Реставрација на автомобили и моторцикли, расклопување мотори и слично?

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
Ваков дел на форумов немаме бидејќи досега се нема покажано поголема заинтересираност освен Гарфилд на неколку наврати има покажаност пасија кон мотоцикли. Да видиме дали воопшто има ентузијасти кои навистина се разбираат во мотори и љубители на олд тајмери, луѓе кои се зависни за реставрација на стари автомобили и слично. Моментално собирам одредени делови за една моја стара љубов, Fiat 124 1964 и ме интересира дали некој е повеќе запознат со конзервација на мотор, реставрирање на делови, отстранување на рѓа од хромирани делови и слично. Исто дали некој слично како Гарфилд знае како да трансформира мотор и слично.

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Немам возачка, немам ни автомобил.

Неможам да партиципирам на темава, ама имаш целосна поддршка од мене! :wink:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
:) фала Ацид, ништо засега само со Гарфилд ќе расправаме за миленичиња.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Јас сум љубител на автомобили и нивната индустрија. За расклопување и работа на постари коли стварно треба многу време и простор кои сега за сега ги немам. Се борам бар со некој пријател да работиме на некое милениче, за почеток треба и парично да се среди тоа. Chevy Chevelle 69 е супер за работа, се продават во изобилство и делови има колку сакаш. Љубител сум голем на класичниот Чарџер (Charger) 69 со оригинал хеми 426 ci ама реток е. Chevy Bell Air convertable ми е исто на срце, со променета хидраулика и оригинални "vinyl seats":music3:
 
Член од
23 јули 2005
Мислења
43
Поени од реакции
0
здраво дечки
и јас сум љубител на стари автомобили
и отсекогаш сум сакал да најдам некој така фрлен некаде
па кога би му почнал
од дете ги сакам колите,
ако нешто некој прави, без проблем би му помогнал
 
Член од
23 јули 2005
Мислења
43
Поени од реакции
0
izgleda kirilicava ne ispaga na forumov
ok
i jas sum ljubitel na stari avtomobili
ama dosega ne sum restavriral ni eden
a fiatov 124
neli posle rusive go pravea
lada mislam
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Зоки_С, кирилицата ја гледаме убоо. Види си ги поставките во прелистувачот. И користиинтерпункцијазадатибидатпочитливипостовите.

Андроник, јас ќе се придружам на Ацид.... Кола имам, ама знам само бензин да турам... и гума да сменам.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ja ne sum po restavracija....:icon_conf
AMA.........:baeh:
ako vi treba nekoj da vi napraj ubav bumbum u kola e za toa sum ja majstor...........:music3: :music3: :music3:
znaci ugradenje sistemi samo so louweed.....jasno???!!!!
 
Член од
23 јули 2005
Мислења
43
Поени од реакции
0
fala na sovetot
а за интерпукциските знаци и паузи се извинувам
него некој да не има мустанг некој стар што не му треба
хахааа
е такво нешто да се најде ....
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
302 Boss да не тражеш? Јас го обожавам онај 427 Big Boss i 1967 Fastback:)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
jas sakam takov mustang kao go vozi jim morrison vo klipot za la woman........
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ја сакам мустанг исто..

иам возачка, не возам, неам сопствена кола и не ме биваше на ОТП :(

али андроник бејби, ако најдам нешо, ќе се обратам..
 
A

Angela

Гостин
Imam vozachka imam i kola, a gi obozhavam oldtimerite, a nemam pojma od restavracija, no na TV pro7 odi edna emisija za kompletna restavracija na oldtimeri, gi imam nekolku pati gledano, chudo pravat, ako imate mozhnost da ja sledite ovaa programa togash ke ve izvestam vo koi denovi i vo kolku chasot se emituva. Andronik mnogu sreka so restavracijata na tvojot ljubimec.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Има еден реставрира мотори - олдтајмери, го знам, вози прастари средени модели на БМВ, а има еден кој преправа во кастом, за автомобили неам поим, не ме интересирало, ама можам да ти прашам. Кажи за што конкретно те интересира. Ова @ Андроник де.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Плус, Андроник, барај го на msn - Morgostas, ,тој е по преправки и слично, за мотори, па знае луѓе исто така. Кај нас е highlanderchopperwizard!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom