Револуција во Босна и Херцеговина

Член од
20 јули 2016
Мислења
5.447
Поени од реакции
3.130
Зошто Македонија има Ајвар, а Саудиска Арабија нафта?
-Зашто нашите први бирале.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.053
Поени од реакции
13.317
Вчера искочи интересно видео како опозицискиот пратеник Небојша Вукановиќ им влага на 4ца судии у кафана и ги прави лом во 10 30 сабајле поради нивни пресуди каде што ослободиле педофили и убијци.

3:56 му вика на судијата: Дали си корумпиран, а овој одговара, не сум.

3:59 го прашува: Дали си поштен? Овој мукла, ќути, штурци се слушаат. :D


Истите проблеми како и кај нас така и таму. Најкорумпирани се судиите и обвинителите, кои ја штитат мафијата и организираниот криминал на власта.
Исто интересен лик од таму е Драшко Станивуковиќ, моментално градоначалник на Бања Лука, член на опозициска партија исто, кој што има еден куп опструкции од власта на Додик, затоа што пробува да им ја бутне целата градежна мафија, и да воведе ред.

Добро е што искачаат вакви ликови на Балканов, на кои им е дојдено преку глава од се, и пробуваат да променат се од корен.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.925
Поени од реакции
11.897
Вчера искочи интересно видео како опозицискиот пратеник Небојша Вукановиќ им влага на 4ца судии у кафана и ги прави лом во 10 30 сабајле поради нивни пресуди каде што ослободиле педофили и убијци.

3:56 му вика на судијата: Дали си корумпиран, а овој одговара, не сум.

3:59 го прашува: Дали си поштен? Овој мукла, ќути, штурци се слушаат. :D


Истите проблеми како и кај нас така и таму. Најкорумпирани се судиите и обвинителите, кои ја штитат мафијата и организираниот криминал на власта.
Исто интересен лик од таму е Драшко Станивуковиќ, моментално градоначалник на Бања Лука, член на опозициска партија исто, кој што има еден куп опструкции од власта на Додик, затоа што пробува да им ја бутне целата градежна мафија, и да воведе ред.

Добро е што искачаат вакви ликови на Балканов, на кои им е дојдено преку глава од се, и пробуваат да променат се од корен.
За вакви луѓе имам невиден респект, додека во регионот на вакви гомна сите им се клањаат, гордост е да си како овој што снима и им се дере. Се повеќе вакви луѓе ни се потребни за овој златен Балкан кој е најдобар на цел свет да го извадиме од калта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom