СП 2014 - ФИНАЛЕ | Германија - Аргентина | 13.07.2014 (21:00) Маракана -Рио де Жанеиро

  • Креатор на темата Rigel Kent
  • Време на започнување

Кој ќе победи во финалето ?


  • Вкупно гласачи
    183
  • Гласањето е завршено на .

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.611
138 гласа Германија наспроти 45 Аргентина:facepalm:
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
148
Поени од реакции
153
In a change to the #GER starting XI, Christoph Kramer replaces Sami Khedira who has a calf problem. #SSN
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.942
Napred shkodran, napred germania.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.827
Поени од реакции
804
Vaka ke bide...Eden somnitelen slobodan udar za Argentina vo prvite 20 minuti, gol od sloboden udar i posle toa partija lezhenje i valkanje po terenot, ke gledame neshto shto lichi na fudbal.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.715
Поени од реакции
20.352
Швајншртајгер и Крос во линија и пред нив Геце. Ах бе Лев.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.077
Поени од реакции
10.993
Марко Матераци вип... :tapp:
@Fringe гледаааа ќе има голови :D[DOUBLEPOST=1405278195][/DOUBLEPOST]Kramer?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
977
Поени од реакции
2.420
Што биде нека биде останувам за Аргенитина овие немциве ми се неподносливи :)
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.242
Поени од реакции
1.161
А затоа Реал им го шитнал на Наполи ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom