СДСМ vs ВМРО-ДПМНЕ

За кого би гласале на изборите

  • СДСМ

  • ВМРО-ДПМНЕ

  • Друго


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
18 септември 2014
Мислења
744
Поени од реакции
686
Од 10 реакции, 10-те цепки.. Комедија.

 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.044
Поени од реакции
8.465
https://kurir.mk/makedonija/vesti/ona-koga-kje-go-dobiesh-vo-lice-mickoski-do-sashe-politiko-prodolzi-da-zemash-pari-od-zaevi-a-jas-kje-prodolzam-da-ja-zboram-vistinata/?fbclid=IwAR3T8OJX5CByVIr9vKZPD6Sep7bp3r8zbZHB3IJdqTcb3cAJzKTIHdcX5rM

важно Пичковски продолжи да цица пари а кривичните пријави за него, а што се отворени ПООДАМНА мируваат, ама пак затоа за Душко млекарот турбо испадна и Екстрадиционен Притвор, таму во Германија....
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
804
Поени од реакции
185
ВМРО победува сегде., Освен во 4 и секако СДСМ ќе добијат во 6.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.211
Поени од реакции
3.332
ВМРО победува сегде., Освен во 4 и секако СДСМ ќе добијат во 6.
Ќе победи и во четворката. Но дали ќе има доволно пратеници или СДС повторно ќе формира влада како во 2016 година?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
7.972
Поени од реакции
8.807
Ќе победи и во четворката. Но дали ќе има доволно пратеници или СДС повторно ќе формира влада како во 2016 година?
Ако нема 61 пратеник тури му кур.
Некак формира влада пак, ако, црпко на Флорида, шипо премиер.....топ!
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
804
Поени од реакции
185
Ќе победи и во четворката. Но дали ќе има доволно пратеници или СДС повторно ќе формира влада како во 2016 година?
Јас мислам овој пат доколку победи ВМРО ( а ќе победи) ќе формираат влада. Истата фора од 2016 не би требало да биде...
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.211
Поени од реакции
3.332
Јас мислам овој пат доколку победи ВМРО ( а ќе победи) ќе формираат влада. Истата фора од 2016 не би требало да биде...
Во игра е премиер - Албанец.
Мицкоски не верувам дека ќе си го дозволи тој луксуз, ама Заев и газ ќе даде само да не остане во опозиција.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.110
Поени од реакции
40.747
Фокус стана доста про-сдсмовски медиум, на ниво на најсдсмовските медиуми.
Ваљда ради Младенов, меѓу другото.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.735
Поени од реакции
15.977
Фокус стана доста про-сдсмовски медиум, на ниво на најсдсмовските медиуми.
Ваљда ради Младенов, меѓу другото.
Па не е баш заради Младенов. Повеќе е заради раководната структура во медиумот. Врз која жена му на Младенов нема некое силно влијание.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
542
Поени од реакции
458
На ТВ 24 имаат дуел Заев и Мицкоски во моментов
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
421
Поени од реакции
727
Очекувам на овие избори мала излезеност особено кај Македонците, дел поради истрошените партии, а голем дел и поради вирусот.
ВМРО има поголеми шанси за победа поради катастрофалната политика на СДС. Овие се убедливо најлошата влада досега, реалзиација на проекти буквално 0. Ама поголеми шанси им давам на СДС да формираат влада, познавајќи кој шарлатан е Заев, ќе обеќа се за да ја задржи власта. Од друга страна ВМРО како намерно да несака да ги искористи грепките на СДС.

Кој и да победи ќе биди со максимум 5-6 пратеници и сам нема да може да формира влада ќи им треба коалиција со една или две албански партии и тука ќе има надавање кој ќе понуди повеќе.
Едно е сигурно кој и да победи ДУИ ќе биди дел од владата и големи се шансите за премиер Албанец. Иако го негираат тоа од македонските партии, неможе да им се верува особено на СДСМ, едно велат друго прават.

Бојкотирањето е лоша опција, во тој случај албаницте наместо 21-22 пратенициќе имаат 25 пратеници и ќе прават поголем притисок. Ако ви се грозни ВМРО и СДС и мислите дека не го залужуваат вашиот глас, тогаш одберете си трета опција има повеќе опции, подобро така одошто бојкот или пречкртано ливче.
Како и да е овие ќе бидат најчудните избори досега.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
804
Поени од реакции
185
Во игра е премиер - Албанец.
Мицкоски не верувам дека ќе си го дозволи тој луксуз, ама Заев и газ ќе даде само да не остане во опозиција.
Се глупира Али со тоа премиер Албанец. По мое мислење следна влада ќе биде ВМРО и Алијанса ( плус ДПА).
Автоматски споено мислење:

Која мизерија е овој Ефтов... директно обработува за Заев... го гледам коментира , вика досега беа објавени 3 сериозни анкети на сите води сдсм. Коа ќе излезе анкета дека води ВМРО не се сериозни, коа ќе излезе дека води Заев се сериозни. Една од тие што вика дека се сериозни ( нарачана од Телма) утна за референдумот за околу 300 илјади гласа :icon_lol:. Се ова го прави бидејќи го зашутираа на клоци од Алфа.
 
Последно уредено:

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.915
Поени од реакции
46.877
На ТВ 24 имаат дуел Заев и Мицкоски во моментов
Дно дна и двајцата. Едниов тежок сељо (полечка бе Мицковски и Зоки МИЛЕВСКИОТ Кичевски), другиот врска со животот си нема.
 
На врв Bottom