Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Никаква култура немаме за навивање. Мислам за химната не свиреа толку, дури и аплауз даде публикава. Ама кога ги преставуваа играчите од Исланд и судиите, имаше јако свиркање што според мене е сељачко.
Зошто сељачко, спорт е, домашната публика мора да прави се што може да го деконцетрира противникот :D. Нормално се тоа да биде in good spirit, свирење според мене не ги поминува границите, али затоа, плукање и пцуење и силење е идиотско. Гледаш некој чика од 50 години му се сили на два метра ракометар со толкави раце као у смисол ако ти се симнам ќе видиш убаво :pos:
Имаше и некои сељандури што седеа у прв ред и се срчкаа со Сигурдсон во прво полувреме кога играше од таа страна, овој како што кажа по натпреварот, го плукале. Не знам зошто не ги избација уште при првото станување.

Почит се покажува додека се свири химната и после завршетокот на натпреварот кога се испраќа противникот со аплауз, без разлика дали победиле или изгубиле.

Инаку не беше нешто лошо пречекана химната, имаше само два тројца идиоти што свиреа, претходно имало случаеви кога цела сала свири :facepalm:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кај нас во сала редовно се свиркаат химните на противничките репрезентации и поготово химната на ЕХФ кога игра Вардар и порано Металург кога имаше публика. Ова со ЕХФ ми е најчудно, најсмешно и најтажно :D да прашаш 15 души зашто ја свират 16 ќе ти кажат дека поима немаат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кај нас во сала редовно се свиркаат химните на противничките репрезентации и поготово химната на ЕХФ кога игра Вардар и порано Металург кога имаше публика. Ова со ЕХФ ми е најчудно, најсмешно и најтажно :D да прашаш 15 души зашто ја свират 16 ќе ти кажат дека поима немаат.
Судија педери бе, увек против нас свират, не сакаат да сме шампиони, затоа свири ги говната.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Каков глуп народ сме тоа е страшно... Исландката химна свири овие зборат, урлаат, свиркаат, ви ебам тоа племето умрено, тоа е класично непочитување на противникот. Судиите ги претставуваат овие ги свиркаат и уште одма ги мотивираат на негативен начин.

Иначе одлично одигравме и може да се каже дека рутински победивме, иако имавме озбилна криза на почетокот на второто полувреме. Може некој да ми објасни што се случува со Манасков? Бев во сала и ја гледав и искрено говорот на телото му беше жален, како некој да го имаше со сила натерано да игра, на страна тоа што е во очајна форма.
Што очекуваш од народ кој е можеби единствениот во свет кој ја има исвиркувано репрезентацијата на Нов Зеланд при изведување на Хака пред натпревар (мислам дека беше пријателска кошарка во Борис Трајковски). Колку треба да си неписмен да исвиркуваш нешто што е традиција од кога постои спорт во Нов Зеланд. Цел свет аплаузи им дава при изведување на тој танц, тука поштено си ги исвиркаа во стил они ли нас ќе ни се курчат. И нормално неизбежното уз тоа: Удри му ја една бе...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што очекуваш од народ кој е можеби единствениот во свет кој ја има исвиркувано репрезентацијата на Нов Зеланд при изведување на Хака пред натпревар (мислам дека беше пријателска кошарка во Борис Трајковски). Колку треба да си неписмен да исвиркуваш нешто што е традиција од кога постои спорт во Нов Зеланд. Цел свет аплаузи им дава при изведување на тој танц, тука поштено си ги исвиркаа во стил они ли нас ќе ни се курчат. И нормално неизбежното уз тоа: Удри му ја една бе...
Каква тажна нација сме ние... :'(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каква тажна нација сме ние... :'(
Она што зборев во темана за дневни случувања, не толку тажна колку неписмена, необразована. Не е финтата само да одиш да урлаш ко будала :facepalm:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Чесите со победа против Украина.

Како што тргнала работава во групава сите дома ќе си победат и на крај гол разлика ќе решава :D

Утре не сум некој претеран оптимист, ама еве оставам да ме изненадат, и со бод би требало да бидеме пресреќни
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Чесите со победа против Украина.

Како што тргнала работава во групава сите дома ќе си победат и на крај гол разлика ќе решава :D

Утре не сум некој претеран оптимист, ама еве оставам да ме изненадат, и со бод би требало да бидеме пресреќни
Чешка со победа дома против Исланд мислам дека 100% е пласирана..
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Она што зборев во темана за дневни случувања, не толку тажна колку неписмена, необразована. Не е финтата само да одиш да урлаш ко будала :facepalm:
Албанците се криви бе ... :pos:
Нема по одвратна нација од Македончево реално, до една Бугарија да идеш ќе увидиш голема разлика во споредба со нас.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Абе генерално не сме ние националисти или некави си фашисти за разлика од "европјаниве" околу нас, само сме неизживеани и комплексирани. Тоа е причината што доаѓа до такви испади, а и десет идиоти што ќе усерат, иљада не може да исперат, па така да срамот се препишува на сите. А и крај краева бар има кај нас критична маса што ќе се огради и ќе осуди такви испади ко со Абориџините на пример, за разлика од некој што постојано се у "подрум", не чуле, не виделе ништо, а и живи смешки се споредбите со бугарија или србија, демек таму не се плука и пцуе од трибина, не свират на химни....? Македончето не е лош за никој, освен за самиот себе. Самите себе сме си најголеми душмани, што перфектно може да се види деновиве.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Од колку играме денес? 20.45 или 21.45?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom