Ракомет, Лондон 2012

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Тоа е спортот, јбг после 80 мин со главата наведната ќе заврши некој ама секоја чест за Исланд, можеби Унгарциве не беа на ниво во групите ама каков натпревар изиграа чак и подобри беа. Среќата ги послужи и тоа...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Леле колку ми е мака што испуштив шанса да гледам како се решава ракометен меч на пенали.. Цело време навивам за нерешено и за пенали, ама ете на крај промашија Исланѓаните.. Секоја чест и за двата тима, приредија вистинско шоу, возбудливо и неизвесно до самиот крај, браво уште еднаш.. Очекувам интересен меч да биде и Шведска - Данска.. Хрватите мислам дека без проблем ќе поминат во 1/2 финале :)..
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Данска на последново Европско не влегоа со 0 бода во следна фаза или пак можеби сум грешка?
Али утакмицава со Калински беше перфектна комбинација.
Не си грешка :) И благодарение на нас стигнаа до титула...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Море што сакам некој да ѓи плесне,и тоа онака у задни минут да го примат,еве на пример може шведска денеска:D.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Епа се оствари! Мислам дека Исланд ќе биде репрезентацијата што ќе изгуби во финалето од Хрватска. Поздрав до тогаш! ;)
Bye Bye Iceland...репрезентација која со 5 победи во група изгуби во четвртфинале, кажи сеа на која друга репрезентација те потсеќа :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не може да гледаш било каква утакмица каде што играат Шведска и Данска меѓу себе без да помислиш на Евровизија... тоа е речиси невозможно...:icon_mrgr:

Баш ми е криво што не ја гледав Исланд, не сум дома, па не можев да гледам, а од ова што ве читам била предобра!

Камо сите утакмици да се вакви.
А бе таквите утакмици се топ се неутрални гледачи, замисли како им било на Исланѓаните или Унгарците?:icon_mrgr: Цели пакети дијазепам лапале гарант...

Не паметам да сум гледала ракомет пенали, тоа би било јако... (само пу,пу, скраја да е Македонија некад така да игра на пенали ракомет, ќе си погинеме сите колективно)
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Не може да гледаш било каква утакмица каде што играат Шведска и Данска меѓу себе без да помислиш на Евровизија... тоа е речиси невозможно...:icon_mrgr:

Баш ми е криво што не ја гледав Исланд, не сум дома, па не можев да гледам, а од ова што ве читам била предобра!



А бе таквите утакмици се топ се неутрални гледачи, замисли како им било на Исланѓаните или Унгарците?:icon_mrgr: Цели пакети дијазепам лапале гарант...

Не паметам да сум гледала ракомет пенали, тоа би било јако... (само пу,пу, скраја да е Македонија некад така да игра на пенали ракомет, ќе си погинеме сите колективно)
Македонија би била одлична на пенали Диви има да го преплаши противникот, нема гол да прими ;)
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
И јас само да додадам дека не сум гледал ваква утакмица. 80 минути, скоро ко фудбал. Уште пенали да имаше супер ќе беше и така не сум гледал баш. Само се докажува дека ракометнив турнир (како и повеќето спортови) е најдоброто собрано на едно место.
Нз дали ќе ја даваат Шпанија - Франција на МТВ, ама секако ќе има на нет. А Шведска - Данска ќе ја суделе нашите судии, Начевски и тој другиов.
Кај женските би сакал финале Норвешка - Црна Гора (иако мислам дека турнирот малце ослабна со испаѓањето на Франција).
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
абе рече нешто златко, оставам на горан да ве предводи во натпреварот помеѓу франција - шпанија, али исто така и кошарка играат истите две репрезентации, па незнам за што мислеше, али горан кошарка коментира, така да мислам оти ќе ја нема ракометнава на тв...некој линк некој да не му се наоѓа,... исто така и од исланд - унгарија да не ке искочи некое линкче за даунлоад?...ова мора да сае има да се поседува дома... ваква утакмица, еднаш у 5 години се дешава :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Страшна утакмица.:cuc: Исланѓаните може да жалат затоа што на 10 сек. до крај имаа гол предност и седмерец но ете...тоа е спортот.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Франција-шпанија,на собранискиот канал,добро е им текна да го користат.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
14 минути Франција само 1 гол и тоа од пенал:pos:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Франција мизерија 20 минути само два гол од игра:eek:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom