СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Колку и да е смешно, толку е и трагично да треба Срби/Хрвати/Босанци да прават вакви видеа каде што повеќе ги бранат интересите на Македонците одколку партијава и нејзините идиоти што се на власт. Јас верувам дека северѓаниве со гордост каде и да идат ќе се кажуваат дека се од Северна Македонија, а ова како на видеово е природна реакција на нивниот идиотизам. Луѓе без идентитет.
На Твитер поправаат странци што ќе пишат Македонија па ти види им го умот. Мене во странство никој не ми рекол уште Северна, овие немаат испуштено да кажат. :tapp:
Бајдвеј жално е еден постар член на форумов со коска македонски ставови кој и ми беше пример до некаде, до кое дереџе се донесе да ги брани ретардиве за пусто работно место. Многу, многу жално.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
На кокошкава треба да и прати слика некој од дејтвата во Куманово од 2015. Имаше терористи со униформа и значки на учк.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.148
Поени од реакции
35.199
На Твитер поправаат странци што ќе пишат Македонија па ти види им го умот. Мене во странство никој не ми рекол уште Северна, овие немаат испуштено да кажат. :tapp:
Бајдвеј жално е еден постар член на форумов со коска македонски ставови кој и ми беше пример до некаде, до кое дереџе се донесе да ги брани ретардиве за пусто работно место. Многу, многу жално.
Да ги плаќаат ќе разберам, ама они со гордост, едвај чекаат да се кажат дека се од Северна. До толку да има луѓе што се негираат дека постојат, и тоа од каде се никогаш нема да разберам.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Катастрофално Радо :pos:
Сме имале многу умилкувања на учк/албанците од многу партии ама нели требаше да бидете различни? Изговорот дека тоа било далечна историја и е катастрофален.
Ја покажав сликата на татко ми и вика мош е монтажа. Му кажав тогаш и бомбите се монтажа. :icon_lol:
Такви луѓе, и од двете страни, кои мислат дека нивната е подобра од другата шо и да се деси, ја одлучуваат иднината. Се надевам дека ќе го разубедам до избори да не гласа воопшто или да гласа за луѓе тотално неповрзани со сдсм/вмро, ако такви уопште ќе бидат опција.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.627
Бајдвеј жално е еден постар член на форумов со коска македонски ставови кој и ми беше пример до некаде, до кое дереџе се донесе да ги брани ретардиве за пусто работно место. Многу, многу жално.
Let3? :vrtioci:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.734
Дејствијата од 1945 се далеку зад нас. Нашето општество ја надмина воената криза на демократски и траен начин, за што сведочиме денес, 75 години подоцна, кога сме членка на НАТО.
Во 2020 година најважно е дали политичарите им служат на граѓаните. Иконографиите не се репер за добро управување, служењето на граѓаните е репер.
swastika.png
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
СДСМ matrix.....вакво дно од луѓе нема у цела галаксија. Не само партијата.......гласачкото тело е бетер. Ако некој се чуди зошто 500 год. ропство и лижење куровите на турците ете, ова е тој сој.
А знаеш ли ти зашто Турците носат бркови?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Za tie koi mislat deka iskubanava slučajno ova go napravila...mislam.deka ,,ovoj,, i e prv bratučed
Госпоѓава не знам ни како залута на оваа позиција. Имаше можност да биде претседател на партија, беше најлош лидер во историја на постоењето на партијата. Единствен квалитет и е што е прилично елоквентна .
Претпоставувам дека му беше ментор на ЗЗ ама не се покажа како едукатор.
И ова е само уште една од низа трагедии што ги гледаме...Зарем Талат не примаше официјални делегации со големо знаме со орел и малечко знаменце на МК?
Нас не спасува само само некој со диктаторски манири.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.577
Поени од реакции
7.536
Манојловски кажа дека била Албанка. Вистина ли е?
Не верувам. Албанец има повеќе македонска национална свест него изродов Шеќеринска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom