СП 2014 - Група А (Бразил, Хрватска, Мексико, Камерун)

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Непостоечки пенал,недосуден фаул на третиот гол ...Еееех оваа моја чудесна такозвана фифа
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Само Хирошима и Нагасаки за тоа кинезот ќорав. Очекувана но не и заслужена победа на бразилците.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
За пеналот океј, се согласуваме.

И за одбраната. За средината не. За нападот делумно.

Овој Бразил е јак приближно колку тој што освои во 2002. Заборавате дека истите од 2002 играа и во 1998 и доживеаа дебакл од Франција. :)
Ме зезаш така?
Нападот?

Роналдињо + Ривалдо + Роналдо споредено со Нејмар + додајкојсакаш од сегашниве?

98ма тимот (освен финалето) играше сосема добро, и не е дебакл да изгубиш од таа Франција како домаќин.
Него нема везе тоа, тимот од 2002 нема ни 40% од играчите од 98ма
Освен Роналдо, Ривалдо Кафу и Карлос кои други играа и на двете првенства?
Таа генерација 98ма беше при крај со Тафарел, Дунга, Леонардо итн
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Каков развој на муабетот со спектакуларна завршница. Сам против сите. А и победи на крај, ги напика во шише. :cuc:
Раст и развој.PNG
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
У секоја спортска тема бе да флезеш све за судии да се се зборело, уште у темата за тенис фали. Абе и мене ми е криво што на ваков начин изгуби Хрватска, али дај не ја тупете, дур судат живи луѓе ќе има судиски грешки,
Фан на Барса?:ROFLMAO:
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Се знаеше дека Бразил ќе победи...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Со Made in China судии толку.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Еј прво нешто што ми падна на памет е Марсело, на толку лабилна и ментална личност (играчиште е нема што) да му стаиш резерва од типот на Максвел треба да си ментален. Дечково ќе биде најслаб поединец кај Бразил на првенствово, ич кур не го боли типот кога знае дека нема конкуренција.

Друго, бразилциве тепаа на ``среќа``, непостоечки пенал, абе ај таков фаул ни на мал фудбал у маало не се признава а не па не светско првенство ПЕНАЛ!

Кај хрвативе мислам дека работата ја утна Ковач, многу повлечено го играше Модриќ а Ковачиќ на таа позиција е тотално анемичен, требаше да им ги смени улогите уште многу рано. Олиќ искина!
Не функционира оваа средина со 3ца ист тип на играчи, мора еден деструктивец да има, ја би го остаил Ковачиќ на клупа а во средина Вукојевиќ-Лука-Ракитиќ или евентуално Иван на крило а Матео у средина.

Плетикоса многу аматерски бранеше денеска, третиот гол иде на негова душа, па и пеналот до негде.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Каде Јелавич и Ребич пред Едуардо бе,пизда ли ти материна?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ме зезаш така?
Нападот?

Роналдињо + Ривалдо + Роналдо споредено со Нејмар + додајкојсакаш од сегашниве?

98ма тимот (освен финалето) играше сосема добро, и не е дебакл да изгубиш од таа Франција како домаќин.
Него нема везе тоа, тимот од 2002 нема ни 40% од играчите од 98ма
Освен Роналдо, Ривалдо Кафу и Карлос кои други играа и на двете првенства?
Таа генерација 98ма беше при крај со Тафарел, Дунга, Леонардо итн
Па овој Бразил доживеа дебакл? А и у 98 тесно се провлече Бразил против Данска и Холандија (чинам).

Роналдо тогаш = Нејмар сега, 22 години двајцата, суперталенти. Роналдињо тогаш = Вилијан/Оскар сега, сеуште без статус на мега ѕвезда. Па тоа, носителите беа горе долу истите.

Мене муабетот ми е дека овој Бразил не е значително послаб од тој и дека може да ја освои титулата. Кој ќе испадне во право, ќе видиме месецов.


Еј прво нешто што ми падна на памет е Марсело, на толку лабилна и ментална личност (играчиште е нема што) да му стаиш резерва од типот на Максвел треба да си ментален. Дечково ќе биде најслаб поединец кај Бразил на првенствово, ич кур не го боли типот кога знае дека нема конкуренција.

.
Да бе, ова цела сезона е, секоја година се игра СП и секоја година во Бразил и тоа. Па затоа Марсело ќе го лади и нема да запне и да го освои СП. Не заебавајте, шо е толку битно кој ти е замена, па уште за бек, секако 13-15 играчи го носат товарот, не е ова цела сезона па да има постојано ротирање.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ме нервираат Бразилциве. Ко сосема неутрална не само во утакмицава, ами и во целото првенство, овие не заслужуваат ни во 1/8 да влезат, а камоли титулата на која се стремеле. Али дека се домаќини, некако ќе се прогураат.
Хрватите не заслужија пораз, настрана што пеналот на Бразил им беше подарен.
Ај бе не заебавајте не заслужувале у 1/8 финале да влезат а на Куп на Конфедерации со дебалкот над европскиот и светскиот шампион Шпанија најавија дека се кадарни да идат до финале на ова СП. Без разлика на чив терен би се играло.

Прва утакмица, домашен терен притисоци за победа а-у и тоа е тоа а башка тоа што Хрватска не е наивна репрезентација и секогаш правела проблеми на првенствава.

Соберете се малце со коментариве, разбирам фрустрации ради судијата али Бразил има што да понуди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom