вакви моменти се кријат зад играчи зашто не сакаат да изгубат топка.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Кај е тој што ќе си гризнеше од курот ако не тепаше Германија?
Тука сум не се секирај
Нема што да се коментира , резултатот реален , ама Германија е оштетена.
FB_IMG_1669596413500.jpg
Плус недосуден пенал

Ја разбирам Германија е таргетирана сега поради све што се издешава ама што е многу , многу е.
Паѓаа како пички циганите на секој дуел , Горецка незнам зошто доби жолт , тоа не беше ни фаул а не пак жолт картон.
Толку агресивно му влагаа на Мусиала , ко да сакаа да го повредат , цело време залепен беше еден чоек за него и душата му ја извадија.Гави може да си ја чува Голден бој наградата , Мусиала ке си земе Златна топка наредна година

Нијанси се во прашање ама Шпанија беше подобра , треба да се биде реален и да се признае..
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Според мене Швајцарија е селекција на која треба посебно да се внимава во Катар, ги завршија квалификациите на 1 во место во групата. Мнимална победа против Камерун со 1:0 па ќе видеме како понатаму, можда и да се платиле некоја пара :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Тука сум не се секирај
Нема што да се коментира , резултатот реален , ама Германија е оштетена.
Прегледај го приврзокот 356243
Плус недосуден пенал

Ја разбирам Германија е таргетирана сега поради све што се издешава ама што е многу , многу е.
Паѓаа како пички циганите на секој дуел , Горецка незнам зошто доби жолт , тоа не беше ни фаул а не пак жолт картон.
Толку агресивно му влагаа на Мусиала , ко да сакаа да го повредат , цело време залепен беше еден чоек за него и душата му ја извадија.Гави може да си ја чува Голден бој наградата , Мусиала ке си земе Златна топка наредна година

Нијанси се во прашање ама Шпанија беше подобра , треба да се биде реален и да се признае..
Сакаш да кажеш дека немаше офсајд при голот, затаил компјутерот?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
Две шанси поеба Мусиала, онаа кога шутна у голман наместо да подаде и на крај кога наместо да шутне било како макар бил и у трк, зеде да дрибла. Епа толку треба
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.996
Според мене Швајцарија е селекција на која треба посебно да се внимава во Катар, ги завршија квалификациите на 1 во место во групата. Мнимална победа против Камерун со 1:0 па ќе видеме како понатаму, можда и да се платиле некоја пара :)
+ super izigraa vo Liga Nacii, zemaa skalp na Spanija vo gosti i portugal doma..
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Ebate precenetiot Flick. Abe isti gluposti kako Löw gi pravi. Glauc. Zemas dvajca spic igraci a prviot go stavas vo 70ta minuta od vtorata partija koga si pred ispagjanje. Aj Moukoko koj taze napravi 18 godini e rizik da se stava ama Füllkrug e pola godina vo jaka forma i ne go igras. Namesto toa lepotani kako Haverc i Miler (koj e odlicen ama ne za spic). Treba malce back to the roots so kopaci kako 2002 sto stasaa do finale a ne so razgaleni idioti kako Sane da glumis ludilo.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
a ne so razgaleni idioti kako Sane da glumis ludilo.
Ти си слепо, завидливо и умрено човече, секогаш и си бил. И ќе бидеш.

Сане го смени текот на утакмицата вчера откако влезе како замена. Првата против Јапонија не играше заради повреда.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Ти си слепо, завидливо и умрено човече, секогаш и си бил. И ќе бидеш.

Сане го смени текот на утакмицата вчера откако влезе како замена. Првата против Јапонија не играше заради повреда.
Povekje e do tipot na igrac, nisto licno. A i na kraj ko budala vgol dane sakase da vleze so topkata.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.283
Сакаш да кажеш дека немаше офсајд при голот, затаил компјутерот?
Не затаил компјутерот ама изгледа правила не знае. Ја гледа целата рака на шпанецот а уствари убаво е пресечена, од рамото надоле не се важи. Ова со голо око се виде дека е у офсајд Рудимбе.
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
747
Поени од реакции
639
зошто Онана не бране за Камерун?
Митровиќ себичњак не виден аут
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
зошто Онана не бране за Камерун?
Митровиќ себичњак не виден аут
Според последните информации од коментаторите селекторот го пратил дома со првиот авион наводно под казна.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Катастрофална е одбраната на Камерун, овој тренерот мораше да стави уште еден штопер по постигнувањето на водечкиот гол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom