СДСМ vs ВМРО-ДПМНЕ

За кого би гласале на изборите

  • СДСМ

  • ВМРО-ДПМНЕ

  • Друго


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732

Пичка ви матер дволична. Само тоа ќе го кажам.
Ко да сме ние од Марс паднати и не памтиме кога ВМРО беше на власт цела деценија, како им беше и што се случуваше со Македонците во тие општини.
И двете партии, за оваа работа треба да се самоубиете од срам.
 
J

joli1

Гостин

Пичка ви матер дволична. Само тоа ќе го кажам.
Ко да сме ние од Марс паднати и не памтиме кога ВМРО беше на власт цела деценија, како им беше и што се случуваше со Македонците во тие општини.
И двете партии, за оваа работа треба да се самоубиете од срам.
Да не се заборави дека двете најголеми квази-македонски партии ги тераја своите членови (македонци) да гласаат за албански градоначалници за да се пазарат со гласови.

Сето ова резултираше у тоа да денес ние македонците од градовите во кои сме малцинство се осеќаме како граѓани не од втор, туку од трет ред. При земање на било какви документи од државни институции одбиваат со нас да разговараат македонски, факултетот кој што го запишав и отпишав имаше УЧК спомен плочи пред него, а внатре по зидовите беа нацртани албански фашисти и терористи од војната пред 19 години. Без разлика дали си полагал и платил тест по англиски и си се запишал да ја следиш наставата на англиски (поради тоа што нема часови на македонски), наставата стриктно се води на албански јазик.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Незнам дали е некоја хајка, или сериозно ВМРО-ДПМНЕ има некој проблем со народот... Не дека СДСМ нема, ама ова со ВМРО е алармантно..

Наслов 1 од 11 моментално реакции, 10 се цепки.
Наслов 2 Јанушев: Ќе ги покачиме пензиите за 20, а платите за 25 проценти од 159 реакции, 136 се цепки.
Наслов 3 Стоилковски: Слушнавме како Заев земал 300.000 евра поткуп од 76 реакции 57 се цепки.
Наслов 4 Мицкоски: Забелешките за СЈО не значеа барање да се спаси Орце Камчев од 53 реакции на постот, дури 46 се цепки..
Наслов 5 Мисајловски за Фокус: Јасна изборна победа за да бидеме на чисто кој ќе прави влада! од 51 реакција, 41 се цепки..

Незнам во врска со анкетите, ама мене ова ми укажува дека народот си тера к*р-та*ак со ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи.
Провери ги профилите, се ќе ти се разјасни.... Ќе побудалат незнаејќи кој им е нивни профил
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.161
Поени од реакции
15.951
Многу писен на уста ова Заевов, што сорта ќе беше само да се пцуе да се вреѓа на ова снимкиве.
А на телевизија да го видиш мислиш на мравка не гази.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Многу писен на уста ова Заевов, што сорта ќе беше само да се пцуе да се вреѓа на ова снимкиве.
А на телевизија да го видиш мислиш на мравка не гази.
Додека има офци да го гласаат е добар.
Иначе нема полош профил на човек од неговиот....да го составуваш нема така да го испланираш. Само македонец може ваква гнаса да испадне ми се чини.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.640
Поени од реакции
27.880
Штo ми е кривo видеoтo штo не мoжaм дa гo нaјдaм.Oвa е еднa oд нaјгoлемите бруки нa Вмрo,кoгa Груевски ги упaти кaј Ристoвски нoвинaрите,пa кoгa рече трoкирa тoa глупердaтa
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Додека има офци да го гласаат е добар.
Иначе нема полош профил на човек од неговиот....да го составуваш нема така да го испланираш. Само македонец може ваква гнаса да испадне ми се чини.
Немој така. Тој не е Македонец. Една четвртина е Албанец, а претпоставувам дека и со други гени е измелезен.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.138
Поени од реакции
25.568
Многу писен на уста ова Заевов, што сорта ќе беше само да се пцуе да се вреѓа на ова снимкиве.
А на телевизија да го видиш мислиш на мравка не гази.
Искрено, тоа што уште од сам почеток мислел како да им ја ебе мајката на шарените ме тера да го почитувам повеќе.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.161
Поени од реакции
15.951
Искрено, тоа што уште од сам почеток мислел како да им ја ебе мајката на шарените ме тера да го почитувам повеќе.
Абе нека ебе он, ама г'нсен сељачки речник.
Ко пред кооперација у Муртино да прае муабет.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.138
Поени од реакции
25.568
Абе нека ебе он, ама г'нсен сељачки речник.
Ко пред кооперација у Муртино да прае муабет.
Па од таму е црпнат. Колку одговара типот на секој стереотип за вмровец што го градеа комуњарите со децении е неверојатна работа. :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Дурловски се покажува како промашан кадар на партијата,што може многу да ги кошта.Не се појавил на дебата денеска наспроти Шеќеринска.
Нејзе и треба некој што јавно ќе ја извреѓа и ќе ја напраи ренде,а не теоретичари...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.657
Што бе, Зоки пак им се мочал на шарениве издркотини? :rolleyes:
Не е тоа мочање некое ако се земе општо како си ја наредија они. Тие пет-шест чауши што ја водеа таа приказна беа фино ухлебени, кој како пратеник, кој како директор, кој во разни ПР служби, некој па како брати и на Ермира , што не знае да чита , со место во телеком со плата до 4000 евра и како такви продолжија да му ги мењаат пелените на Заев. Прашањето е дали кај остантите е создадена инерцијата да го гласаат и сега, а ја мислам дека е, и дека нема да изгуби толку гласови кај нив како што се очекува.


Дурловски се покажува како промашан кадар на партијата,што може многу да ги кошта.Не се појавил на дебата денеска наспроти Шеќеринска.
Нејзе и треба некој што јавно ќе ја извреѓа и ќе ја напраи ренде,а не теоретичари...
Дурловски нема таква ѕвезда каква што вмро сакаат да има, непрепознатлив е надовор од тие гдом-кругови. Среќа негова и на оној Николовски е што никој вистински не гласа за програми и кандидати, туку сите глсаат за партијата па тоа нивно немање везе од животот нема да им се одрази толку.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Дурловски се покажува како промашан кадар на партијата,што може многу да ги кошта.Не се појавил на дебата денеска наспроти Шеќеринска.
Нејзе и треба некој што јавно ќе ја извреѓа и ќе ја напраи ренде,а не теоретичари...
Гледам Радмила Шекеринска продолжува да гради лажна розева слика за себе и пустошот што го предизвикаа со СДСМ. Веднаш ќе кажам, Радмила избега од договорена дебата минатата недела заради која јас дојдов во Скопје. Дебатата се откажа заради нејзиниот страв, а јас не се видов со граѓаните кои што ме чекаа. Веќе немам намера да губам драгоцени моменти со луѓето заради некој што три децении шири лаги! Нека си продолжи сама со лагите по телевизиите, лаги на кои што никој веќе не верува. Ние двајца немаме допирни точки за дебата. Јас нудам Обнова на Татковината Македонија, ти пустош и распродажба на државата на која не смееш ни името да и го спомнеш. Дојди Радмила меѓу граѓаните да го слушнеш вистинското мислење за вашето забегано однесување. Или подобро продолжи си со лажната кампања, со тие "Потемкинови села", со платена публика на митинзите на СДСМ

Напишано на ФБ од Игор.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.568
Поени од реакции
81.076
Прашањето е дали кај остантите е создадена инерцијата да го гласаат и сега, а ја мислам дека е, и дека нема да изгуби толку гласови кај нив како што се очекува.
Епа за овие мислев дека им се измоча, во Шарените имаше и такви гревови кои мислеа дека таа група протестирачи е независна од другите партии... а сите знаевме дека најистакнатите Шарени од типот на Павле, Замир, Туфегџиќ ќе се ухлебаат негде.

Дурловски се покажува како промашан кадар на партијата,што може многу да ги кошта.Не се појавил на дебата
Дурло го има најлесниот противник од сите кандидати од неговата партија, он може до крај да не се појави на нитуедно интервју со Шеќеринска и пак да има поголема поддршка од нејзе. Од овде може да ќари само преставникот на Левица, Шеќерка се самоутепа со сликата од Кичево со УЧК амблемот, тешко таа да привлече некој глас +
 

Kajgana Shop

На врв Bottom