СДСМ vs ВМРО-ДПМНЕ

За кого би гласале на изборите

  • СДСМ

  • ВМРО-ДПМНЕ

  • Друго


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
22 август 2012
Мислења
173
Поени од реакции
85
Да отвореме мала дискусија за овие две партии, надевам се без навреди туку со факти. Пример Заев излажа дека нема да го промене уставот за промена на уставното име. Преслушкувани разговори за смилковско езеро, 500 км автопат. Или пример, Диктатурата на ВМРО-ДПМНЕ што беше споменувана, режимот на ВМРО-ДПМНЕ. Економија ВМРО отвараше фабрики со ниски плати, СДСМ сакаше да отворе преставништво на Facebook. Се што ви текне за двете партии без навреди и со факти.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.801
Доволно теми има и за едната и за другата политичка партија.

Тоа што со отворање нови теми се обидувате да разводните дискусија и наместо таа да се одвива на едно место (како што беше темата Случувањата во Македонија) да ги развлечите по неколку теми е ите како провидна стратегија.

Така да, освен клуч, не гледам потреба за ваква тема.
 
Член од
22 август 2012
Мислења
173
Поени од реакции
85
Доволно теми има и за едната и за другата политичка партија.

Тоа што со отворање нови теми се обидувате да разводните дискусија и наместо таа да се одвива на едно место (како што беше темата Случувањата во Македонија) да ги развлечите по неколку теми е ите како провидна стратегија.

Така да, освен клуч, не гледам потреба за ваква тема.
Јас пак мислам дека малку има и малку се зборе критчно за партиите, треба да ги растргнеме со критики тие што ги трошат нашите даноци
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.340
Поени од реакции
2.498
А која е таа партија ,,друго,, ? Според дотовиот модел ако гласаме друго и сдс хунта пак ќе биде на власт, значи што ни останува ?!
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
4.848
Поени од реакции
8.691
Пост кој ќе се повторува на секои 2-3 мислења:

-Јас не сум партиски определен, не ми е гајле ни за едните ни за другите, ама п*зда ли им материна на вмровциве/сдсовциве. Не дека и другиве се подобри, ама овие ја претераа. Инаку не сум партиски определен, нема ни да гласам за никого, ама за доброто на народот мора тоа зло од партија да се истреби засекогаш!!!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.340
Поени од реакции
2.498
Пост кој ќе се повторува на секои 2-3 мислења:

-Јас не сум партиски определен, не ми е гајле ни за едните ни за другите, ама п*зда ли им материна на вмровциве/сдсовциве. Не дека и другиве се подобри, ама овие ја претераа. Инаку не сум партиски определен, нема ни да гласам за никого, ама за доброто на народот мора тоа зло од партија да се истреби засекогаш!!!
Ете и според постот што треба да се направи тоа зло да се истреби ? Со негласање не може да се истреби факинг лоџик?!
 
Член од
22 август 2012
Мислења
173
Поени од реакции
85
Ајде мачку да разгледуваме дел по дел, кој фирми се отворени за време на владеење на СДСМ, а кои за време на ВМРО-ДПМНЕ?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro
Член од
26 април 2020
Мислења
9
Поени од реакции
12
Dragi prijateli Makedonci i ostanati,Sekoj ima pravo da go iskaze svoeto mislenje,i toa dali e privzanik na edna ili druga politicka partija no jas bi sakal da Ve posovetuvam deka netreba mnogu da razmisluvame na taa tema
Koj ke pobedi ili ne,na krajot na kraistata ne e bitno,toa ne e nasa borba,nie prvo treba da se fokusirame na duhoven plan,da se stavime vo odbrana na Pravoslavieto i Nasiot Gospod Isus Hristos ( drugite veroispovednici neka si teraat kako znaat, ne e nase da im se mesame ).Zar ne e ocigledno deka ni zabranija da go proslavime Veligden zaradi laznata pandemija a se najavuva i vtor bran koj najverojatno ke bide zimoska za Bozik i ke se soocime so povtorni zabrani za odenje vo crkva.Tuka treba da pokazeme sloznost i toa e nasata borba,zosto eden den nema da sme poveke zivi na ovoj svet,a kade ke zamineme posle toa ..e samo za toa treba za se sekirame i grizime,ostanatoto e prolazno i nebitno
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.566
Поени од реакции
11.466
После 30 години власт од едните и другите идам до заклучок, дека Македонија може да има иднина само без ДПМНЕ и без СДС. Све друго е лажна надеж.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
9.844
Поени од реакции
8.103
После 30 години власт од едните и другите идам до заклучок, дека Македонија може да има иднина само без ДПМНЕ и без СДС. Све друго е лажна надеж.
Тоа е една те иста структура која проектирана во две партии ни дава илузија дека народот има некаков избор. Таа структура никогаш нема доброволно да ја предаде власта на друг. Дури и доколку некогаш дојде навидум некоја трета опција на власт, преку „демократски“ процес, тоа ќе биде само прешалтување, а во суштина само освежување на обманата...

Само со ресет на системот ќе може повторно да се покрене Македонија...
 

Marquess

Audentes fortuna iuvat !
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.825
Поени од реакции
6.069
Нема потреба од никаква дискусија тука прибидејЧи и онака е крај на светот заради корона вирусот :coffee:
 
На врв Bottom