Реставрација на автомобили и моторцикли, расклопување мотори и слично?

Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Бојан ако си од Куманово си размислувал ли за розевата Олимпија кај Монопол што е да ја реставрираш?
 
Член од
26 мај 2009
Мислења
26
Поени од реакции
1
Бојан ако си од Куманово си размислувал ли за розевата Олимпија кај Монопол што е да ја реставрираш?
Не јас возам само ФОРД, а мозе и ОПЕЛ али од опелите само рекорд другото не.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
еве една убава пезетка во скпје.беше паркирана кај мене пред фирмата,па ја сликав.со велешки таблици е прв газда со 70000км помината без плин.навистина солидно возило.
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
kako ke ja komentirate ovaa restavracija.......

inaku totalno e restauriran u MK i e prodaden u anglia od moj drugar....
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Квалитетно изработено
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Стварно одлично изгледа комбево.Колку го дал ?
 

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
PeppeGT = Славко ?
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
24
Поени од реакции
1
Здраво до сите на форумот,пред една година купив Volkswagen комбе Т1 microbus од 1966 година.Немозам да поцнам да го реставрирам затоа сто ми фалат многу делови,дали некој знае кај мозам да најдам усте едно комбе и да го растурам за делови?

 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Здраво до сите на форумот,пред една година купив Volkswagen комбе Т1 microbus од 1966 година.Немозам да поцнам да го реставрирам затоа сто ми фалат многу делови,дали некој знае кај мозам да најдам усте едно комбе и да го растурам за делови?

zavisi sto ti fali na kombito eve ti eden T1
http://www.pazar3.com.mk/ViewItem.aspx?itemId=211433

a ova cudo eden moj drugar ko kupi u srbija 2000euro i restaurira u Mk.
a za delovi sve poracase od Anglia i Germania......
vakvo bese
a sega e vakvo posle 6-7000eura restauracija......
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Другар ти е стварно луд :) :vozbud:
Супер е реставрирано само незнам зошто не одел на хромирани браници и раткапни, инаку она горе не вреди 2000 евра кој што сака нека зборува. :smir:
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Другар ти е стварно луд :) :vozbud:
Супер е реставрирано само незнам зошто не одел на хромирани браници и раткапни, инаку она горе не вреди 2000 евра кој што сака нека зборува. :smir:
LUD ne bas.....
inaku ratkapni hromirani ima a i bagaznik na krov eve vaka ke treba da izgleda:


__________________
ova e prviot VW T1 so go restaurira pred 2g. i go prodade u Anglia za 22000£. - okolu 25-26000euro mislam....
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a ova e vtoriot T1 fototo e napravena posle farbanjeto i ne se montirani site dodatoci kako bagasnikot,ratkapnite i dr.....

inaku sega go nosi i ova u anglia posto veke i ova e prodadeno tamu + - za istitata cena
pa kazete dali mu se isplakja ili e lud............
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
ако е ова дело на другар ти ондак свака му част... ама мислам дека го преплатил за стањето у кое е горе... целото е рѓосано ја да сум не би го ни купуел... ама сеа е топ... изглеа толку скапо го земал пошо е реткост да се најде ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom