Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Се согласум со тоа дека треба ќелавоста да се прифати и да се помириш. Можеш евентуално да го забавиш процесот со некои трикови (како на пример https://www.ahttransplantacijakose.com/kako-ojacati-koren-dlake/), ама тешко да ја спречиш.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Дали некој бил на третман со матични клетки во Derma Lux? Гарантираар нов раст после два месеци, и не кошта многу.
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Пеер, дај не тролај. Че те пријавам. :D
И мене ме интересира.. Некој да сподели искуство. Дали се исплати или се џабе потрошени пари.
#@@@@ Искрен совет другарче - најди си жена по совреме, да не те боли после глата. :cool:
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
887
Поени од реакции
1.427
Дали некој бил на третман со матични клетки во Derma Lux? Гарантираар нов раст после два месеци, и не кошта многу.
mnogu ne profi sajt za vakov profi potfat.
ako se rasprasas za cena i procedura pisi
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
#@@@@ Искрен совет другарче - најди си жена по совреме, да не те боли после глата. :cool:
Напротив, ќелав полесно се наоѓа жена.
Кога си ќелав вриштиш од тестостерон (не е мит ова, цврсто правило е) а и уште едно цврство правило е дека жените имаат шесто сетило за тестостерон и генетски им е врежано, инстинкт наречи го што знам, да одат кон алфа мажјаците а алфа мажјаците имаат висок тестостерон
и така.
Разберете веќе еднаш дека жените не ги интересира изглед, аман. Ни широки рамења ни убава коса. Тоа се заблуди на инцели.
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Јас пак се чудам оти отсекогаш жениве по мене ко споулаени се. Јас до сега немам женска фатено. Сите мене ме фајчале. Озбилно ова. Фала. :ROFLMAO:
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
887
Поени од реакции
1.427
Напротив, ќелав полесно се наоѓа жена.
Кога си ќелав вриштиш од тестостерон (не е мит ова, цврсто правило е) а и уште едно цврство правило е дека жените имаат шесто сетило за тестостерон и генетски им е врежано, инстинкт наречи го што знам, да одат кон алфа мажјаците а алфа мажјаците имаат висок тестостерон
и така.
Разберете веќе еднаш дека жените не ги интересира изглед, аман. Ни широки рамења ни убава коса. Тоа се заблуди на инцели.


nego kazi so da prai deckovo dole na slikava slab e so testosteron?


NAPROTIV, testosteronot igra glavna uloga kaj maski lica koi imaat na primer gusta kosa vegi i brada.
Dihidrotestosteronot e toj sto ja pravi beljata kaj kosata.
 

Attachments

Последно уредено од модератор:
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
mnogu ne profi sajt za vakov profi potfat.
ako se rasprasas za cena i procedura pisi
Зависи од големината на регијата на која немаш коса. Епруветите се 5, 7 и 9илјади денари. Ти вбризгуваат матични клетки направени од твојата крв. Баш сакам да слушнам искуство од некој што го правел третманот.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Само трансплантација во Турција, се другото е џабе.
Да да, баш во Турција. :LOL: :LOL:

Белгија и Канада ги имаат убедливо најдобрите доктори и истражувачи за оваа проблематика. Во Канада моментално во процес е истражување на клонирање влакна, со што автоматски ќе се реши проблемот за тие што сакаат трансплантација, а имаат слаба донорска зона. Замислете неограничен број на фоликули? Сите ќе имаме коси како на Ди Каприо каква шо му беше во Титаник. :vozbud:

Со моменталните услови и достигнувања, добра трансплантација вреди некаде од 6-7 до кај 12-13 илјади евра. Нормално цената варира од тоа уствари колку ти е потребно. За 2000 евра кај турците можеш да постигнеш Артан Груби и Антонио Милошевски резултат.
 
Член од
10 декември 2017
Мислења
4
Поени од реакции
1
Да да, баш во Турција. :LOL: :LOL:

Белгија и Канада ги имаат убедливо најдобрите доктори и истражувачи за оваа проблематика. Во Канада моментално во процес е истражување на клонирање влакна, со што автоматски ќе се реши проблемот за тие што сакаат трансплантација, а имаат слаба донорска зона. Замислете неограничен број на фоликули? Сите ќе имаме коси како на Ди Каприо каква шо му беше во Титаник. :vozbud:

Со моменталните услови и достигнувања, добра трансплантација вреди некаде од 6-7 до кај 12-13 илјади евра. Нормално цената варира од тоа уствари колку ти е потребно. За 2000 евра кај турците можеш да постигнеш Артан Груби и Антонио Милошевски резултат.
Во Турција има неколку многу искусни доктори за добра цена. Пола Европа оди кај нив на трансплатација. Нормално, секаде има добри и лоши доктори. Сега ако правиш операција во МК, ќе добиеш ефектот на Антонио Милошевски. Еве во Европа неколку години број еден е Dr. Juan Couto од Шпанија, само проблемот кај него треба да чекаш 3-5 години да дојдеш на ред :)

 
Член од
3 март 2010
Мислења
637
Поени од реакции
368
vaka sakam da te prasam nesto gledam zapoznaen si so ovie rab.imam bratucetka na koja i se javi premnogu opaganje na kosata okolu 70%od kosata ja izgubi sega so proverka na zenski hormoni dokazano e deka hormonot za stres maksimum treba da e 25 a nejze i e 50 utre ke i prepisat terapija dali so terapijata dokolku se sredi hormonot ke prekini i opaganjeto na kosata i pokasno planirame da ja posetime Dr.vais mislam se vikase doaga specijalno doktorka od srbija za vakvi rab dali si so ova zapoznaen?
Како се проверува хормон за стрес
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Да да, баш во Турција. :LOL: :LOL:

Белгија и Канада ги имаат убедливо најдобрите доктори и истражувачи за оваа проблематика. Во Канада моментално во процес е истражување на клонирање влакна, со што автоматски ќе се реши проблемот за тие што сакаат трансплантација, а имаат слаба донорска зона. Замислете неограничен број на фоликули? Сите ќе имаме коси како на Ди Каприо каква шо му беше во Титаник. :vozbud:

Со моменталните услови и достигнувања, добра трансплантација вреди некаде од 6-7 до кај 12-13 илјади евра. Нормално цената варира од тоа уствари колку ти е потребно. За 2000 евра кај турците можеш да постигнеш Артан Груби и Антонио Милошевски резултат.
vo Istanbul gi ima najdobrite doktori za transplantacija na kosa i koja slucajnost , eden od Amerika (jutuber) bash momentalno e vo istanbul na transplantacija na kosa , a inaku tipot e jutuber za body building , teretana.
Автоматски споено мислење:

Како се проверува хормон за стрес
ke odis kaj maticen ke pobaras upat za na endokrinologija i tamu ke ti postavat prasanja endokrinologot i ke on ke odredi koi hormoni se za proverka , inaku Kortizol e hormonot za stres.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom