Ракометни трансфери

Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Ако некој има контакт од менаџерот на Борко нека ми го пушти у инбокс, би сакал да го ангажирам. :D
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Само не ми е јасно што гледаат толку добро во Борко што го зимаат големи клубови ај во Барса Кире да му завршил работа ама овде кој???:cautious:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Па очигледно поради тоа што обични македонци што постираат по интернет не знаат толку многу колку луѓе што цел живот се бават со ракомет... (не е наменето кон членов над мене ова инаку, општо е :D )
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Топ екипа ќе има ЧЕ СЕ МЕ Букурести , уствари и сеа имаат.:eek:
Која пара ја фрлаат значи, дури има нека се арчат.:icon_lol:
Не знам Гулден дали останува за наредна сезона, ако не се лажам засега официјално е дека двете Французинки Аиглон и Ниомбиа си одат.
Доста добро сцоцкана екипа имаат, покриена на сите позиции, сеа со госпоЏиците на сликата добиваат доста на искуство, ако успеаат да донесат класа десен бек, иако Куртовиќ не е лоша, но не е прва класа играч како Кача, Мерк, и голман ќе бидат вистински дрим тим за наредна сезона.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Топ екипа ќе има ЧЕ СЕ МЕ Букурести , уствари и сеа имаат.:eek:
Која пара ја фрлаат значи, дури има нека се арчат.:icon_lol:
Не знам Гулден дали останува за наредна сезона, ако не се лажам засега официјално е дека двете Французинки Аиглон и Ниомбиа си одат.
Доста добро сцоцкана екипа имаат, покриена на сите позиции, сеа со госпоЏиците на сликата добиваат доста на искуство, ако успеаат да донесат класа десен бек, иако Куртовиќ не е лоша, но не е прва класа играч како Кача, Мерк, и голман ќе бидат вистински дрим тим за наредна сезона.
Сеуште трае драмата околу Гулден. Наводно она сака да си оди, ама тимот нејќе да ја пушти. Слична е и ситуацијата со Лине Јоргенсен, сака да оди во Есбјерг, а ЧСМ наводно бара 500.000 евра да ја пушти бидејќи имала договор до 2019. :D
Да, им фали десен бек особено ако кидне и Јоргенсен ќе останат само со Куртовиќ. Неверјотен ростер, меѓутоа и они организационо се катастрофа. ЖРК Вардар style! :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Многу солиден бек е Поточник, добар потег на Загреб, фали очајно замена за Бичаниќ.
Да видиме сеа дали Горење ќе го шитнат и Цехте, многу солидни играчи извадија низ годините, доказ дека Словенската школа е меѓу најдобрите во Европа.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Веспрем сташна екипа прави за наредна сезона,на сите позиции ќе имаат по 2 солидни играчи,на пикер 3 дури,а и не се стари играчи туку имаат уште доста за играње:
Тонесен,Манасков,Благотиншек,Маргуч,Нилсон,Махе следна сезона доаѓа,сите овие играчи се по 20 и нешто години.плус и искусни како Момо,Наѓ,Арпад балансирана екипа се и за мене се главни фаворити за наредна сезона да освојат,мислам дека главна борба ќе има со Киелце и ПСЖ.
Да не заборавиме дека и добар тренер имаат Љубо треба уште толку да ги уигра
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Veszprem uste mene ne me kupija. Kako ke im uletav za piker.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
378
Поени од реакции
1.038
Си одговараат Ду Риц и РНЛ, имаат ист несериозен пристап. Овде и Столе наш може да се пронајде, ама тоа е друга тема :)
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Ду ритз е улежен од шетање и не верувам дека може да му помогне којзнае колку на РНЛ,плус не е некој дефанзивец што уствари им треба,многу се хендикепирани од повреди,еве Гвардиола до крај на сезона Рнич подолго време веќе,сега и Реинкинд одвај една бековска постава склопуваат,а сега се игра секој втор ден,играат на 1,3,6 и 8 Март за 8 дена 4 утакмици
Мора некое чаре да бара Јакобсен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom