Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Мислам дека си доволно возрасен да приметиш дека после кои и да било избори „никој не изгубил“.

Него дали можете да ми кажете за колку гласови станува збор кај ова избирачкиве места каде што ќе се повтори гласањето? И колку тие би имале ефект на сегашната ситуација ДПА-ДУИ, бидејќи знам дека прегласувањето нема да смени ниту еден пратеник кај ДПМНЕ и СДС
Ako se povtori celiot izboren proces vo tetova i saraj kade sto ocigledno e deka na golemo se punelo, kako sto bara dui, a sto e mnogu verojatno spored toa sto kazuvaa strancite, so zasileno nadgleduvanja od nivna strana rezultatot bi bil vo ogromna korist na dui, i ako nisto poveke bi ja imale istata postavenost na albanksite partii vo makedonskiot parlament kako i vo prethodniot sostav.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.398
Поени од реакции
5.673
DPA ja slavi pobedata na strateskiot partner , ehehe isto kako i vo 2001.
Cudna rabota ova 2 "nacionalisticki" partii vo zaednicka koalicija , i na dvete im se dopagja vakvata lubov.
DUI , pobedi ubedlivo se tamu kade sto se glasase slobodno .
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Daj ne zboruvaj bezveze i glluposti , zosto vo Albanija i Kosovo nema neregularnosti bidejki tamu ne e Gordan Jnakulovka i Alfite , koj i pomogna na Thaci da pravi sto saka , da napolni kutij , da ubije luge , bidejki pred ocite na policijata DPA napolnila kutij a glupata Jankulovska kazuva deka DUI se krivi, no se dokaza deka DPA i so neregularnosti ne moze da dobije.
Se nadevam deka ke gi ponistat izborite , i da se glasa so SILNO nabluduvanje od nadvoresnite sili.
ало....франкфурт....албанија имаше државен крах во 1997.цело оружје се украде од касарните и институциите на системот не функционираа.
косово....тие најде да ги употребиш за репер?
оди прочитај некоја книга,доста си играш со калашот.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173


ова треба да е линк од дик пдф формат за резултати објавени до 1 и 20, многу брзо и прецизно направено, и мене ме џуди освем во 6 , на други места сегде дуи победува а дпа слави

http://www.sec.mk:90/index.php/prvicnirezultati
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не очекував толку убедлива победа на ВМРО ама ете ја добија бројката која ја посакуваа. Се надевам дека нема да ја злоупотребат довербата на народот и дека конечно една влада ќе се покаже во добро светло.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
DPA ja slavi pobedata na strateskiot partner , ehehe isto kako i vo 2001.
Cudna rabota ova 2 "nacionalisticki" partii vo zaednicka koalicija , i na dvete im se dopagja vakvata lubov.
DUI , pobedi ubedlivo se tamu kade sto se glasase slobodno .
За жал, јас ова можам да го потврдам. Барем во мојот град, страшен беше погледот на наоружаните припадници на ДПА, во огромен број застанати пред вратите на гласачките простории, кои непрекинато пред и за време на изборите буквално тераа граѓани да гласаат за нив. Па и јас ќе гласав за нив ако ми се приближеше некој со два пиштоли да ми каже така. Ама ако, слушајте вести и величајте ги ... добро е додека е се` тоа сведено само на тоа ... добро е да има што помалку лични и лоши искуства на страв.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
едно нешто сакам да видам сега... Шеќеринска да излезе и да каже како мислеше за 6 месеци да ја однесе земјава во светот на бајките...:pos:
нека излезе и нека каже ако толку многу ја сака државава...:smir:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ako se povtori celiot izboren proces vo tetova i saraj kade sto ocigledno e deka na golemo se punelo, kako sto bara dui, a sto e mnogu verojatno spored toa sto kazuvaa strancite, so zasileno nadgleduvanja od nivna strana rezultatot bi bil vo ogromna korist na dui, i ako nisto poveke bi ja imale istata postavenost na albanksite partii vo makedonskiot parlament kako i vo prethodniot sostav.
Кварк кажав и претходно и пак ќе кажам, ако има дуи докази дека имало нерегуларност (полнење кутии, вооружени активисти кои агитираат), дуи има право и треба да го искористи правото да жалба за прегласување и таму, а ако не се направи прегласување тогаш има право да тужи и правнички да бара прегласување. И кој и да им такви докази мора тоа да го направи, бидејќи ако не го направи сам со преќутувањето ја подржува таа пракса на нерегуларности која на сите ни штети.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Треба да се запрашаме само до кога ќе бидеме заложници на Албанците?

“Борците за човекови права“ ..се борат за што сега?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Треба да се запрашаме само до кога ќе бидеме заложници на Албанците?

“Борците за човекови права“ ..се борат за што сега?
Не сме само ние заложници на Албанците. Има и Албанци кои се заложници на Албанците.
Да не генерализираме нешто што неможе да се. Борците за човекови права треба да се борат против злосторниците кои си земаат за право да управуваат со нечии животи.
Туку не ја носете натаму темава ... продолжете со коментари во врска со изборите.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не сме само ние заложници на Албанците. Има и Албанци кои се заложници на Албанците.
Да не генерализираме нешто што неможе да се. Борците за човекови права треба да се борат против злосторниците кои си земаат за право да управуваат со нечии животи.
Туку не ја носете натаму темава ... продолжете со коментари во врска со изборите.
Во право е Дивајн... првин сами нека ги решат проблемите меѓу себе кај што ги имаат, зошто на пример во Ресен се беше мирно и цивилизирано, како што треба да биде секаде...

Туку има некој нешто официјално, што и колку е освоено ?
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Не сме само ние заложници на Албанците. Има и Албанци кои се заложници на Албанците.
Да не генерализираме нешто што неможе да се. Борците за човекови права треба да се борат против злосторниците кои си земаат за право да управуваат со нечии животи.
Туку не ја носете натаму темава ... продолжете со коментари во врска со изборите.
Па тоа е ДЕЛ од изборите. Вашите коалициони партнери се дрзнаа да пукаат на полиција. Дури и еден "борец за човекови права" загина, а од дуи сакаат да го прикажат како маченик.

Ајде ти се молам.:kesa:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Во право е Дивајн... првин сами нека ги решат проблемите меѓу себе кај што ги имаат, зошто на пример во Ресен се беше мирно и цивилизирано, како што треба да биде секаде...

Туку има некој нешто официјално, што и колку е освоено ?
Според обработените резултати од 2.459 избирачки места или 82,63% од вкупниот број, најмногу гласови 376.636 (46,7%) освои Коалицијата „За подобра Македонија“, „Сонце“ Коалиција за Европа освои 178.785 (22,19%), ДУИ - 90.718 (11,26%), ДПА - 81,610 (10,13%) и ПЕИ 12.426 (1,54%) гласови, соопшти Државната изборна комисија.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Во право е Дивајн... првин сами нека ги решат проблемите меѓу себе кај што ги имаат, зошто на пример во Ресен се беше мирно и цивилизирано, како што треба да биде секаде...

Туку има некој нешто официјално, што и колку е освоено ?
http://www.sec.mk:90/fajlovi/rezultati/PrvicniRezultatiDrzavavo0121.pdf
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Во право е Дивајн... првин сами нека ги решат проблемите меѓу себе кај што ги имаат, зошто на пример во Ресен се беше мирно и цивилизирано, како што треба да биде секаде...

Туку има некој нешто официјално, што и колку е освоено ?
Јас колку што знам, нема ништо официјално, ама досегашната пракса покажала дека неофицијалните резултати објавени од партиите биле 90% точни....

Туку...што правиме со извештајот на ДИК....
Разликата меѓу ДУИ и ДПА е едвај 1%....
Пак ќе има плачење, или конечно ќе се почне со работа за сите граѓани?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom