Рубикова коцка

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бруноти ќе да е:).
Имаш таму со сигурност.
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Drugar pred mene ja ima namesteno za 45 sekundi(jas ja izmesav, da ne ispadne deka on ja mesal ili gledal). Inace ne nauciv kako da ja sklopam, epten se nerviram..
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Типчето е Американец али Јапанска фаца. Светски рекордер е со 11.3 секунди мислам. Го имаше на едно шоу тука Beauty and the Geek. И на една епизода му ги врзаа очите, му ги врзаа рацете наназад, и една девојка ја размести коцката. И после му намести 3 прсти и му кажа кој прст на која боја му е. И според тие 3 бои, го намести пак за 12-3тина секунди. Ме зачуди стварно
Ne e vozmozhno.. svetski rekord za blindfolded 3^3 kocka e ~ 1:43 sekundi.
Da ne si pomeshala neshto?
Rekord za 5^5 e 11 minuti blindfolded, a za 4^4 ne sum siguren.
Inaku.. lesno se reshava po algoritmi, i nema mnogu algortimi, samo treba da se znaat koga da se upotrebat (odnosno..preterano vezhbanje)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
jas samo ednaska ja imav sostaveno i poveke nikogas, zasto se iznervirav i koga zavrsiv so sostavuvanje ja sliknav ednas i ja tresnav od zid:)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
како мал така си играв со неа, не со желба да ја составам.. А сеа немам многу мерак за тоа..
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Немам живци јас за таква срања!!!!!!!!
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
go gledav eden na tv ja gledase 10 min kockata i posle mu gi vrzaa ocite i ja napravi za 65sekundi
ama ne go srusi ginisoviot rekord bil okolu 40 sekundi mislam so zavrzani oci
a rekord e mislam 9-10 sekundi ne e za veruvanje ne mi e jasno kako uspevaat
jas da mi ja dades edna godina da ja cepam nema da ja sredam a kako mal ja imav i se borev da ja napravam ama nikako ne mi odese i na kraj
znaete li so napraviv
go najdov sravceto ja odvrtiv cela i ja napraviv heeeeehehehehee
jaka e
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Пак ќе прашам: знае ли некој кај ги има? :)
ДА..... има такви што знаат ( еден од нив сум и јас.....хехе, мала париодија на твојот пост.)
....иначе мислам дека го имам проверено секое место во Скопјево каде што има веројатност да се најде оригиналната коцка....
и ја нема никаде....
Мене пред месец дена ми донесоа оригинална коцка од Швајцарија.....
е тоа е коцка ....Ни да ти кочи , башка најдов силиконски спреј ( и тоа тешко се наоѓа во скопјево ) сега лета.......Сон ,
.....И пак ке кажам , Нема добра коцка во Р.Македонија...
Затоа што нема заинтересирани да ја купат.
Кој би фрлир некои си 600 ден за коцката кога на пазар ја има за 50 ден.

.....btw....Ако има некој нешто да праша во врска со коцката ,
или е заинтересиран да се дружиме по основа Рубикова коцка...
нека пише на.....trbogazov@hotmail.com
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
само по една страна успевам да решам затоа ја раскоплив мојата и ја скопив по боја сега ми е наместена
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Imav dve kocki, mala koga bev. Ednata ja namestiv, ama slucajno, doma mi se iznasmejaa. E sega, mi odzede nekolku dena, da... Ama ja namestiv ni den deneska ne sum svesna kako. :D:D:D A drugata ne mozev i ne mozev. Ne znam sega kaj se kockive, vo nekoja kutija so igracki najverojatno. Bi mozela denovive da gi pobaram, moze i ke mi se posreki pak, pa ke ja namestam kako sto treba.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Имам неколку испокршено дома.Инаку успевам само 1 страна да склопам.Лесно е тоа.Ама за понатаму ептен тешко:toe:
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
Samo edna ama ja sklopuvav 1 godina:):vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom