СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА - предлог име на Љубчо Георгиевски

Статус
Затворена за нови мислења.

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Се додека вака се делиме нема да не биде.

Наместо заедно да се држиме и да најдеме решение ние се обидуваме да поентираме подло,не размислувајќи за последиците.

Едно треба да се разбере... без разлика кој да бил сега на власт..доколку се смени сега името тоа ќе остане во наследство и на другите кои ќе ги добијат следните избори.
Исто како што беше во изминативе 15 години!

Дали ти си бил СДСовец а ја ВМРОвец џабе ни е на двајцата кога и јас и ти ќе бидеме прекрстени.

Јас искрено не верувам дека некој би се дрзнал да го смени името,нема таков „јунак“!
А што се однесува до политичарите и на нив им е јасно ко бел ден (впрочем исто како и на тие во Грција) дека доколку прифатат друго решение на своја штета,со нивната политичка кариера е крај!

Доколку не притиснат во ќош и не условуваат со НАТО уште од утре почнете да се спремате за референдум.


 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
На ЉГ му досади анонимноста, никој не прашуваше за него, па сега ај малку да биде во центарот на вниманието, изгледа е болен за публицитет.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Sto panicite, pa toj samo ja povtori DPMNOVSKATA politika. dokolku Grujo ima razlicen stav toa znaci deka taa partija ne e povekje VMRO -DPMNE tuku VMRO-SDSM.
Љубќо е во Народна а не во ДПМНЕ, веќе нема никаков контакт со ДПМНЕ така да тоа што тој го кажува не еи официјалната ДПМНЕ-политика. Ама ко да гледам фрустрација дека ДПМНЕ успеаа да го тргнат Љубчо, па сега ти на тоа не можеш да поверуваш бидејќи во СДСМ никако неможат да го тргнат Бранко од чело на партијата, знам дека официјално не е ама сите знаеме дека неофицјално сеуште неговиот збор е последен во СДСМ.
Мој совет до тебе Интел, одстранете го Бранко ама не само бранко туку изолирајте го СДСМ од секакво негово влијание и тргнете ги сите кои кога беше тој премиер тие беа министри. Верувај ми ќе си направите голема добрина, исто како што ДПМНЕ го тргна и изолираше Љубчо.
Не ме сфаќај погрешно, не викам дека ДПМНЕ сега е сјајна, ама едноставно таа целосна промена на генерација на луѓе кои го водат ДПМНЕ ги опстои во живот и им ја донесе победата на изборите.
СДСМ терба да сфати дека само така може да опстои, бидејќи народот кој е неопределн политичкисега во СДСМ ги гледа сеуште луѓето кои кога СДСМ беше на власт еа министри и сл. а лошото искуство им кажува дека тие луѓе не чинат, разберете еднаш дека никој политички неопределен нема да гласа за Макрадули, Шеќеринска, Шема и остантата „стара постава“ која беше раководена од Бранко додека тој бешеш официјално на чело на партијата.

Се извинувам на офтопик
Бацил. Груевски, Мијалков и некои други беа челници во ДПМНЕ под Љубчето. Да не се лажеме. Да не им беше Љубчо немаше никогаш да бидат тоа што се. Се разбира откако, со него на чело (Љубчо), ги тргнаа оние кои ја формираа партијата.

Оф топик, извинувајте.

Инаку, Љубчо само го кажува тоа за кое во владата се дискутира наголемо, може не за конкретното име, но дека се дискутира за промена, да.
Па ваљда не се глупи да не приметат што би му се направило на Љубчо за изјавите а не па некој да се осмели на таков потег.
A sto kje mu se napravi na Ljubco ?? Toj samo kje mine granicata i nisto ne mu se moze. Duri i da ne ja mine povekje od sigurno nema da mu fali ni vlakno od glavceto.
Vtoro, mislam deka odgovorot kon mene da go smenam Branko e frustracija proizlezena od toa sto gledate deka sega vo odnos na 98-2002 nema nikakva razlika.
Podrskata sto ja uziva Grujo od od takvite kako sto se na forumov samo mu ja garantira opozicskata aktivnost posle narednite izbori.
Preku takvovo mi e od lepenje etiketi koga se nema odgovor.
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
ЉуБчо најголемиотгрев што го направи беше тоа што го разочара македонскиот народ,сега што и да изјавува ретко некој да го слуша.
Значи,во Македонија најголемото зло што го донесоја се двајцата мускетари љуБчо и бранко(луцифер) од кој едниот е изолиран и прекрстен во бугарин и не е битен,а другиот уште сака да носи зло.
Овај комодоре,пентиум,интел што и да е и другите како него со израмнети виуги неможат да се помират дека злото се тргна и се работи на тргање на црнилото во Македонија што го донесоја некој како вас.
Никој поединец нема право да дава предлози или да го менува името,името е од сите и секој со друго мислење е против целиот народ.
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
Абре србине

Nema pamet toj...slafko...ostaj go.
On ti e izdrzuvana i dirigirana osoba...bez pravo na glas i mislenje.
Sto ke mu kazat...toa lae.
Ali zatoa...tebe FMI...ovaa diskusija i te kako po dobro ke ti ja zapamtam.
Bravo,sekoja cest...toa e vekje dobrososedstvo.
I ako te povreduvam dur se raspravam so onaa torbata ciganska (aka torbalan-ostap bnd) nego pisuvaj mu minusi.Ne mene. :toe:
Абре србине ти си као Латас, он без Бугарска не поминува, ти без мене. Свака чест србине, ово ти е куме стандарт! сам увек у жижи јавности!
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
gledam deka sega go pcuete Lupco, jako go pcuete, no on rece deka koga on bil makedonec , 98% od makedoncite bile jugosloveni.
ova e i poveke od tocno
Ама сега друго кажува:
Георгиевски е добавил, че отдавна е изгубил чувството, че е македонец. "
ne bi rekla bas taka. Odamna go izgubil cuvstvoto deka okolu nego ima makedonci
Sto panicite, pa toj samo ja povtori DPMNOVSKATA politika. dokolku Grujo ima razlicen stav toa znaci deka taa partija ne e povekje VMRO -DPMNE tuku VMRO-SDSM.
a posto grujo saka da se pravi "vidi koj sum ja" se somnevam, nisto nemozam da kazam kako ke reagiraat, vsusnost grujo voopsto ne misli, za nego mislat lugeto okolu nego
На ЉГ му досади анонимноста, никој не прашуваше за него, па сега ај малку да биде во центарот на вниманието, изгледа е болен за публицитет.
hheheh.. ako e bilo za publicitet, mozese da si ostane lider na partijata (NP) zarem ne?


Imam edna mala tajna, no ne bi vi ja kazala za da ne me osuduvate, a spored postovite sekoj sam ke si zakluci dali jas ne sum makedonka ili sum?:helou:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
btw... kako i da e de fakto MAKEDONIJA E EDNA, istorijata govori za toa, i porano ili podocna nie pak ke si bideme MAkedonija!
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И сега кога кажа дека мнозинството од народот се чувствува како Југословени, да не кажа лага?
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
ЉуБчо најголемиотгрев што го направи беше тоа што го разочара македонскиот народ,сега што и да изјавува ретко некој да го слуша.
Значи,во Македонија најголемото зло што го донесоја се двајцата мускетари љуБчо и бранко(луцифер) од кој едниот е изолиран и прекрстен во бугарин и не е битен,а другиот уште сака да носи зло.
Овај комодоре,пентиум,интел што и да е и другите како него со израмнети виуги неможат да се помират дека злото се тргна и се работи на тргање на црнилото во Македонија што го донесоја некој како вас.
Никој поединец нема право да дава предлози или да го менува името,името е од сите и секој со друго мислење е против целиот народ.
Idi leci se dodeka imas vreme.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Само од кај да почнеме.. од тие што првично го сменија ?

Ако судиме според тоа како поминаа Киро и Бранко откако продадоа и името и знамето.... хмм по се изгледа ништо од линчот.


Двојна формула за името е најприфатлива варијанта која може да се протурка на западот..или (што е помалку веројатно) Грците да направат некој катастрофален избрзан потег и самите да се заебат.
najrealno i izdrzano za grcite kako saka neka ne vikaaat i toa me zabole.za megjunarodnata zaednica nie sme makedonija .
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Барем еднаш во нашава историја, барем еднаш да не попуштиме. Барем еднаш да не бидеме оние кои прифаќаат компромиси и клекнуваат пред “големите“ сили. Барем еднаш да испаднеме храбри и да не потклекнуваме на притисоци.

Република Македонија и ништо друго.
 
Член од
4 август 2007
Мислења
113
Поени од реакции
0
Г'рците бл'фират.Нјама да има вето.Заштото изпадат в изолација. И без скандалите с вас всички ги гледат накриво...Просто нјама да посмејат. Г'рција малко ја надценјавате. Това е един обикновен европејски паразит.Ништо повече.От 20 години вземат пари от Брјуксел и не се развиха много.Сравнете ги с Ирландија например.А иначе самочувствието им голјамо.
Та братја Македонци др'жте си на своето!!! Дори и с инат.
А когато г'рчолјата подвијат опашки ште се радвам повече от вас.
Успех!!!:smir:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.031
Поени од реакции
994
И сега кога кажа дека мнозинството од народот се чувствува како Југословени, да не кажа лага?


A spored tebe vo pravo e , a?
98% se custvuvaat kako jugosloveni?
Pa ova e golema navreda za Makedonskiot narod be fraer.
Ja razbirash li ti tezinata na ovie negovi iskazi? Vo koi si ti? Vo 2-te posto? vo 98-te? Vo koi sme nie ovde participantite na forumov?
98% e ogromen procent , a Ljubcho e odnaroden imbicil.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom