СДСМ vs ВМРО-ДПМНЕ

За кого би гласале на изборите

  • СДСМ

  • ВМРО-ДПМНЕ

  • Друго


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.054
Изгледа има таму некој марвел фан во умс шо предложил концепт со авенџерс вајб и мицко како доктор стрејнџ :icon_mrgr:
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Ретардирани се и тој што го правел видеово како рекламен материјал за избори, и овие што го постирале по социјалните мрежи... ДНО

 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
:pos:
Заев со виршливе на пенал се намести
Колку и да се глупи видеава потценето изгледаат по медиумиве по анкетиве

Ова и ми нема некоја логика. Што викате?

"Тој што им ја смислил кампањата мора да бил многу паметен, ама и многу зол. Ем со фиксација на Заев лично да му го спротивстават ликот на Мицкоски и да го претстават како лидер, иако немаше храброст да излезе на мегдан да изброи колкумина би гласале за него ако водеше пратеничка листа. Ем, со потсмевањето со струмичкиот дијалект во спотовите да ги провоцираат „елитните неутралци“ што живеат на некоја друга планета дека ако веќе не гласаат за традиционално „сељачката“ ВМРО-ДПМНЕ, не мора да гласаат ни за „традиционално комуњарската“ СДСМ, оти нели – „сите се исти“. И штом веќе „не ги интересира политика“ нека си седат дома. И додека шеговито се сликаат на Фејсбук со пиво „корона“ и плачат да им ги отворат теретаните оти многу се здебелиле, нека мудруваат дека не излегуваат на избори оти не е безбедно за здравјето. А СДСМ? Кој ги прераскажува спотовите на СДСМ? Кој вади цитати од нив? Нивните традиционални гласачи се убедени. Ама, како ќе ги убедат колебливите да излезат на гласање со спотови „Ме отепа досада од 20 секунди“? Или, мислат дека со тоа што ќе се потсмеваат на спотовите на Мицкоски ќе завршат работа? Не е работата за смеење. И на спотовите на Вучиќ во Србија им се смеевте."
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Наликуваме на failed state денес повеќе од кога и да е. Среќа што се наоѓаме на Европкси континент па до некаде со тоа не паѓаме во очи. Ништо не сме подобри од многу земји на кои со подмев гледаме.
Читав статија дека на Мозамбик и на некои други земји од третиот свет им е дозволено непречено патување во ЕУ.
Нас не нема
Автоматски споено мислење:

Ај малку гласно размислување
#бекграунд, ја подржував "шарената", и го напаѓав паторот, никогаш не бев за зајко но го гледав како нужно зло за да прекине ароганцијата на вемерото
1. Се надевав на некој вид нимбуршки процес против вемерото, резултат: го судат паторот и го пуштаат да избега. Никој не може да ме убеди дека избегал, сигурен сум цела влада го испрати на аеродромот
2. Во деца се колни дека име не менува, резултат станав граѓанин на....
3. Ќерката ја дава за пари, за мене ќе му биде гајле
4. Стипендии од 40.000 еур, па уште во лице ти се смее
5. Успех во борба со зараза, рекорд по заразени
6. Пензиски фонд ставен како гаранција за кредит, аш пензии
7. Опција Баче, немој те молам
8. Опција Интегра, главниот седи со ден
9. Опција вемеро, пак Антонио, но ми се допадна Рашела, Дурловски и Сиљаноска.
10. Скенирај фискални и донирај за бадеми
11. Сите се отворени, ние црвена дамка
12. Боки нај маж, Кичевче тепа по дома
13. Опција левица, немаат шанса
14. Да бојкотирам.
- Беса нема да гласа за сдс и така има 7 сигурни. Сдс ќе им даде без разлика. Ќе ги даде беса гласовите на ДУИ или АА.
- Албанците имаат 20 пратеници, сдс ќе им даде барем 7, тоа е 27 или 23%
- Заев ќе им даде премиер, Мице нема мадињ* за тоа,
15. Вемеро ќе тепа, но нема да формира влада и да има 59 пратеници
16. Зошто избори сега? Затоа што државата дава плата на кредит. Октомври аш плата, аш ЕУ, аш Гоце...
17. Девалвација на денар, а Нина бега у Естонија

Кој е крив?
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Незнам дали е некоја хајка, или сериозно ВМРО-ДПМНЕ има некој проблем со народот... Не дека СДСМ нема, ама ова со ВМРО е алармантно..

Наслов 1 од 11 моментално реакции, 10 се цепки.
Наслов 2 Јанушев: Ќе ги покачиме пензиите за 20, а платите за 25 проценти од 159 реакции, 136 се цепки.
Наслов 3 Стоилковски: Слушнавме како Заев земал 300.000 евра поткуп од 76 реакции 57 се цепки.
Наслов 4 Мицкоски: Забелешките за СЈО не значеа барање да се спаси Орце Камчев од 53 реакции на постот, дури 46 се цепки..
Наслов 5 Мисајловски за Фокус: Јасна изборна победа за да бидеме на чисто кој ќе прави влада! од 51 реакција, 41 се цепки..

Незнам во врска со анкетите, ама мене ова ми укажува дека народот си тера к*р-та*ак со ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.159
Поени од реакции
25.650
Незнам дали е некоја хајка, или сериозно ВМРО-ДПМНЕ има некој проблем со народот... Не дека СДСМ нема, ама ова со ВМРО е алармантно..

Наслов 1 од 11 моментално реакции, 10 се цепки.
Наслов 2 Јанушев: Ќе ги покачиме пензиите за 20, а платите за 25 проценти од 159 реакции, 136 се цепки.
Наслов 3 Стоилковски: Слушнавме како Заев земал 300.000 евра поткуп од 76 реакции 57 се цепки.
Наслов 4 Мицкоски: Забелешките за СЈО не значеа барање да се спаси Орце Камчев од 53 реакции на постот, дури 46 се цепки..
Наслов 5 Мисајловски за Фокус: Јасна изборна победа за да бидеме на чисто кој ќе прави влада! од 51 реакција, 41 се цепки..

Незнам во врска со анкетите, ама мене ова ми укажува дека народот си тера к*р-та*ак со ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи.
Какви реакции гледаш?
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Какви реакции гледаш?
На реакциите на ФБ мисли сигурно, дека ставиле онакво што се смее поголемиот дел на објавиве кои ги имаат постирано Фокус на нивната ФБ страна.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.159
Поени од реакции
25.650
На реакциите на ФБ мисли сигурно, дека ставиле онакво што се смее поголемиот дел на објавиве кои ги имаат постирано Фокус на нивната ФБ страна.
Тоа е таа мерна единица.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Тоа е таа мерна единица.
Да де, а доволно е само да ги видиш кои се тие што кликнале или пишале така како што пишале и одма е јасно зошто го направиле тоа. Посебно лесно се филтрираат кога ги лепат оние на профилната слика, демек слоганот на коалицијата или што и да е трендот во моментот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Незнам дали е некоја хајка, или сериозно ВМРО-ДПМНЕ има некој проблем со народот... Не дека СДСМ нема, ама ова со ВМРО е алармантно..

Наслов 1 од 11 моментално реакции, 10 се цепки.
Наслов 2 Јанушев: Ќе ги покачиме пензиите за 20, а платите за 25 проценти од 159 реакции, 136 се цепки.
Наслов 3 Стоилковски: Слушнавме како Заев земал 300.000 евра поткуп од 76 реакции 57 се цепки.
Наслов 4 Мицкоски: Забелешките за СЈО не значеа барање да се спаси Орце Камчев од 53 реакции на постот, дури 46 се цепки..
Наслов 5 Мисајловски за Фокус: Јасна изборна победа за да бидеме на чисто кој ќе прави влада! од 51 реакција, 41 се цепки..

Незнам во врска со анкетите, ама мене ова ми укажува дека народот си тера к*р-та*ак со ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи.
aj еве ќе се напраиме дека стварно ти е алармантно и си насекиран и ќе пробам да ти објаснам.

Фокус е про-сдс медиум и влече партиска публика која не ги гледа со одобрување вмро и затоа се “цепките''. Истото можеш да го видиш на фан пејџот на курир , каде што “цепките' се на вестите поврзани со СДС и Заев.
Не е ништо алармантно, нормален предизборен фолклор е тоа не се алармирај ти одма.
 
Член од
31 мај 2020
Мислења
92
Поени од реакции
128
^
А шо се засекиравте и сварно "цепки" да тераа, вонмедиумски? Мислите дека заслужуваат подобар предизборен response? :pos:

Едит: Камо среќа секој поединец да ги доживуваше како кловнови наместо авторитети, можеби денес ќе бевме на сосем поинакво место.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.201
Едит: Камо среќа секој поединец да ги доживуваше како кловнови наместо авторитети, можеби денес ќе бевме на сосем поинакво место.
Bas si sme tamu kade sto treba da sme, ni pogore ni podolu. Talogot na Evropa.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.079
Поени од реакции
19.906
Не дај боже СДСМ на нивниот профил да почне да споделува вести поврзани со ВМРО-ДПМНЕ и некои веома врло интелигентни и загрижени граѓани да почнат да бројат "цепки" на постовите. Мислам дека главата ќе им експлодира од алармантност.

После избори ќе се чудат како е можно СДСМ да не освои 110 пратеници, а претходно на сите постови поврзани со ВМРО имале по 90% цепки, во просек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom