Револуција во Босна и Херцеговина

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Протестите се смирија, џабе толку галами,но морам да признам дека храбри беа..(y)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.663
И тоа ги обвинија за - ТЕРОРИЗАМ сите уапсени! :facepalm:
странски служби агитираа,сега овие ќе одговараат за дејство против татковината,не им бега доживотна робија тузла сол да вадат од рудници цел живот
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Можеби ќе отидам надвор од дискусија и ќе поставам реторичко прашање. Што ако македонците се "дигнат" против рамковниот догоров ( се кладам дека за договорот сосема заборавивте :) ), што ќе се случи ? Баш ме интересира. Како ќе реагираат "западњаци" ?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.569
Можеби ќе отидам надвор од дискусија и ќе поставам реторичко прашање. Што ако македонците се "дигнат" против рамковниот догоров ( се кладам дека за договорот сосема заборавивте :) ), што ќе се случи ? Баш ме интересира. Како ќе реагираат "западњаци" ?
Ке јадевме санкции еден куп и ке ни доагаа олеснувачи да не учат на братство-единство ....
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Можеби ќе отидам надвор од дискусија и ќе поставам реторичко прашање. Што ако македонците се "дигнат" против рамковниот догоров ( се кладам дека за договорот сосема заборавивте :) ), што ќе се случи ? Баш ме интересира. Како ќе реагираат "западњаци" ?

Многу тешко прашање, зошто светот ПОВЕЌЕ не е униполарен како во 2001 г.
Сега РУСИЈА е многу силна, па зависи кого ќе одредиме за наш стратешки партнер.

Западњаците се спремија да ја нападнат Сирија, ама Русија се вмеша и западот потклекна, се повлече пред Русија, што во дипломатијата се толкува како надмоќ на Русија.
--- надополнето: 14 февруари 2014 во 23:07 ---
Ке јадевме санкции еден куп и ке ни доагаа олеснувачи да не учат на братство-единство ....
Ама сега времињата се менуваат.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
11 март 2012
Мислења
109
Поени од реакции
101
Можеби ќе отидам надвор од дискусија и ќе поставам реторичко прашање. Што ако македонците се "дигнат" против рамковниот догоров ( се кладам дека за договорот сосема заборавивте :) ), што ќе се случи ? Баш ме интересира. Како ќе реагираат "западњаци" ?
Лицемерно ќе реагираат како. Нешто што највише мразам кај луѓето е лицемерието. Целиот запад е со лицемерна политика. За западот Осама бин Ладен терорист а Али Ахмети борец за човекови права.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.294
Можеби ќе отидам надвор од дискусија и ќе поставам реторичко прашање. Што ако македонците се "дигнат" против рамковниот догоров ( се кладам дека за договорот сосема заборавивте :) ), што ќе се случи ? Баш ме интересира. Како ќе реагираат "западњаци" ?
Тоа засега нема да се случи, а ако се случи, нема да биде случајно и ќе биде со "амин" од западњаците. :нинџ:
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Можеби ќе отидам надвор од дискусија и ќе поставам реторичко прашање. Што ако македонците се "дигнат" против рамковниот догоров ( се кладам дека за договорот сосема заборавивте :) ), што ќе се случи ? Баш ме интересира. Како ќе реагираат "западњаци" ?
Моментот за дигање беше 2001 кога се потпишуваше рамковниот,сега е веќе доцна.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Многу тешко прашање, зошто светот ПОВЕЌЕ не е униполарен како во 2001 г.
Сега РУСИЈА е многу силна, па зависи кого ќе одредиме за наш стратешки партнер.

Западњаците се спремија да ја нападнат Сирија, ама Русија се вмеша и западот потклекна, се повлече пред Русија, што во дипломатијата се толкува како надмоќ на Русија.
--- надополнето: 14 февруари 2014 во 23:07 ---

Ама сега времињата се менуваат.
Па, мислам дека русите не одбраа :D, инвестиција за балетанки, она со гасот и најважно од се САМС. Добар беше потегот што го превзема РК, ЖРК и ФК Вардар, а да не ги заборавам и најголема навивачка група во МКД - Комити ;). Само да бидат попаметни овие и на секој натпревар да се вее руско знаме и уште други примери. Само уште малку ! (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom