Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Acid, 23 февруари 2009.

 1. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.425
  Допаѓања:
  25.679
  Затоа што има тема посветена на фудбалерите и кошаркарите, редно време беше да отвориме и една за ракометарите на форумов. Замислата е да собереме два тима и да изиграме еден пријателски натпревар помеѓу себе. Сега за сега битно е да се преброиме и да потврдиме учество, а за термин, сала и топка - јас ќе средам.

  Значи, сите ракометари, екс-ракометари и љубители на ракометот (кои мислат дека можат да играат), пријавувајте се тука. Очекувам за недела-две да се собереме и да изиграме еден натпревар :)

  Сега за сега пријавени:

  1) Acid (екс Вардар Ватростална / МРК Вардар)
  2) Ace Maus (МРК Вардар)
  3) Hellsing (МРК Вардар / Металург?)
  4) Tonchie (голман)

  Други? Секако, можат и ракометарки да се пријавуваат :)
   
 2. ^Capo^

  ^Capo^ Креативец во движење:)

  Член од:
  18 февруари 2006
  Мислења:
  2.752
  Допаѓања:
  285
  Јас се пријавувам, искуство никакво ама би бил одлично решение за пикерската позиција....Ванчо Димовски ментор ми е:)
   
 3. ^Exotic^

  ^Exotic^ Wanderstruck

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  5.967
  Допаѓања:
  1.046
  Порано бев училишен голман:)
  Да бев од Скопје би се пријавил, вака ако случајно некогаш се најдам таму можам да заиграм.
   
 4. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.425
  Допаѓања:
  25.679
  1) Acid (екс Вардар Ватростална / МРК Вардар)
  2) Ace Maus (МРК Вардар)
  3) Hellsing (МРК Вардар / Металург?)
  4) Tonchie (голман)
  5) Capo Kapistec
   
 5. AceMaus

  AceMaus

  Член од:
  28 декември 2008
  Мислења:
  1.356
  Допаѓања:
  184
  Jaс еве го потврдувам присуството, и ќе се потрудам да го донесам mari0...или да зачленам некој нов ракометар...може така...
  А да уклучиме и ракометарки a Acid шо викаш...малце сме играле со жени, па и сеа шо ќе фали...на страна заебанции озбилен сум, ако нема доволно ќе мора изглеа ако има кандидатки
   
 6. Mihail Davidof

  Mihail Davidof

  Член од:
  23 февруари 2009
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас сум нов кајганџија, а стар ракометар на Вардар и Мрк - Вардар...па супер ќе ми дојде да поиграм малце...Присуствувам обавезно...да го видите Алушевски во живо :)
   
 7. ^^Smiley^^

  ^^Smiley^^ Broo Tal Smy Lee

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  1.045
  Допаѓања:
  25
  Јас као публика ќе дојдам :tv:
   
 8. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.425
  Допаѓања:
  25.679
  1) Acid (екс Вардар Ватростална / МРК Вардар)
  2) Ace Maus (МРК Вардар)
  3) Hellsing (МРК Вардар / Металург?)
  4) Tonchie (голман)
  5) Capo Kapistec
  6) Mihail Davidof

  Ете, веќе ја имаме едната екипа. Стар ракометар? Аман бе, колку стар?
  Да не те повредиме? : )))
   
 9. AceMaus

  AceMaus

  Член од:
  28 декември 2008
  Мислења:
  1.356
  Допаѓања:
  184
  Mилси на екс ракометар.али лево крило невидено досега, јас гарантирам за него

  Hellsign не е предавник, каков Металург ти се молам, кај прашалникот стај си РК Тинекс - Пролет
   
 10. TpH_Bo_OkO

  TpH_Bo_OkO Трноризец

  Член од:
  18 мај 2005
  Мислења:
  11.531
  Допаѓања:
  807
  Каунт ми ин!!!

  Се пријавувам.
   
 11. Bratot

  Bratot Стоик и Машкртник!

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  17.089
  Допаѓања:
  4.399
  Примате засилување од странство? :vozbud:
   
 12. ^Capo^

  ^Capo^ Креативец во движење:)

  Член од:
  18 февруари 2006
  Мислења:
  2.752
  Допаѓања:
  285
  Еј ке земам и јас еден екс ракометар...сегашен кафанџија:)
  Може?
   
 13. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.425
  Допаѓања:
  25.679
  1) Acid (екс Вардар Ватростална / МРК Вардар)
  2) Ace Maus (МРК Вардар)
  3) Hellsing (МРК Вардар / Пролет)
  4) Tonchie (голман)
  5) Capo Kapistec
  6) Mihail Davidof
  7) Трн_Во_Око

  Чапо, сигурен е другар ти? :)
  Брату, ти кога би можел да играш? Кога се враќаш? :)
   
 14. ^Capo^

  ^Capo^ Креативец во движење:)

  Член од:
  18 февруари 2006
  Мислења:
  2.752
  Допаѓања:
  285
  Сигурен е, гарантирам за него:)
   
 15. Bratot

  Bratot Стоик и Машкртник!

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  17.089
  Допаѓања:
  4.399

  После сесија во јуни :)


  Заборавив да спомнам за моето искуство, 10 години активно пцуење на сите натпревари во лигата и на репрезентацијата.
   

Сподели преку: