СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

Член од
28 јуни 2015
Мислења
855
Поени од реакции
453
Важно, им прати Ловрен бакнежи на сите, па дури и на оние што го плукаат на Кајгана форум.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
А Вида па, дава гол и соблака дрес, нешто што знаеш дека е автоматски жолт. Сега ако Хрватска пројде против Англија а направи жолт, нема да игра финале поради глупоста наречена соблакање дрес :tapp:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
За Модриќ ми е најмерак што идат во полуфинале. Човекот се остави на терен последните две утакмици. Ѕвер.

Браво за Хрватска, секоја чест. Втор пат до полуфинале за една микро држава со четири и пол милиони жители е огромен успех.

Наредна станица, финале!!

:aplauz:
Зборовите од тастатура ми ги зема, најмалце во топ4 во свет, една балканска нација, страшно нешто.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
703
Поени од реакции
999
А Вида па, дава гол и соблака дрес, нешто што знаеш дека е автоматски жолт. Сега ако Хрватска пројде против Англија а направи жолт, нема да игра финале поради глупоста наречена соблакање дрес :tapp:
Мислам не важи во полуфинале тоа..
Дебилно би било да пропушти некој финале за тоа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.964
А Вида па, дава гол и соблака дрес, нешто што знаеш дека е автоматски жолт. Сега ако Хрватска пројде против Англија а направи жолт, нема да игра финале поради глупоста наречена соблакање дрес :tapp:
Се бришат жолтите за 1/2 финале ако не се лажам.

Него шпринтот на Модриќ у 110 минута одприлика таму кај корнер знаменцето :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc: Каква играчина е ова драги мои, пример за спортиста, маестро Лука!! Ептен ми е драго за Хрватска, нарочито ради Перишиќ зашо ќе играше со мозочен удар цела следна сезона од мака ради зицерон што го утна.
Инаку многу килаво Хрватите, воопшто не се покажаа денес. Англија е во предност, поодморени се, а богами и по играта изгледаат на фаворити.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Се бришат жолтите за 1/2 финале ако не се лажам.

Него шпринтот на Модриќ у 110 минута одприлика таму кај корнер знаменцето :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc: Каква играчина е ова драги мои, пример за спортиста, маестро Лука!! Ептен ми е драго за Хрватска, нарочито ради Перишиќ зашо ќе играше со мозочен удар цела следна сезона од мака ради зицерон што го утна.
Инаку многу килаво Хрватите, воопшто не се покажаа денес. Англија е во предност, поодморени се, а богами и по играта изгледаат на фаворити.
Точно, моја грешка, се бришат, сега проверив на гугл :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Еден од Лингард, Фелаини, Жиру и Вида ќе го крене!! wow:вонзем:


Закон свеЦко бтњ. Среќата ги грее со камата на АНГ и ХРВ за сите срања од кога пратам фудбал. Победникот од овие сакам и да освои. Ако #itscominghome виде бел ден наредниот понеделник, џукелите ќе ги сронат сите мостови на Темза док у позадина врти “мостови на Морачи“ од Беки Бекич. Кам он ледс!
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
85
За Модриќ ми е најмерак што идат во полуфинале. Човекот се остави на терен последните две утакмици. Ѕвер.

Браво за Хрватска, секоја чест. Втор пат до полуфинале за една микро држава со четири и пол милиони жители е огромен успех.

Наредна станица, финале!!

:aplauz:
Нешто помалку. Поготово Германија и Ирска дијаспори најголеми.

Инаку, рамо одлучи да се оди на пенали. После Данска каде беше очекувано, овдека беше непростиво да се случи истиот концепт.
Ама лудило е надвор, луѓе!!! Па може ќе одам да гледам на плоштад за промена во среда или за викенд... :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.012
За Модриќ ми е најмерак што идат во полуфинале. Човекот се остави на терен последните две утакмици. Ѕвер.

Браво за Хрватска, секоја чест. Втор пат до полуфинале за една микро држава со четири и пол милиони жители е огромен успех.

Наредна станица, финале!!

:aplauz:
Нема врска ова со жителите туку со талентот и посветеноста на играчите. На пр. еден Уругвај со 3 милиони жители е двократен светски шампион.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.792
Поени од реакции
39.066
Штета за Русија, мерак ќе ми беше да направеа подвиг, али сепак било кој да освои освен франција би ми било мило
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Немам видено толку да зависи цела екипа од еден играч, како Хрватска од Модрич (вечерва). Ни Барса од Меси, ни никој никој..
Каква партија, мајсториште, гениј. Физички поспремен од цел тим е, а влезен е у 33 година. Капа до под, нека се протнат некако у финале, и си лапа МВП на турниров.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.062
Поени од реакции
12.953
Ептен сум сигурен дека Хрватска ќе ги исплеска Англичаниве. Реално против Аргентина покажаа како знаат опасно да пристапат во натпревари кога не се фаворити барем на хартија. Се останато што играа, беа благи фаворити, и катастрофално пристапуваа со некој изгубен пристап, па чекаа да примат гол, па после како да не е истиот тим, одма брз одговор, одма опасности од сите страни. Само да не се испичкаат од помислата за финале и да влезат отворено со желба да дадат први гол. И Модриќ е играчиште не се опишува со зборови чудо, нема некоја сила, ама техника, спретност, мозок... Мозок човеше, баткава игра ко Ајнштајн некој на играва, ко да игра некој со него со џојстик од трибини, и да гледа сите играчи на цел терен кај се, однапред три потези предвидува што ќе се случат, лудак... Браво и за Русија, преблиску беа, им се насмеа среќата при стативата на Перишиќ, ама не им се насмеа со пеналите, и особено пеналот на Модриќ.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Нема врска ова со жителите туку со талентот и посветеноста на играчите. На пр. еден Уругвај со 3 милиони жители е двократен светски шампион.
Или Словенија со 2 милиони жители е моментален европски шампион во кошарка, имаат и голема доминација во зимските спортови.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ковачиќ имаше лоша утакмица, ко изгубен у свемир беше, мора да се оправи за со англија. Финале сакам Белгија - Хрватска, заслужија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom