СП 2014 - ФИНАЛЕ | Германија - Аргентина | 13.07.2014 (21:00) Маракана -Рио де Жанеиро

  • Креатор на темата Rigel Kent
  • Време на започнување

Кој ќе победи во финалето ?


  • Вкупно гласачи
    183
  • Гласањето е завршено на .

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Уште едно барање за подетален одговор од тебе :icon_mrgr:
Освен тоа што игра во Барса и ви беше ноќна мора последниве 6-7 години, кои се другите причини ради кои Меси не ти е омилен?
Па тоа шо го кажав, преувеличувањето на се што е поврзано со него, сликата дека е безгрешен и дека мравка не би згазил. Обичен пример, Меси дава обичен гол, но тој е претставен како мајсторија затоа што го дал Меси. Патетично е и ме нервира.

Не му ги замерам достигнувањата во кариерата кои се на плафонот на можностите, ама за мене нема да биде најдобриот на сите времиња. Ниту Кристијано, ниту тој, засега. Ваљда смеам да иам таков став.


За овие би ти било мило затоа што го носеле дресот на белиот балет, а за Меси не, затоа што ви го ширел анусот во секој можен натпревар? Еее Мадридисти колку сте очајни, субјективни и колку си немате појма од фудбал, а поготово ТИ!
Аха, а затоа хејтањето на Португалија беше релевентано од вас.

Али океј, извини, заборавив дека ако не ја сакаш Барселона појма немаш од фудбал. :(
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тие што беа за Бразил сега се за Аргентина :icon_lol:
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Па тоа шо го кажав, преувеличувањето на се што е поврзано со него, сликата дека е безгрешен и дека мравка не би згазил. Обичен пример, Меси дава обичен гол, но тој е претставен како мајсторија затоа што го дал Меси. Патетично е и ме нервира.

Не му ги замерам достигнувањата во кариерата кои се на плафонот на можностите, ама за мене нема да биде најдобриот на сите времиња. Ниту Кристијано, ниту тој, засега. Ваљда смеам да иам таков став.




Аха, а затоа хејтањето на Португалија беше релевентано од вас.

Али океј, извини, заборавив дека ако не ја сакаш Барселона појма немаш од фудбал. :(
Цитирај ме доколку некогаш сум пишал лош збор за Португалија или Роналдо. Дечкото е атлета невидена, ѕвер, треба да си неук за да кажеш дека е лош играч и тие споредби помеѓу него и Меси нема нешто поглупаво и подетско од тоа. Јас лично не оправдувам никакви споредби на двете релации, и затоа доколку си доволно созреан од фудбалски аспект немаше да кажеш такво нешто дека Меси не е заслужен што Аргентина стигнала до финале. Не знам зошто толку ви претставува проблем да кажете дека Меси е фудбалски гениј, како и Роналдо, две појави што ќе ги величиме и воздигнуваме додека сме живи.
Да не бегам од темата, мислам дека ми ја сфати поентата на муабетот.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.142
Поени од реакции
2.583
Цитирај ме доколку некогаш сум пишал лош збор за Португалија или Роналдо. Дечкото е атлета невидена, ѕвер, треба да си неук за да кажеш дека е лош играч и тие споредби помеѓу него и Меси нема нешто поглупаво и подетско од тоа. Јас лично не оправдувам никакви споредби на двете релации, и затоа доколку си доволно созреан од фудбалски аспект немаше да кажеш такво нешто дека Меси не е заслужен што Аргентина стигнала до финале. Не знам зошто толку ви претставува проблем да кажете дека Меси е фудбалски гениј, како и Роналдо, две појави што ќе ги величиме и воздигнуваме додека сме живи.
Да не бегам од темата, мислам дека ми ја сфати поентата на муабетот.
Реално Меси е заслужен шо Аргентина стигна до осмина финалето.Во нокаут фазата најдобро изигра само против Швајцарија.Потоа само оние најпристрасните фанови можат да кажат дека он ја однел во финалето.Ништо посебно за негови стандарди не видовме од четвртфинале па натаму...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.230
После главата на Зидан, ногата на Де Јонг баш ме интересира која работа ќе ја видиме во ова финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom