СП Шпанија 2013: Македонија - Данска 18.01.2013 20:15 часот

L

Löwe

Гостин
Дајте линк од таа страната кај што имаше кој колку гола и асистенции има...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Генерална оценка за страната на ЕХФ на скала од 0 до 10 им давам 0 поени. Јас таква катастрофа одамна немам видено. Треба малку да учат од ФИБА како се пласират информации, а не да ми дават статистики во ПДФ формати.

СО Данска одиме на победа ниту ние има што да изгубиме ниту тие имат што да добијат , не треба да се оптеретуваме резултатски и едноставно да изиграме како што знаеме борбено и со срце а Данците и онака мислам дека ќе тактизират.
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 23:46 ---
Во групата што вкрстуваме најверојатно Германија ќе го освои второто мести и искрено кажано тие повеќе ни одговарат отколку Тунис.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Кире моментално прв стрелец еден повеќе од Рутенка ама овој има утакмица помалку. Манасков деветти стрелец 21/26 80% реализација!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Се извинувам што не ги читав претходните страни, има некои најави за тоа со каков состав би излегол Вилбек во петок?
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
2.286
Ако има пак драма во завршницата и ако се игра гол за гол последните минути, па се согласувате ли дека среќата редно е да биде наша страна ?! :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Znaci kako i da vrtime birame medju francija i germanija :eek:)....c c c poloso od ova i da sakavme nemozevme da birame..
Не е лошо, со нив имаме мотив :mad: Потребна ни е присилна наплата со нив и со Данска за кредитите од Ниш и Белград.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Данска а? Мамата нивни подужни се дури од јужнине педери!

Ќе ги тепаме како и да се врти топката, само да знаете копиљиња се, ќе излезат со најсилниот состав што го имаат!
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Зошо цело време праиме муабет да се избегне Франција?

Јас дури мислам дека Франција може да падне, дури и полесно од незгодната Германија и секако судиите у пакет со неа.

Барем со Франција ќе нема судии на нивна страна, и онака се во немилост во моментов на ЕХФ.

Со ваков Карабатиќ, со лош Гигу, со спориот Фернандез, со НАрцис кој ја погодува секоја трета топка од 9 метри, имаме и те како шанси.

Единствената светла точка на првенстовово им е БАраше, ама за него валда ќе најдат решение.

И со малку ксмет да Омејер нема свој екстра ден, не би ме чудело Македонија да ги добие.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Donald Sikert ај првин погледни една утакмица на Франција па после коментирај, и ко второ запрашај се зошто сите ја сметаат Франција за фаворит број 1 , а не Шпанија или Хрватска ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom