Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Добар натпревар, добар! Слободно можам да кажам дури подобар од минатиот пат! :)

Играчите што дебитираа минатиот пат се гледа дека стекнале малку искуство, па почнаа да даваат и голови.
Гоце-Трнот имаше помалку престапи и даде (ми се чини 2 гола) :)
Најдобар дебитант беше Doggy (Чајна) и од лево крило збрца исто така две голчиња.
Метла мислам дека имаше највеќе асистенции и неколку голови :)
Мене ми се напраи меракот и дадов гол со пируета :pos:

За тие што не знаат и не слушнаа во сала - следната недела не играме поради настапот на Металург.
Закажавме за неделата после тоа, односно за 25-ти во истиот термин! :)

Не се брзајте за купување лепак, следниот пат ќе донесе Метла... Па од парите што ќе ги собереме тогаш ќе купиме асален лепак (а не од тој „машинскиот“ на Симон :pos:)
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Ко за првпат интерсно ми беше. Се надевам дека нареден пат ке играм подобро. :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Ко за првпат интерсно ми беше. Се надевам дека нареден пат ке играм подобро. :)
Добар беше, јас не забележав ништо поразлично играње од останатите :)
Следниот пат уште подобро!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.652
Поени од реакции
9.866
За тие што не знаат и не слушнаа во сала - следната недела не играме поради настапот на Металург.
Металург те земаа бе ? :confused: :pos:
Стварно добра утакмица, ја неочекувано застанав на гол ( затоа и по кратки бев:icon_mrgr: ) по пауза од 1 година, може и поише.... Нема да коментирам како бранев, али очекуем следен пат многу бољи да бидам :свиркам:

Се чекаат фотки само :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Металург те земаа бе ? :confused: :pos:
Стварно добра утакмица, ја неочекувано застанав на гол ( затоа и по кратки бев:icon_mrgr: ) по пауза од 1 година, може и поише.... Нема да коментирам како бранев, али очекуем следен пат многу бољи да бидам :свиркам:

Се чекаат фотки само :)
Добар беше.......само да не го примеше тоа од гол на гол....... :D Не се важеше,не беше регуларно али ипак.....
Иначе стварно како лета време у пм........година и више можда пројде од последен пак кога игравме.Јако беше кога ги згазивме тие од САБА......1 гол прими тогаш само,така ? :D

Иначе дали само ја денеска бев потапа од минатиот пат ? :icon_mrgr:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.652
Поени од реакции
9.866
Добар беше.......само да не го примеше тоа од гол на гол....... :D Не се важеше,не беше регуларно али ипак.....
Иначе стварно како лета време у пм........година и више можда пројде од последен пак кога игравме.Јако беше кога ги згазивме тие од САБА......1 гол прими тогаш само,така ? :D

Иначе дали само ја денеска бев потапа од минатиот пат ? :icon_mrgr:
Дефинитивно, од 10 шута 11 ги промаши. Али затоа после се истакна како судија :pos: :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Дефинитивно, од 10 шута 11 ги промаши. Али затоа после се истакна како судија :pos: :pos:
Ма и ко судија не се истакна баш... Ќе се задавеше со свирчето на неколку пати :pos:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
За тие што не знаат и не слушнаа во сала - следната недела не играме поради настапот на Металург.
Закажавме за неделата после тоа, односно за 25-ти во истиот термин! :)
Криво ми е што не дојдов ама тоа е јебига, кога имаш педерчиња од колеги. Него ако не е во недела за во сабота на друга локација негде да закажеме или?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Дефинитивно, од 10 шута 11 ги промаши. Али затоа после се истакна како судија :pos: :pos:
Ејјј не сери..... 2 шибнав од 4 шута бе :D И тој едниот од одбиена што наводно влегла пред тоа......али ај не се брои тоа.....со тоа 3 гола имав.Али и 2 зицера јако ми ги фати......


Иначе ептен сум гадлив........ не ми се свиреше ич со тоа свирчето.Башка што си лутав некаде у главата и не пратев толку што се дешава :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.693
Пазете се вардете се. Утре се надевам дека на работа нема да ме масираат премногу со глупости и ќе стигнам да ги средам фотографиите.
Нема многу, ама има неколку интересни :)
И да упатам апел до навивачките што се пишманија, да не прават така во иднина. Јас не најавив но донесов навивачка, а вие се најавивте но не дојдовте :/
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
брао дечки, баш ми се свиѓа што паднал јак ракомет :) а исто и никој не дискутира за резултатот тоа е моментот :) значи глеаме на спортската страна, бито е да се спортува нели
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.693
Еве стигнаа фотографиите :)
Малку се, и не се нешто нај-нај, ама за убави фотографии треба убава опрема и да не играм, само да фотографирам. Како и да е, следат фотки:

Чекаме фудбалерите да си отидат од терен.





Следи првиот гол на Чајна :)









И понатаму






Малку невообичаен начин на прославување на даден гол :)
 

Mr.Green

Marshal
Член од
8 април 2009
Мислења
20
Поени од реакции
3
Хехе ... опасни слики момци наредната очекуваме подобри ... гледам дека и јас сум улетал со слика од крило по некоја случајност изгледам како Стевче Алушевски :D
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
да ти ебам моето играње денеска за факс, да знаев дека така ќе испадне ич не размислував за вчерашното доаѓање (ќе сум се чувал за утре) - така размислував затоа откажав...

две полувремиња по 10 минути...за греота, детска градинка...ние праиме 10000 пати боље утакмици, судиите се истите (мајнов и метла) :)

и да, изгубивме 2 разлика
ФИНКИ (факултет за инфорамтика) 10 - 12 ФФК (факултет за физичка култура)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom