СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА - предлог име на Љубчо Георгиевски

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 декември 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
Леле

Един процент да беше вистина, дека Лјубчо е бугарин или наш шпиун - евала им го кажувам на наш'те удбаши. Ама нема и един процент вистина. Не го знам каква му е играта, ама дека не држи за Бугарска - 100% е тачно.

Ама кажете тогаз кој е виситнски македонец - досега знам дека Киро Глигоров бил влах (приел името БјуРМ и кажувал дека немате врска со средвните македони), дека Лјубчо бил наш (имал пасош, ама пасоши имат и други депутати, и то не само от ВМРО), Груевски бил негов ученик и т.н. А само Борис Трајковски и Тоше Проески су добри , зошто са вече покојници. Нешто не схватам само толкова вистински македонци?
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Един процент да беше вистина, дека Лјубчо е бугарин или наш шпиун - евала им го кажувам на наш'те удбаши. Ама нема и един процент вистина. Не го знам каква му е играта, ама дека не држи за Бугарска - 100% е тачно.

Ама кажете тогаз кој е виситнски македонец - досега знам дека Киро Глигоров бил влах (приел името БјуРМ и кажувал дека немате врска со средвните македони), дека Лјубчо бил наш (имал пасош, ама пасоши имат и други депутати, и то не само от ВМРО), Груевски бил негов ученик и т.н. А само Борис Трајковски и Тоше Проески су добри , зошто са вече покојници. Нешто не схватам само толкова вистински македонци?
Kiro Gligorov i Branko Crvenkovski ni go prodadoa imeto i znameto, a Boris Trajkovski ne beshe dobar makedonec zosto beshe amerikanski spijun i se ja prodade makedonskata vojska i policija vo Aracinovo.
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
УФ

Добре бе човек, ама нели сами си ги бирате, да е бил СССР или југославија жив - ок - знаеме како беше. Ама сега нели е друго. Па неможе да нема едан добар политичар, па ова личи на шизофренија - бираш сам и сам се плјуеш после. Не знам, ама тако изгледа.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
epa bate toa e lici na sizofrenija i ludost i kako sakas nareci go ama za zal e realnost imame dobri politicari ama tie se mnogu malku. :toe: site prvo si gledaat za nivni interesi a za drzavnite ic kur ne gi boli
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Добре бе човек, ама нели сами си ги бирате, да е бил СССР или југославија жив - ок - знаеме како беше. Ама сега нели е друго. Па неможе да нема едан добар политичар, па ова личи на шизофренија - бираш сам и сам се плјуеш после. Не знам, ама тако изгледа.
Normalen li si sto pishuvash Makedonija so 2 miljoni ziteli sami da birat lideri.:pos2:
Zosto mislish Gruevski beshe 3 pati pred izborite vo Washington? Da bide premier na amerikancite i da vodi nivna politika ili da ja gleda rekata i kongresot kako izgleda?!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Normalen li si sto pishuvash Makedonija so 2 miljoni ziteli sami da birat lideri.:pos2:
Zosto mislish Gruevski beshe 3 pati pred izborite vo Washington? Da bide premier na amerikancite i da vodi nivna politika ili da ja gleda rekata i kongresot kako izgleda?!
Му правеа пластична операција на носот,ама изгледа не многу успешна.:)
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Интел јас најдобронамерно анализирав што допринесе да ВМРО добие поголема доверба на изборите и , бидејќи мене како политички неутрален повеќе ми одговара да да се има и јака опозиција.
Ама не, прво нешто што ти направи е да ми ставиш етикета дека сум бил ВМРО-вец.
Фала на „разбирањето“ и покрај тоа што знеш дека сум неопределен, со тоа што ти намерно се обидуваш да ме етикетираш како политчки обоена, ме навреди и не покажа никаква почит кон мене како личност. Ипокрај тоа што јас ја почитував твојата личност и твоите ставови.
Se navredi ???? Aj ne zezaj. A tebe koj ti dade pravo vaka da mi se obrakjas : Koj takov si pa ti mene da mi lepis etiketa ????? Zosto, deka ne mu varuvam na Grujo ??? Aj preprocitaj se malku.


ти предложив тоа да го примените вие како членство за да ја зајакнете позицијата на важата партија



Znaci se obiduvas da nvredis , taka ?
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Imam edna prashanje koja ne sakam da zvuci kako provokacia iako znam deka nekoi ke vleguvaat vo toj film.
Ljupco beshe premier na MK,predsedatel na VMRO i kako takov izgradi lik na vojvoda i poveketo makedonci i nekoi albanski vojvodi ne mozea da mu odoleat vo toa vreme no shto se sluci posle negovoto vreme.Iskreno jas ne veruvam deka ovie navredlivi zborovi koi gi citam ovie isti lugje gi imale koga beshe pemier.
Me interesira shto pridonese vo toa da imate vakov negativen stav kon covekot koj edno vremeno beshe "vojvoda".
Dali ima toa vrska so 2001?
Dali ima vrska shto priffati da bide toa shto bil (bugarin)
Dali ima vrska so krupnite korupciski skandali ?

A ko nekoj saka da mi replicira da ne se bazira vo gluposti,repliciranjeto ne e nuzhno od tatari.
p.s Protiv sum bilo koj predlog na "megjunarodnjacite" i nekoi nivni plateni kucinja i nekoi vojvodi za da se preimenuva drzavata vo drugo ime osven ustavnoto
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
A sto kje mu se napravi na Ljubco ?? Toj samo kje mine granicata i nisto ne mu se moze. Duri i da ne ja mine povekje od sigurno nema da mu fali ni vlakno od glavceto.
Vtoro, mislam deka odgovorot kon mene da go smenam Branko e frustracija proizlezena od toa sto gledate deka sega vo odnos na 98-2002 nema nikakva razlika.
Podrskata sto ja uziva Grujo od od takvite kako sto se na forumov samo mu ja garantira opozicskata aktivnost posle narednite izbori.
Preku takvovo mi e od lepenje etiketi koga se nema odgovor.
А бе дај свести се малку бре шо „лафиш“.
На кого да бидат опозиција....
И на мртвите им е јасно дека на регуларни избори СДСМ нема шанси да победи!
У ствари и мртвите гласаа за вас...:pos2:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Кој шо сака нека мисли....
Јас Љ.Г го сметам за 1 000 000 пати поголем Македонец од Б.Ц:toe:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Imam edna prashanje koja ne sakam da zvuci kako provokacia iako znam deka nekoi ke vleguvaat vo toj film.
Ljupco beshe premier na MK,predsedatel na VMRO i kako takov izgradi lik na vojvoda i poveketo makedonci i nekoi albanski vojvodi ne mozea da mu odoleat vo toa vreme no shto se sluci posle negovoto vreme.Iskreno jas ne veruvam deka ovie navredlivi zborovi koi gi citam ovie isti lugje gi imale koga beshe pemier.
Me interesira shto pridonese vo toa da imate vakov negativen stav kon covekot koj edno vremeno beshe "vojvoda".
Dali ima toa vrska so 2001?
Dali ima vrska shto priffati da bide toa shto bil (bugarin)
Dali ima vrska so krupnite korupciski skandali ?

A ko nekoj saka da mi replicira da ne se bazira vo gluposti,repliciranjeto ne e nuzhno od tatari.
p.s Protiv sum bilo koj predlog na "megjunarodnjacite" i nekoi nivni plateni kucinja i nekoi vojvodi za da se preimenuva drzavata vo drugo ime osven ustavnoto
Vidi vaka koga beshe vo vlada se kradeshe ama imashe za site, se gradeshe bojekti se vrajkashe nadvoresen dolg od vremeto na sdsm.
Lugjeto go odkrivuva covekot i koga ne beshe na vlast krvi beshe za sve. Najmnogu beshe protiv podpishuvanjeto an ohrdiskiot dogovor i zaedno so brat ljube najcrvst stav imaa protiv teroristite i nato vo 2001. Ali pak Boris Trajkovski sto najmnogu se predade vo 2001 stana naroden heroj ali dur beshe pretsedatel site go plukaa i imashe ponisok rejting i od Ljubco.
Ne veruvam deka ova mu beshe vo plan da izpadne vaka so drzavjanstvoto.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Toa e ednostavno sindrom na VMRO.. i na desnicata generalno ne samo kaj nas tuku i vo svetot, so toa sto ovde bese podrzano od negovata brzopletost, losi sovetnici, i normalno zapadot so svojata armija NVO i nivnite mediumski prodolzeni pipci prosto.
Whatever, negovi si se greskite i za toa ke si go plati cehot, sepak jas barem i pokraj mojot kriticki stav sprema nego ne gi zaboravam i negovite dela so koi makedonija trebada se gordee! ili uste pokonkretno ne sum imal selektiven pristap sprema nikogo pani sprema nego.
 
Член од
4 август 2007
Мислења
113
Поени од реакции
0
За това че като не разменихте територии и население с Албанија сб'ркахте се вижда и от самолет.Неудобно ми е да ви го кажа заштото с'м страничен но беше направо глупаво.Оставихте си в д'ржавата бомба с зак'снител.
Делчев Груев Сандански знаеш ли какво државјанство са имали?А сети се.А Г'орчеПетров е бил офицер от б'лгарското военно разузнаване.И тези ли са предавници на Македонија? Не че го заштитавам ЛГ но нештата не са само черни и бели.Слушах му едно интервју.Човек'т говореше с много болка за с'дбата на Македонија.Такива може да са секакви но предавници не са.Е вие нај добре си го знаете как'в е.Ваш политик е бил.Не наш...Поздрави:helou:
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
На кого да бидат опозиција....
И на мртвите им е јасно дека на регуларни избори СДСМ нема шанси да победи!
У ствари и мртвите гласаа за вас...:pos2:
Ova za intel bese,
ama na site upateni ime jasno oti ova Vmro-KP nema sansa da dobie.
A nema ni Sds.Znaci nekoj tret.
Eve slusam TK mu vraca na Velija.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom