Ракометни трансфери

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
А нашиве Вардарци со колкав буџет располагаат?
Немам податок искрено ниту пак сум налетал на истиот Али не е некој голем буџет во моментов земајќи предвид дека заминаа играчи ко Штербик,Канелас,Македа итн и имаат земани високи плати не ќе да е поголем од 5 мил
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Интересно е вака како за споредба со останативе екипи со многу пари, со неколку милиони помал буџет покажуваат прилично солидни резултати.
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Интересно е вака како за споредба со останативе екипи со многу пари, со неколку милиони помал буџет покажуваат прилично солидни резултати.
Располагаат со многу помал буџет заразлика од ПСЗ
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Како и дае има и тимови со уште по низок буџет па сезонава мене лично ме изненадиа и стагнаа далеку.
На пример Порто за нивен калибар на тим и со тој буџет стигнаа далеку оваа сезона:motorce:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
https://24rakomet.mk/хрватскиот-првак-го-препозна-квалите/

Не ми се баш најверодостојни овие 24ракомет, но ако е вистина, браво!
Меѓутоа, објективно гледано, не знам колку е паметно кога на таа позиција се Хорват и Божиќ Павлетиќ? Прашање е колку би видел минутажа?
Од друга страна ми е малце криво, сакав да го видам во дресот на Вардар следната сезона. :)
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.673
https://24rakomet.mk/хрватскиот-првак-го-препозна-квалите/

Не ми се баш најверодостојни овие 24ракомет, но ако е вистина, браво! Меѓутоа, објективно гледано, не знам колку е паметно кога на таа позиција се Хорват и Божиќ Павлетиќ? Прашање е колку би видел минутажа?

Од друга страна ми е малце криво, сакав да го видам во дресот на Вардар следната сезона. :)
Ау браво!:aplauz:
Чим има заинтересирани значи дека навистина има голем талент.
Страв ми е само како ќе се снајде таму,ептен е млад,плус прави промена од Струга каде што играл суперлига оди во место каде се игра ЛШ и Сеха.
Ако го планираат да игра супер реално Хорват е во години и нема уште многу за игра.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
https://24rakomet.mk/хрватскиот-првак-го-препозна-квалите/

Не ми се баш најверодостојни овие 24ракомет, но ако е вистина, браво!
Меѓутоа, објективно гледано, не знам колку е паметно кога на таа позиција се Хорват и Божиќ Павлетиќ? Прашање е колку би видел минутажа?
Од друга страна ми е малце криво, сакав да го видам во дресот на Вардар следната сезона. :)
Вистина е, не се секирај. Е сеа нормално дека не може да се очекува одма да биде у прва постава, ама чим Загреб го земале имаат план за него. Ќе добива итекако шанса која ќе треба да ја искористи.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
https://24rakomet.mk/хрватскиот-првак-го-препозна-квалите/

Не ми се баш најверодостојни овие 24ракомет, но ако е вистина, браво!
Меѓутоа, објективно гледано, не знам колку е паметно кога на таа позиција се Хорват и Божиќ Павлетиќ? Прашање е колку би видел минутажа?
Од друга страна ми е малце криво, сакав да го видам во дресот на Вардар следната сезона. :)
Го имаат и Ереш, не само Хорват и Божиќ-Павлетиќ. Не знам искрено, ако има минутажа во СЕХА и ЛШ (барем 15 мин по натпревар) може да се покаже како добар трансферот, ако не, може да му удри од глава. Не знаеме каков е статусот на другите десни крила на Загреб... Оти ако оди за да биде 4то десно крило во екипата, тоа е "fatal error".
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.673
За Циндрич незнам колку е паметно да оди во Барса,таму ќе треба да дели минутажа со Палмарсон,и нема најверојатно да биде во прв план,да останеше во Киелце ќе беше алфа и омега,ама сепак Барса си е Барса,ретко кој ги одбил имаат голема традиција,стабилни се со пари добра екипа плус Барселона како град е еден од најубавите за живеење.
Од друга страна па Барса ќе има страшна екипа за во иднина,незнам кој би можел да им парира,на секоја позиција по 2-3 екстра играчи.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Мислам дека после титулата во ЛШ ке се подразмислат некои играчи да дојдат у Вардар а им се гледа тагата на тие што ке си идат зашто више договориле трансфери додека беше кризата а сеа ако се се среид ке е лошо зашто Вардар го губи костурот на тимот :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom