Рок музика и рокерски бендови

В

Вори

Гостин
Сите скоро почнуваат со тие лигави балади бендови или хер метал бендови од 80тите. После ке слушне нешто постаро и ке си почне да слуша Led Zeppelin, Deep Purple, The Doors, Pink Floyd....

Иначе уште понекогаш си ги слушам баладите од Scorpions, Whitesnake....

Ај Скорпионс добро.Ама AC/DC,лигави?Немој ке се караме!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ај Скорпионс добро.Ама AC/DC,лигави?Немој ке се караме!
Добро де не ги приметив убаво. Али и за нив нема некое јако мислење. Многу ми се агресивни и во музиката и во перформансот. Повеќе сум накај Цепелин и Парпл јас иако знам и со Сабат да се занесам.
 
А

Александра Д.

Гостин
Слушам Рок музика уште од мала. Се’ што е рок... меѓу најомилени бендови..:
Nirvana
Linkin Park
Led Zepelin
3 Doors
Aerosmith
G'n'R
ии....тако даље.... xD
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Едноставно мене највише ми се свиѓаат тие и никој не може да ми го смени мислењето и вкусот......
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Слушам Рок музика уште од мала. Се’ што е рок... меѓу најомилени бендови..:
Nirvana
Linkin Park
Led Zepelin
3 Doors
Aerosmith
G'n'R
ии....тако даље.... xD
Од таму сите ги поштуем ама на Linkin Park фрли им земја, не чинат повеќе.Старите добри песни секако ќе им останат ама со тоа новите песни не можам да ги ставам меѓу омилените ниту пак добра рок група да ги наречам, расипана смрдлива роба...
 
Член од
9 март 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
od site rok bendovi mi se bendisuvaat najmnogu zeppelin....nemam zborovi za nif...iako slusham metal..normalno so zeppelin opcnaf...kolku bef radosen ko mi gi dadoja prvite 2 originalni nivni cd-nja od amerika.....gi cekaf cela godina ....mamata mi se rasplaci:vozbud:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Мене ми се дешава истото со The Smiths, почнав со The Queen is Dead, ал не ми легна Morrissey.
Bona Drag е одличен албум, сигурно нешто што у најголема мерка личи на неговиот опус со Смитс. Piccadilly Palare, Interesting Drug, Everyday is like sunday, Yes, I'm blind, Suedehead, сите се коска ствари.

Добри групи си спомнала, посебно омилени ми се Interpol ,Joy Division, The strokes.
Bloc Party се коска исто од тој список. Дури и "Intimacy" кој што на многумина им звучи премногу мејнстрим има свои моменти, мене посебно ми легнаа "Talons" и "Letter to my son"

Инаку одвај чекам да искочи нов албум на Doves "Kingdom of rust", веќе слушнав две-три ствари, закон ке биде!
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
здраво gravity .. како стоиш со Post Rock-ovite, слушна ли го новиот на Mono -Hymn To The Immortal Wind; албумот е мамојебачина.. Mogwai избација нов 'The Hawk Is Howling'' ја сум задоволен ..солиден албум..доаѓаа Mogwai у загреб ама не отидов ..ќе се отепам.. а Моно идат у грција у април ваљда ништо и од тај концерт.. страшно. Дали си ги чул Crippled Black Phoenix, сеа избација nov ''night raider'' закон е..пробај ѓи мош ке те бендисат..праат Post rock / Indie супер се. Lights At Sea се исто така бенд шо ме бендиса ептен, post rock / indie ..страшни се..Lights At Sea албумот е чудовиште. ме интересира шо би речел ти за Talk Talk, за мене они се посебно драги: Spirit of Eden , Laughing Stock албумите се поезија од музика.. Исто новиот од The Appleseed Cast -Sagamartha е супер ствар..
 
В

Вори

Гостин
Кој го нема спуштено најновиот албум на AC/DC Black Ice,нека го спушти добар е многу...
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Bona Drag е одличен албум, сигурно нешто што у најголема мерка личи на неговиот опус со Смитс. Piccadilly Palare, Interesting Drug, Everyday is like sunday, Yes, I'm blind, Suedehead, сите се коска ствари.


Bloc Party се коска исто од тој список. Дури и "Intimacy" кој што на многумина им звучи премногу мејнстрим има свои моменти, мене посебно ми легнаа "Talons" и "Letter to my son"

Инаку одвај чекам да искочи нов албум на Doves "Kingdom of rust", веќе слушнав две-три ствари, закон ке биде!

морав да вратам на ова,блок парти се стварно супер бенд!мене највеќе ми има легнато a weekend in a city,може зашто највеќе му имам дадено шанса.другите 2 ќе ги послушам во наредниов период,да!
а,исто така еден нов бенд што открив.се викаат white lies и мислам дека имаат само еден албум од 2008 кој се вика to loose my life.звучат малце како џој дивижн,ама се некако помеки.ми се свиѓа,нели?да.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom