Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
MAAAKEEEEDONIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


ШО ГИ ЕБААМ БЕ СИТЕ! АМА САМО НЕКА НЕ ИЗИГРААТ ТАКА ДА ЈА СОГАЗАТ ШВИЦЕРЛАНД МАМАТА
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Од Швајцарците сме подобри и би требало да ги тепаме,но сепак Швајцарија е права нагазна мина.Од тој шешир убедливо најтешкиот противник што може да се падне.Па и Португалците се доста незгодни,заебана ждрепка имаме дефинитивно.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
На кој му се иде на ракомет? Частам 2 влезници. Пријавувајте се побрзо.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Само едно ќе кажам, вечер ако загубат или изиграат нерешно против Швајцарија, тоа медалите од претседателот нека си ги напикаат во газот.
Не читав овие 4-5 дена информации околу тоа збрките РФМ- Играчи, и не ме интересира, по квалитетни сме од репрезентацијата на Швајцарија, на последното ЕП бевме 5ти, ако вечер не победат ич нека не одат во Шпанија во јанури месец да се бледат и таму..
И ме интересира само дали Гоце е во составот? .. не ја читав темата поназад..
Јас колку што заприметив никој не беше исфрлен од списокот или бар немаше таква информација низ целата збрка.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јас колку што заприметив никој не беше исфрлен од списокот или бар немаше таква информација низ целата збрка.
Само едно ќе кажам, вечер ако загубат или изиграат нерешно против Швајцарија, тоа медалите од претседателот нека си ги напикаат во газот.
Не читав овие 4-5 дена информации околу тоа збрките РФМ- Играчи, и не ме интересира, по квалитетни сме од репрезентацијата на Швајцарија, на последното ЕП бевме 5ти, ако вечер не победат ич нека не одат во Шпанија во јанури месец да се бледат и таму..
И ме интересира само дали Гоце е во составот? .. не ја читав темата поназад..
Па тој е списокот, поширокиот тогаш шо го дискутиравме, на списокот од 15 играчи за натпреварот којзнае дали ќе биде... :)

Инаку, за фркава, нема невина страна у ова. И РФМ се криви, но и ракометарите не се светци и не треба да се прават такви. Знаеме дека некои од нив имаат преголемо его кое пречи во соблекувалната.

Сепак, и вака раштимани, ако сакаат и имаат желба ќе ја тепаат Швицарска. Ако сакаат преку пораз да извлечат нешто друго од ситуацијава, тоа е друг муабет...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Ете го Георгиевски.
Го нема Ојлески, сеуште е Алушевски во составот :tapp:
--- надополнето: 31 октомври 2012 во 20:00 ---
Тоа е Вардар, Фичо до Столе и 1-0:icon_mrgr:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Митревски е ептен глуп човек... кој потенцијал го имаше се задоволи со седење на клупа ебати македонштината...
Кога ќе го видам Ангеловски во напад ми се сере :гомце:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
15 минути Стоилов 3 гола, Филип Лазаров гол и 3 асистненции.
Металург е Македонска репрезентација they said... :icon_lol:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Пазете ја сега големината на Шундо...Секогаш кога ќе има подобар старт Филип ќе го седне на клупа :tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гледав таму некои пишувале Столе да ослабне, Столе наредниве 2 години и да сака не може да ослабне.
 
P

PewDiePie

Гостин
15 минути Стоилов 3 гола, Филип Лазаров гол и 3 асистненции.
Металург е Македонска репрезентација they said... :icon_lol:
Те поздравија Миркуловски и Манасков. :P

А Столе кад тад,тоест кога ванчо ќе иде во пензија може и наредна сезона,ќе заигра за Металург не се секирај. ;)

:D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Гледав таму некои пишувале Столе да ослабне, Столе наредниве 2 години и да сака не може да ослабне.
Треба треба да скине малце :D доколку се деси тоа ќе ти стане јасно зошто се форсира тоа :D

Голема разлика во пристапот на утакмициве имаме после сите оние натпреварувања на високо ниво и репрезентација и клубовите... најголем напредок во репрезентација/Металург/Вардар приметувам дека знаат што играат и со играч помалце... пред 2 години со играч помалце и офанзивно и дефанзивно буквално потпишувавме капитулација...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Те поздравија Миркуловски и Манасков. :P

А Столе кад тад,тоест кога ванчо ќе иде во пензија може и наредна сезона,ќе заигра за Металург не се секирај. ;)

:D
Кога врбата ќе роди грозје :D


Мораше Шундо да ги извади Столе и Фичо, иначе ќе му се уништеа сториите на Левче Китановски :icon_mrgr:

Шала на страна, Миркуловски се изнаигра, му лежи нивнава одбрана.
Фичо ваков таков, 4 асистенции и 1 гол :D

Манасков ќе биде лидер без сомнение, ама мора да престане да се глупира. Што изведуваше прееска? :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom