СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Ja слушнав дека има потекло од православни Албанци, е сега колку е вистина...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Za tie koi mislat deka iskubanava slučajno ova go napravila...mislam.deka ,,ovoj,, i e prv bratučed

Прегледај го приврзокот 253678
Ааааааа да, Николче Неаумамамуаумухух скопската фаца, десната рака на Шилегов. Овој нешто ми дробеше на ФБ, вамте, тамте, (да не испадне дека сум нешто посебна, со секој втор што има барем трошка здрав разум го прави истото) и летоска кога бев низ Дебар Маало се видовме очи во очи и сврте поглед a jaс сум 30 кг сосе кревет :ROFLMAO: Знам на еден човек од 2 метра му се закануваше дека ќе го тепа а Николче е 150 цм се на се :pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.635
Поени од реакции
81.572
IMG_20200531_123331.jpg

IMG_20200531_123337.jpg

IMG_20200531_123355.jpg

Ваквите пред 100 години ги носеле во планина и им се губело секаков траг... денес земаат пари од партијата и државата, неговиот сајт има 100 реклами.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.747
Поени од реакции
7.917
На Твитер поправаат странци што ќе пишат Македонија па ти види им го умот. Мене во странство никој не ми рекол уште Северна, овие немаат испуштено да кажат. :tapp:
Бајдвеј жално е еден постар член на форумов со коска македонски ставови кој и ми беше пример до некаде, до кое дереџе се донесе да ги брани ретардиве за пусто работно место. Многу, многу жално.
Еве еден таков. Слушај од 12:50 до 14:50, колку пати ќе каже Северна Македонија. Сигурно му ветиле дека ЌЕ МУ ДАДАТ дневно следување лубрикант и кожна цуцла.

 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Прегледај го приврзокот 253682

Прегледај го приврзокот 253683

Прегледај го приврзокот 253684

Ваквите пред 100 години ги носеле во планина и им се губело секаков траг... денес земаат пари од партијата и државата, неговиот сајт има 100 реклами.
Добро оваа ретардава како не е дијагностицирана со ментална болест сè уште? Цело време јади лајна а радном лујџе приведуваат за „говор на омраза“. Саше Политико го претставува (репрезентација) цело тело северџанско.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.755
Ja слушнав дека има потекло од православни Албанци, е сега колку е вистина...
Јас сум слушнал дека има влашко потекло но тоа е само муабет како што има и за многу други.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јас сум слушнал дека има влашко потекло но тоа е само муабет како што има и за многу други.
Во неговиот случај потеклото не игра никаква улога. Има сериозен дефект.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.756
Госпоѓава не знам ни како залута на оваа позиција. Имаше можност да биде претседател на партија, беше најлош лидер во историја на постоењето на партијата. Единствен квалитет и е што е прилично елоквентна .
Претпоставувам дека му беше ментор на ЗЗ ама не се покажа како едукатор.
И ова е само уште една од низа трагедии што ги гледаме...Зарем Талат не примаше официјални делегации со големо знаме со орел и малечко знаменце на МК?
Нас не спасува само само некој со диктаторски манири.
рада е ,,шкрет,, по едната линија, а тоа му доаѓа нешто слично како Бранко Манојлоски. Ние имаме на пример во Кичево едно село Бачишта, над зајас се наоѓа, каде луѓето мајчин јазик им е македонскиот, а се претставуваат како албанци.
Оригиналните албанци за нив викаат дека се ,,торбеши,, и порано не сакаат да се сосватуваат со нив. Не ги сметаа за свои

Сега бачиштани се поголеми албански националисти него самите албанци....
Нешто сличн е и Рада....лично еден професор на факултет, мој другар ова ми го има објаснувано(прави некои научни истражувања)


Веќе имам пишано(ова многупати сум го повторил).....со Рада Прада студиравме заедно на факс, една генерација беше пред мене(јас бев во ЈНА таа кога беше 1-ва), и беше една од ретките особи која не се дружеше со обичните студенти...а скраја да е подалеку со провинцијалци

Имаше предмети кои заедно ги следевме поради преклопување на програмите, и за нејзе се зборуваше дека била од директорска фамилија во ЕСМ....била од увиџајна фамилија,.....и нормално одма ја ставија за асистент(со трипати прегласување на НН совет-лино присутен јас со право на глас)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се сложувам со господинот полковник, само што тие симболи стоеле во кабинетот и во 12 години власт на неговата партија, и ќе стоjат таму и ако се вратат на власт годинава, е разликата е што они нема да се сликаат таму. Ако нешто не гледаш, значи не постои. :cool:

А Саше Политико,разбирам дека работи за пари, ама некои работи се неодбранливи, вака само си го потврдува статусот на платена ретарда.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Во неговиот случај потеклото не игра никаква улога. Има сериозен дефект.
Саше е патолошки случај кој треба да биде изучуван како редок пример на некој сеуште неоткриен синдром предизвикан од палета на комплекси, а Илко мислам дека има напишано за Рада дека има такви муабети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom