Ракометни трансфери

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
А среден бек купија Веспрем или пак све ќе зависи од Лекај? Го бараа Карачиќ едно време... Без класа плејмејкер и добра замена за него тешко титула.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
А среден бек купија Веспрем или пак све ќе зависи од Лекај? Го бараа Карачиќ едно време... Без класа плејмејкер и добра замена за него тешко титула.
Махе од Фленсбург доаѓа следна сезона(y)
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Лекаи, Мае, Ненадиќ исто покрива таму иако Љубо сега за сега го форсира лево. Го имаат и младиот Матјас Ѓори на таа позиција што беше у all-star тимот на јуниорското во Алжир претходново лето како најдобар среден бек.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Лекаи, Мае, Ненадиќ исто покрива таму иако Љубо сега за сега го форсира лево. Го имаат и младиот Матјас Ѓори на таа позиција што беше у all-star тимот на јуниорското во Алжир претходново лето како најдобар среден бек.
Ненадиќ е далеку од доволно добар на среден за да биде плеј. Ко шутер - да, ама никад ме нема импресионирано како класичен плејмејкер, и во Бундес повеќе функционираше како шутер на лев. Мае е веќе друго, но јас увек го мешам дека потпиша за ПСЖ а не за Веспрем... :sramezliv:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Ненадиќ е далеку од доволно добар на среден за да биде плеј. Ко шутер - да, ама никад ме нема импресионирано како класичен плејмејкер. Мае е веќе друго, но јас увек го мешам дека потпиша за ПСЖ а не за Веспрем... :sramezliv:
Да, далеку подобар како шутер и во игра еден на еден него организатор. Го слушав Драган Џукич селекторов на Црна Гора пред неколку месеци на Арена и спомна дека располагаат со буџет од околу 16 милиони евра, така да сигурно не им е проблем да донесат било кого. A, и познати се по трупање на ростерот со играчи. :D
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
А колку е на Киелце и ПСЖ отприлика пошто ми изгледа поголем,некако по скапи играчи зимаат еве Киелце све што е младо кај нив потпиша?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
А колку е на Киелце и ПСЖ отприлика пошто ми изгледа поголем,некако по скапи играчи зимаат еве Киелце све што е младо кај нив потпиша?
ПСЖ речиси 19 милиони, а за Киелце немам информации.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
А колку е на Киелце и ПСЖ отприлика пошто ми изгледа поголем,некако по скапи играчи зимаат еве Киелце све што е младо кај нив потпиша?
ПСЖ е најбогат клуб и ги купува најдобрите играчи.
Киелце ги купува младите добри и надежни таленти.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Проблем кај Веспрем е тоа што Илиќ и Наѓ годинава полнат 37 годинии и во секој момент може да им се деси пад во формата каков што годинава гледаме кај Кире. Во мај беше најдобар играч на Барселона на фајнл фор, сам ја држеше Барса во игра последните минути против Вардар во полуфинале, цел тим на него се ослони во тие моменти, за да годинава веќе да почне возраста да си зима данок и да е втора опција во Нант и да изигра послабо првенство од она што сме навикнале да гледаме од него во репрезентација. Веспрем ќе зависи од формата на овие двајца, ако не издржат они мислам дека и покрај сите засилувања нема да можат да дојдат до титула. Голема шанса пропуштија пред две години, беа најдобар тим без конкуренција низ цела сезона, што им се деси последните минути со Киелце во финалето господ знае.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
5 до 5.5 МИлиона е буџeтот на Киелце али ке оди нагоре со оглед на то шо играчи имаат капарено за понатака на Веспрем е 13 после нив е Барселона со 12.5 али ко ке ми текнит дека жеништава од ЦСМ Букурешт треба да имаат 15 милиона догодина овие се пичкин дим
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Има некои шпекулации дека Расмус Лауге од 2019-2020 ќе се пресели во Веспрем, комплетно луди се Маџариве! :LOL:
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Има некои шпекулации дека Расмус Лауге од 2019-2020 ќе се пресели во Веспрем, комплетно луди се Маџариве! :LOL:
Можно е ако Момо иде во пензија,тогаш доаѓа и Ракотеа од Висла,ако дојде Лауге најверојатно лев бек ќе игра.
Многу ми се свиѓаат Веспрем како екипа,али ќе станат Скандинавска колонија со Љубо така ми изгледа
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Само што потврди Фленсбург дека Лауге потпишал договор со Веспрем на 2+1 година од јуни 2019.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Унгарците мислам дека ништо нема да направат и на овие играчи шо ги потпишаа во наредниве 3-4 години титула во лш негледам да освојат многу се фаворизирАт они и псж али тука е и киелце и некако од позадина замав може да фати Барса која има еден одличен тим за наредни сезони
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
http://sportmedia.mk/rakomet/sara-ristovska-potpisha-za-krim

Мислам дека го направила правиот избор, иако и Турингер и Будуќност се тимови кои одлично работат со млади ракометарки. Плус Крим моментално има само едно класично десно крило во ростерот во името на Бенко.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom