Релативно непознати играчи кои очекувате да блеснат на СП

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.205
Поени од реакции
190.266
Прво да го објаснам малку насловот на темата :icon_mrgr:

Ја отворам првично да дадеме свој тип за одредени играчи кои би очекувале да имаат супер турнир и се или ѕвезди во подем или се солидни играчи но не се да се изразам модерно, хајпнати. Не треба да станува збор за Мбапе, Асенсио, Дембеле, Габриел Жесус, Рашфорд, ТАА итн. кои веќе играат за клубови од највисок ранг и ги знае секој, туку за играчи кои се релативно непознати, очекувате да блеснат на ова СП и да си обезбедат трансфер летово во голем клуб.

Да почнам, мој тип е Пионе Систо од Данска. Го забележав сезоната кога Јунајтед играше против Мидтјиланд во ЛЕ (дуелот деби на Рашфорд за потсетување) и освен што постигна два гола, имаше два МОТМ настапи за Данците. Знам дека потоа направи трансфер во Селта, не знам како му оди таму но мислам дека за Данска ќе се покаже во многу добро светло во офанзивата заедно со Ериксен. Денес селекторот го скратил составот на 27 играчи и освен него, Ериксен и Долберг нема некое звучно име во офанзивата, така што огромни му се шансите да биде стартер.

Друго име што ми текнува во овие доцни саати е Ирвинг (?!) Лозано од Мексико. За овој мислам дека и Суарез има изјавено дека е играч кој го гледа како свој наследник а и не може да има СП последниве турнири а да не блесне некој од Мексико (Чичарито, Ерера) па затоа имам осеЧај дека ликов ќе заврши во некој ПЛ клуб или во Атлетико.

Дополнете ја листата па ќе видиме некаде средина на јули кој погодил нешто :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.909
Поени од реакции
13.632

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.866
Поени од реакции
5.616
Црнец :icon_mrgr: Секако :icon_mrgr:

А заебанција остај
Sardar Azmoun
Иранецов може да направи огромна кариера.Игра во Русија.Ми остави трага за одличен играч дека е зборот.5 најдобар стрелец е на Иран во историја.Рекордот го држи Ali Daei,кој е со највеќе голови на светско ниво во голови на интернационално и еден од најбогатите во Иран.Детево брзо ќе стигне.

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.089
Поени од реакции
16.379
@Ilumious Се придружувам и јас за Пионе Систо :D Одличен играч е во Селта, заедно со Аспас и Гомез беа страшен напад сезонава, 5та или 6та екипа по број на постигнати голови во Ла Лига.
Други играчи сега за сега не ми текнува, Кристијан Павон од Бока Јуниорс ми се гледа како голем талент, ама тешко дека ќе добие минутажа во репрезентацијата на Аргентина, така да не очекувам нешто од него на ова СП.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.917
Поени од реакции
78.326
Пејман Монтажери :icon_lol::icon_lol:

Не знам колку се смета за непознат али Хирвинг Лозано. Lee Seung-woo исто
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.538
Поени од реакции
817
Морам и јас за Систо, Селта е сепак мој тим :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.573
Поени од реакции
55.273
Феде Валверде, Уругвај. Ако добие шанса. Пошто увек има некој ваков што е член на појак клуб пратен на позајмици да блесне (па да го снема после пак веројатно), ко Џоел Кембеп на минатото.

Ишмала Сар од Сенегал исто, овој што го бараа поголеми клубови а потпиша во Рен од Метц за рекорден трансфер нивни.

Нормално и плус некој од Тунижаниве и другиве арапски/северноафрички земји, што играат низ Франција ќе се издвои, и тоа е мундијалска класика. :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.854
Поени од реакции
8.519
Головин од Русија.
Не е непознат ама ипак игра за ЦСКА и е уште млад. Против нас во ЛЕ одигра одлично и ни закопа голчиште од слободен. Мислам дека ќе им бидит главен играч на Русиве и од него ќе зависит до кај ќе стигнат.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.320
Поени од реакции
13.430
Тешко дека некој непознат ќе блесне сепак од овие младиве кои се малку по познати мислам дека Тимо Вернер и Габриел Хесус би можеле да имаат добро светско.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.089
Поени од реакции
16.379
Jose Izquierdo од Колумбија. Не е многу млад, ама би го сместил во групата релативно непознат. :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.486
Поени од реакции
9.158
Иако на репрезентацијата не и посакувам добро да помине, Сергеј Милинковиќ-Савиќ е мојот фаворит да блесне на првенствово
 
T

Terroir

Гостин
Тешка група имаат Мароканциве со Шпанија и Португалија, сепак добри игри и трансфер во поголем клуб после СП очекувам од Хаким Зијеч.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.750
Поени од реакции
7.747
Лукас Тореира (Уругвај), Макси Гомез (Уругвај), Бруно Фернандес (Португалија), Анте Ребич (Хрватска), Лука Миливојевич (Србија), Јович (Србија), Ланг (Швајцарија), Закариа(Швајцарија), Харит(Мароко), Поулсен(Данска), сите овие очекувам да имаат солиден настап, посебно првите двајца.
Е сега од попознатите Родриго од Валенсија ако добие шанса мислам дека ќе покажи доста, Лукас од Франција исто така, Тауван и Гуедеш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.750
Поени од реакции
7.747
Тешка група имаат Мароканциве со Шпанија и Португалија, сепак добри игри и трансфер во поголем клуб после СП очекувам од Хаким Зијеч.
Јас мислам ќе направат изненадување и ќе завршат пред Португалија,те ќе одат понатаму :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom