СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.769
Поени од реакции
5.508
Може само еден тајм аут у полувреме бе море :pos2: Ти бе море ко да си бил таму на клупа ми збориш.Ти гаранатирам дека не е така ко што викаш. Баш еден од главните луѓе у металург му даваше карти на брат ми за утакмициве.Не си у право Димооо....:)
ах пеерче едно затоа ти го браниш Металург :pos: :pos: нема врска затоа ти реков нека се вратат од Хрватска, прес конференција и "се" ќе дознаеме :) :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Абе ја битно дома имам карти на кои пишува светско првенство у рукомет,македонија и други круг. Доволно ми е.Ова ми кажува дека сме меѓу 12 најдобри во светот.А кога ќе видиш дека само еднаш пред 10 години сме биле на светско и не сме тепале...Кажи ми дали не е доволно ова шо го направија.МОжеше боље да,ама и ова е за секоја пофалба.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
U cetvrok igraat so korea!! kje davaat na tv?inace dobri bea nasive!! tolku mozea zamorot si go naprai sveto !! a i neame nekoe dobro iskustvo :S
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Толку слаба србија а ние не искористивме да ја тепаме,а кога ќе се додаде и тоа дека борко одлично бранеше стварно штета едноставно требаше и мораше да го искористиме тоа али јеби га тоа е...со кореја ќе биде многу тешко да се надеваме на победа
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
85
Поени од реакции
3
Кажи ми дали не е доволно ова шо го направија.Можеше боље да,ама и ова е за секоја пофалба.
E затоа другари и другарки, дами и господа нема да не биде. зашто секогаш ќе ни е доволно еден сантим поише да рипнеме од последниот пат. а можее поише , ама ај да не ме свати некој дека не го ценам и тоа што гом постигнаа. По мене само тренерот е крив , и никој друг, ни тоа дека игравме со пола тим , а сите други со два ( 14 играчи), ни тоа дека судиите, ни дека избрзано шутирале филип и комп, ништо, се требаше манагјорот да го среди ...
пак почнав да се нервирам
поздрав
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Неможам да разберам, не сме имале клупа ?
На паркет ли седеа ?

Темелковски катастрофа.
Неможам да си разберам одиш на врвно натпреварување, светско првенство и велиш, немаме сила.
Замени ејјј, цел тим се менува, ги одмараш играчите, овака само шиткавме напади. Кире пуцаше со 40 на час.
Кондициони подготовки, не помина толку долго време кога германскиот тренер не го повика Румениге на СП во фудбал поради тоа што не ги поминал кондиционите тестови.
Имаше млади деца кај нас кои можеа да го издржат ова првенство, не ми се вадете на намањето на играчи.
Немање концепт.
Треба да знаеш дека на оваков тип на натрепвари треба да имаш 2 тима уиграни.

Оние вчера што играа Франција - Хрватска тиа како имаа сила?
Пуцаа со 120км на час.

Не господине Темелковски, успех во било кој спорт е 1 место или ајде освојување медала.
Се друго е рекреативен спорт.

Со овакво квалитет ние тоа можевме да го направиме, но да беше тренерот Германец или Данец.

Инаку јас и понтака ќе си навивам за Македонија, не смее без критики да помине ова.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Неможам да разберам, не сме имале клупа ?
На паркет ли седеа ?

Темелковски катастрофа.
Неможам да си разберам одиш на врвно натпреварување, светско првенство и велиш, немаме сила.
Замени ејјј, цел тим се менува, ги одмараш играчите, овака само шиткавме напади. Кире пуцаше со 40 на час.
Кондициони подготовки, не помина толку долго време кога германскиот тренер не го повика Румениге на СП во фудбал поради тоа што не ги поминал кондиционите тестови.
Имаше млади деца кај нас кои можеа да го издржат ова првенство, не ми се вадете на намањето на играчи.
Немање концепт.
Треба да знаеш дека на оваков тип на натрепвари треба да имаш 2 тима уиграни.

Оние вчера што играа Франција - Хрватска тиа како имаа сила?
Пуцаа со 120км на час.

Не господине Темелковски, успех во било кој спорт е 1 место или ајде освојување медала.
Се друго е рекреативен спорт.

Со овакво квалитет ние тоа можевме да го направиме, но да беше тренерот Германец или Данец.

Инаку јас и понтака ќе си навивам за Македонија, не смее без критики да помине ова.
Иако не се согласувам со некои одлуки на Темелковски сепак тој успеа да не однеси на СП и успеа да направи тим со кој не се посрамотивме туку победивме две ракометни велесили. Ги имавме порано Живчевиќ, Вујовиќ на клупата и не направивме ништо, со Темелковски ќе поминевме кфалификации, кога ќе дојдеше баражот ќе донесеа некој странски тренер и толку :pusk:.
Во право сте сите, мислам дека Диви требаше да добива повеќе шанси, ама и Ристовски е добар голман, не заборавајте каков просек на одбрани имаше вчера во првото полувреме, е тоа што ние не знаевме да искористиме никој не ни е крив. Има и други првенства, Темелковски дефинитивно знае да работи со млади кадри, назад прочитав дека со МРК Вардар поминале прво коло во еден куп, јас мислам дека досега со МРК Вардар помина три кола и на крај елиминирајќи го грчкиот претставник. А децата во МРК Вардар имаат најмногу до 21 година. После ова СП ракометот ќе оди многу во нагорна линија, треба да се најдат пари, треба на чело на РФМ да застане правиот човек (а не овој градоначалникот со теглите кој даде оставка пред ЕП), во Македонија има огромен потенцијал и иако имавме шанси и за полуфинале, не е мала работа да се биде во првите 12 во светот. Споредбено со ракометарите, фудбалерите може само на ТВ да гледаат СП.
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
kako i da e bravo za nasive sepak e uspeh posle 10 godini se pojavuvame prv pat i sme 11 od 24 drzavi ama mozeme nie i podobro samo ne znaat da se organiziraat. nema kolektivna igra sekoj kako ke ja fati topkata sutira, mora da se menuvaat igracite i da im se dade sansa da se pokazat a ne nekoi gi odnesoa do tamu samo da gi prosetaat, site cekaat na kire pa ne moze kire se sam. i se sirat nekoj muabeti deka kire rekol ako ne igra brat mi nema i jas da igram, kaj nas ne moze nisto da pomine bez skandal. neka ucat malce od hrvatite,ekipa za sva vremena nikoj ne im moze nisto nemaat ni eden poraz!!!
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
abe so treskate gluposti vo cetvrtok igraaeme od 20-30:pos2:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Без дезинформации молам, во четврток играме во 12.30:)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
tesko ce bide da se plasiramo na ep slednata godina zatoa sto u grupa smo so norveska,island,estonija i belgija a mie se zaebavmo sto igravmo samo nereseno na gosti so estonija a treba sansata da ja trazimo protiv norveska zatoa sto tia igraja doma so island nereseno
 

Attachments

Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
tesko ce bide da se plasiramo na ep slednata godina zatoa sto u grupa smo so norveska,island,estonija i belgija a mie se zaebavmo sto igravmo samo nereseno na gosti so estonija a treba sansata da ja trazimo protiv norveska zatoa sto tia igraja doma so island nereseno
Чекај има време ќе се палсираме за све има надеж.:oeoeoe:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
bravo decki iako vcera se razocarav uspehot e ogromen za narod od 2 mil ziteli i uslovi kakvi sto nie imame
a za plasman na evropskoto mislam deka ke se plasirame bidejki deckive ocigledno se mn kvalitetni no ne mozat da igraat vo vakvo pekolno tempo 9 dena 6 natprevari koga nasive bi igrale eden den dva pauza ke igraaa vo polufinale
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе не е теско ако изиграш добро :::::pos2:Само нас не дупчи играњето на гостински терен:kesa:сега во Март играме со Исланд ,дома.Да победевме со Естонија на гости ќе требасе само дома да ги победиме Исланд Норвеска...вака макар бод со нив на гости тешко:tv:

секако голем успех.....можевме и повеќе али.......сега мора на ЕП против Исланд и Норвешка:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom