Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Уф шо ми е мерак за Швабите......нека :drk: сега на ТВ да гледаат ЕП,да ви се плукнам во парите шо ги фрлате во ракометот,кога немате репрезентација....:pos: ...мислам дека немаат шанси да бидат најдобро третопласирана екипа,така да :свиркам: ..
Другите мечеви горе долу завршија очекувано,освен Русија-Србија,Србите се надминаа себеси,Станиќ ги извади,плус враќањето во тимот на Ненадиќ беше голема работа,без него не личеа на себе....браво за Србите,кога сите ги отпишаа се вратија на голема врата....
Денес Австријците имаат голема шанса да ја поминат Русија на табелата,мислам дека ќе добијат со Босанците па после ќе си решаваат со Русите,со победа вечер ќе бидат со една нога на ЕП.......
Унгарија киксна но и да победеа немаа шанси да бидат први во групата покрај една ваква Хрватска која гази се пред себе........
Викендов ќе се одлучат работите,очекувам 5 репрезентации од бившата СФРЈ да одат на ЕП,шо е уште еден доказ каков ракомет се игра овде...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A zamisli da imase babati trkala?
Sto eftino ke se vozevte? Na patlidzan i sirence.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе овој горе што гледа на лап-топ Обрван бил бе
Кој му го даде стримот :pos:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Мукаетов засега одлично си ја врши функцијата секоја му чест... Конечно организација на ниво од патувања, припреми и слично... Само напред....
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.656
Поени од реакции
8.470
Мукаетов засега одлично си ја врши функцијата секоја му чест... Конечно организација на ниво од патувања, припреми и слично... Само напред....
Za toa moze, ja spomnav za delot karti ako zaprimeti.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
6.572
I ovoj Mukaetov kako ja vodi federacijava :facepalm:..... Za najvazniot natprevar godinava, pola i vise karti ne se pusteni u prodazba... Nekoj kopuci od alkaloid i ostali takvi faci i smizli sho nikad ne bile na rakomet ke bidat u sala! Dudlac!

За некои работи се согласувам со вас - навивачите на Вардар, ама со ова не. Па добро бе, ако човек не е хардкор навивач не смее да оди на ракомет? Да, овие луѓе кои се појавуваат во БТ се многу полоши навивачи од вас навивачите на Вардар, ама тоа не значи дека имаат помалку права да гледаат утакмица "во живо".

Е сега тоа што пред време најубавиот дел од салата е раздаден на спонзорите, тоа спречува вистински навивачи до одредена мера да одат на утакмица. Ама без спонзори нема ништо, а ако сакаш спонзори тие карти се услов за спонзорство.

Проблемот треба да го барате во оној кој го правел проектот за салата. Поголема глупост не можеа да направат. Мораше преку 10 илјади гледачи да ја направат салата, а не вака. Очигледно е дека многу често без проблем се полни. Да беше поголема ќе имаше место за сите. Барем да имаше уште една трибина зад другиот гол ако ништо повеќе. Ама ете тоа е македонското никогаш да не се размислувало долгорочно кога ќе се прави нешто. А за да биди полошо и оваа во Аеродром уште помала ќе биди наместо поголема...

П.С. Се заинтересира воопшто некој да купи карта пред утакмицата со Швајцарија, што се жалите дека немало карти сега? Или само откако знаете дека имаме шанси се заинтересиравте?
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.501
Поени од реакции
10.011
Јас немам ништо против да одат и обични симпатизери, ама луѓе што го пратат ракометот и имаат негово разбирање, а не индијанци што немаат претстава зошто се дојдени и баш ги заболе за ракометот, само колку да направат некоја фотка и да се пофалат дека биле да ги гледаат нашиве во ракомет. Денес кога слушнав еден дека ќе идел на ракомет ми идеше да си пукам во нога, ете такви ме нервираат што немаат врска со ракомет, што не знаат каде игра Кире Лазаров, што мислат дека Столе игра во странство, што не знаат кој ни е тренер, што не знаат една постава да набројат. Да против сум за такви индијанци, и затоа и слабо идам кога игра Македонија, не можам да трпам некои :гомце:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
И јас не идам на ракометот, 300 денари карта мало сутра што ќе дадам а некој да добива гага, или пак да седам до некој што дошол за слика на фејсбук.Се се мислам дека салата ќе биде неисполнета или пак исполента со фб навивачи...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.656
Поени од реакции
8.470
За некои работи се согласувам со вас - навивачите на Вардар, ама со ова не. Па добро бе, ако човек не е хардкор навивач не смее да оди на ракомет? Да, овие луѓе кои се појавуваат во БТ се многу полоши навивачи од вас навивачите на Вардар, ама тоа не значи дека имаат помалку права да гледаат утакмица "во живо".

Е сега тоа што пред време најубавиот дел од салата е раздаден на спонзорите, тоа спречува вистински навивачи до одредена мера да одат на утакмица. Ама без спонзори нема ништо, а ако сакаш спонзори тие карти се услов за спонзорство.

Проблемот треба да го барате во оној кој го правел проектот за салата. Поголема глупост не можеа да направат. Мораше преку 10 илјади гледачи да ја направат салата, а не вака. Очигледно е дека многу често без проблем се полни. Да беше поголема ќе имаше место за сите. Барем да имаше уште една трибина зад другиот гол ако ништо повеќе. Ама ете тоа е македонското никогаш да не се размислувало долгорочно кога ќе се прави нешто. А за да биди полошо и оваа во Аеродром уште помала ќе биди наместо поголема...

П.С. Се заинтересира воопшто некој да купи карта пред утакмицата со Швајцарија, што се жалите дека немало карти сега? Или само откако знаете дека имаме шанси се заинтересиравте?
Decko vidi vaka... Nikogas vo zivotot ne sum napadjal nekogo bez da imam argumenti. Isto taka muabetot ne mi bese da forsiram samo navivaci da prisustvuvaat u sala, tuku i obicni simpatizeri na reprezentacija.. No i tie se razlikuvaat od ovie sto ja gi nabrojav. Imam doziveano moment koga moi drugari so koi sum bil na site prvenstva do sea ( bez Egipet) mi se zalat deka nemaat karta, ili pa ima nekoja na posleden red blok 5 zaradi toa sto odredeni blokovi voopsto ne bile pusteni u prodazba. Isto taka pred nekoj den mi doaga drugarka-smizlica, koja u zivot ne slusnala deka postoi zborot rakomet i mi vika kako majka i dobila karta i kao ke idela u nedela da vidi kako e.. Mi doagase da se zapalam. Kako moze po celi blokovi da nema u prodazba be?? Pa ne e ova sala od 20 000 luge! Spoznori? Ok sponzori ama nemoj da mi davas po 3000 karti za sponzori ebate! Curata koja raboti u kupi karti za se se zalese deka malce karti bile pusteni u prodazba... Znaci razbiram karti za sponzori, ama toa ke go minimaliziras, poso salata ti sobira ebani 6000 gledaci i kraj! A vaka se prai nepravda, za nekoj koj idel stalno i ja porzuval reprezentacijata sea da ne moze da ja gleda ovaa utakmica.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
6.572
Decko vidi vaka... Nikogas vo zivotot ne sum napadjal nekogo bez da imam argumenti. Isto taka muabetot ne mi bese da forsiram samo navivaci da prisustvuvaat u sala, tuku i obicni simpatizeri na reprezentacija.. No i tie se razlikuvaat od ovie sto ja gi nabrojav. Imam doziveano moment koga moi drugari so koi sum bil na site prvenstva do sea ( bez Egipet) mi se zalat deka nemaat karta, ili pa ima nekoja na posleden red blok 5 zaradi toa sto odredeni blokovi voopsto ne bile pusteni u prodazba. Isto taka pred nekoj den mi doaga drugarka-smizlica, koja u zivot ne slusnala deka postoi zborot rakomet i mi vika kako majka i dobila karta i kao ke idela u nedela da vidi kako e.. Mi doagase da se zapalam. Kako moze po celi blokovi da nema u prodazba be?? Pa ne e ova sala od 20 000 luge! Spoznori? Ok sponzori ama nemoj da mi davas po 3000 karti za sponzori ebate! Curata koja raboti u kupi karti za se se zalese deka malce karti bile pusteni u prodazba... Znaci razbiram karti za sponzori, ama toa ke go minimaliziras, poso salata ti sobira ebani 6000 gledaci i kraj! A vaka se prai nepravda, za nekoj koj idel stalno i ja porzuval reprezentacijata sea da ne moze da ja gleda ovaa utakmica.

Немој да мислиш дека во принцип не се согласувам со тебе. И јас мислам слично. Ама ситуацијата со спонзори во Македонија е ваква:

1. Пари од спонзори + 3000 карти за нив
2. Нема пари од спонзори + нема карти за нив

Реално нема измеѓу варијанта. А и да има, пак таа би значела помалку средства. Искрено јас побргу би избрал на ТВ да ги гледам утакмиците, ама барем да има пари за како што треба да функционира репрезентацијата.

Што се однесува до посетителите, да, има еден куп залутани кои се таму само за да се сликаат и нив местото дефинитивно не им е на трибините. Но има и една друга работа која не смееме да ја заборавиме пред да плукаме на нив: Ракометен фан не се раѓа, ракометен фан се станува. Некои од оние "залутани" ќе се заинтересираат и ќе станат фанови. А тоа е она што ни треба за да расти ракометот како спорт во Македонија.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Глупости сега немало карти скапи биле.... Па Македонија игра не игра Турново... И на никој ниту на навијачи ниту на обични гледачи не е во сопственост Македонската репрезентација па да мора некој некого да влече за нос да иде да гледа утакмица. Секој кој што сака може да иде и да си купи карта како што е сегде во светот. Па сега ние топла вода ќе измислуваме. Пред секој меч се врти истиот муабет и на крајот само тие што не ни планираат да идат и да е 50 денари влез само тие зборат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.656
Поени од реакции
8.470
Немој да мислиш дека во принцип не се согласувам со тебе. И јас мислам слично. Ама ситуацијата со спонзори во Македонија е ваква:

1. Пари од спонзори + 3000 карти за нив
2. Нема пари од спонзори + нема карти за нив

Реално нема измеѓу варијанта. А и да има, пак таа би значела помалку средства. Искрено јас побргу би избрал на ТВ да ги гледам утакмиците, ама барем да има пари за како што треба да функционира репрезентацијата.

Што се однесува до посетителите, да, има еден куп залутани кои се таму само за да се сликаат и нив местото дефинитивно не им е на трибините. Но има и една друга работа која не смееме да ја заборавиме пред да плукаме на нив: Ракометен фан не се раѓа, ракометен фан се станува. Некои од оние "залутани" ќе се заинтересираат и ќе станат фанови. А тоа е она што ни треба за да расти ракометот како спорт во Македонија.
Ok sekoj ima pravo na svoe mislenje. Samo posle da ne se zalime tuka na forumov kako imalo tapa atmosfera u sala, kako imalo smizli koi dosle da se slikaat, kako viknale samo na nekolku pati izlezi momce, i nekoj takvi stvari.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom