СП 2018 - генерална дискусија

Дали сериозно мислите дека ќе се вратат темите?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Не заслужија италијаниве да одат понатаму, многу слаба игра.
Ама пак кој ке ги гледа Швеѓаниве. :eek:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не заслужија италијаниве да одат понатаму, многу слаба игра.
Ама пак кој ке ги гледа Швеѓаниве. :eek:
Овие што навиваат за Италија пошто ионака останаа без репрезентација ;)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.361
Остај тоа..Шведска има толку слаб и мизерен состав што е смешно дури како се пласираа воопшто со оние играчи...јас искрено ниту еден играч од овие денешните(освен Линделоф и Тоивонен отепаниот) не знам, ни кај игра ни шо игра..дури посмешно е тоа што без Ибрахимович го направија успехот :D
Како не знаеш. Двајца во Свонси играат и еден во Лајпциш.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.010
Да им се десеше денес ова на Англија ќе пукаше форумов со hehehehehheh humor, толку со Смолинг штопер, па тоа е Хендерсон коа ти е капитен hehehehhhhhhhhhhhhh ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) Кејн едносезонски напаѓач ;) ;) ;) ;) мртва reprezentacija ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Ајде, марш таму, досадна репрезентација, мртво катанаџо.
Абе и овие се за ремет до 101 и назад, ама ќе се вратам на извлекувањето за квалификациите. Која будала ги смести во иста група Шпанија и Италија а на мртвата Англија им ги остави за конкуренција Словачка и Словенија? Уште не ми е јасно како успеала Италија да падне во втор шешир а Англија да остане во прв. Реално Италија веќе 10 години не е топ 5-6-7 светска репрезентација ама па Англија не е ни топ 10, смешни се и на секое натпреварување само пополнуваат место а нонстоп се носители. Кој ги прави шеширите, све да му изнаебам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе и овие се за ремет до 101 и назад, ама ќе се вратам на извлекувањето за квалификациите. Која будала ги смести во иста група Шпанија и Италија а на мртвата Англија им ги остави за конкуренција Словачка и Словенија? Уште не ми е јасно како успеала Италија да падне во втор шешир а Англија да остане во прв. Реално Италија веќе 10 години не е топ 5-6-7 светска репрезентација ама па Англија не е ни топ 10, смешни се и на секое натпреварување само пополнуваат место а нонстоп се носители. Кој ги прави шеширите, све да му изнаебам.
Пари братко, ПЛ е најискомерцијализирана лига, фрлаат паричиња да им играар просечните играчи на сфецки првенства, не знам како до сега не ви е тоа јасно ;) ;) ;)

Чао рагаци.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Аман бе што сторивте нервози и пцуења ... Убаво викаат и така е срање репрезентацијата, нека го земат Карло и нека направат еден рестарт.

Се дешава јбг, на Холандија и се случи, на Англија со Стив Мекларен и се случи, да се протнеа некако жабарите ќе влезеа ама летово па тежок блам можеше да им се деси од некого.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.667
Поени од реакции
81.863
И Келини става точка на репрезентативната кариера... Од следниот циклус ќе ги гледаме Ругани, Калдара, Ромањоли, и нормално воџата... Бонинаторот :cool:[DOUBLEPOST=1510617425][/DOUBLEPOST]И Де Роси изгледа пензија...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.010
Пари братко, ПЛ е најискомерцијализирана лига, фрлаат паричиња да им играар просечните играчи на сфецки првенства, не знам како до сега не ви е тоа јасно ;) ;) ;)

Чао рагаци.
Да бев навивач на Милан, сега ќе ти постирав слика со 4 пехари од СП од кои последниот се случил пред 11 години.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Да бев навивач на Милан, сега ќе ти постирав слика со 4 пехари од СП од кои последниот се случил пред 11 години.

Aма не си, па не можеш да ги постираш! :icon_mrgr::icon_mrgr:
И 7 се, знаеш да броеш до 7, нели?
Или се праеш дека незнаеш кога ќе те прашаат колку финалиња Јуве изгубил :icon_lol:

А на овој смееш комотно, навивач на Ливерпул, постер бојс за "следната е наша" :icon_lol:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.010
Aма не си, па не можеш да ги постираш! :icon_mrgr::icon_mrgr:
И 7 се, знаеш да броеш до 7, нели?
Или се праеш дека незнаеш кога ќе те прашаат колку финалиња Јуве изгубил :icon_lol:

А на овој смееш комотно, навивач на Ливерпул, постер бојс за "следната е наша" :icon_lol:
4 освоени СП се, ама одамна се па срам ми е да ги спомнувам. Јебига некој нема срам па уште живее во праисторијата.
Италија има повеќе освоени СП од 30 учесници на идниот шампионат ама они учествуваат а Италија не. По ваша логика, треба да фатат да ги заебаваат за титулите освоени пред дедо Ное.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Уште кога го видов Флоренци како бокс ту бокс играч знаев дека не поминуваат.

Јас овај само како десен бек сум го гледал, што мајка бараше на средина?


Иначе само ретарда може да се смее на тагата на Буфон, кој плаче за неговата репрезентација, јас да бев на негово место ќе го кренев на клоци Вентура со се Пароло, Дармиан, Имобиле и сите други аматери.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Aма не си, па не можеш да ги постираш! :icon_mrgr::icon_mrgr:
И 7 се, знаеш да броеш до 7, нели?
Или се праеш дека незнаеш кога ќе те прашаат колку финалиња Јуве изгубил :icon_lol:

А на овој смееш комотно, навивач на Ливерпул, постер бојс за "следната е наша" :icon_lol:
Колку си само ти замлатен, човекот друга му беше поентата и убаво си пиша 'да бев фан на Милан ќе ти вратев со слика од 4ри пехари од СП' а ти си се фатил за ЛШ како слеп за стап, форсираш муабети без везе.

И незнам што толку ти беше мерак да го видиш Буфон како плаче?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Колку си само ти замлатен, човекот друга му беше поентата и убаво си пиша 'да бев фан на Милан ќе ти вратев со слика од 4ри пехари од СП' а ти си се фатил за ЛШ како слеп за стап, форсираш муабети без везе.

И незнам што толку ти беше мерак да го видиш Буфон како плаче?
Ради изјавите на Буфон за голот на Мунтари.


п.с Со Инсиње се спукале уше после првата текма, коа Вентура барал од Инсиње да игра у средина и да глуми Пирло и денес најде Вентура да глуми авторитет и да се курчи.

Апсолутно не се согласувам дека Италија е до толку мизерија да не може да игра на СП па и да стигне докај 1/4 финале, има доста потенцијал во составот ама Вентура ги уништи во последниве неколку месеци.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Колку си само ти замлатен, човекот друга му беше поентата и убаво си пиша 'да бев фан на Милан ќе ти вратев со слика од 4ри пехари од СП' а ти си се фатил за ЛШ како слеп за стап, форсираш муабети без везе.

И незнам што толку ти беше мерак да го видиш Буфон како плаче?

Добро де мислев за ЛШ дека се дрзна да збори
Се извинуем:D

Мерак ми е бе кога плаче пичето :)
Имам фетиши чудни
Нека плаче цела вечер :icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.352
Вентура не поднесол оставка...

Giampiero Ventura has refused to resign and apologised to Italy fans “for the result, but not the effort” after failing to reach the World Cup.

Ќе се состанел деновиве со Тавекио да виделе кој се следни чекори итн итн :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom