Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
И ја се пријавувам(порано бев крило и среден бек).За голман ќе треба DracevoTheCity да пробаме да го земеме.Подобар голман од него нема.............
А и бољи бек шутер :D :pos:
Иначе би играл, само незнам со работа како ќе бидам. :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Ако ти кажам дека редовно имам „кошмари“ поврзани со ракомет ќе ми веруваш? :)
Или одам на тренинг и тренерот не ме пушта на тренинг зошто одамна не сум дошол, или пак поради истите причини не ме зима во состав за натпревар :pos:

Ех, да бев малку по глуп, сигурно сеуште ќе играв активно. Ама едноставно не можев да трпам неправда и не гледав никаква иднина (да, збориме и за финансии) во овој спорт. Пошто, нели, со тапкање по рамо нема да си купиш за јадење или да платиш превоз за да стигнеш на тренинг :)
:pos::pos:
А, сепак ти да си судија ? :D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ако ти кажам дека редовно имам „кошмари“ поврзани со ракомет ќе ми веруваш? :)
Или одам на тренинг и тренерот не ме пушта на тренинг зошто одамна не сум дошол, или пак поради истите причини не ме зима во состав за натпревар :pos:

Ех, да бев малку по глуп, сигурно сеуште ќе играв активно. Ама едноставно не можев да трпам неправда и не гледав никаква иднина (да, збориме и за финансии) во овој спорт. Пошто, нели, со тапкање по рамо нема да си купиш за јадење или да платиш превоз за да стигнеш на тренинг :)
:pos::pos: Ужасни кошмари.......
Него да во право си.Освен ако не си еден од тие ретките и најдобрите тука,нема некоја иднина во ракометот.Не е толку развиен како фудбалот или кошарката каде што секој што знае да оди со 2 нозе може да заработи,ако ништо друго дур му е кариерата од тоа да живее........
--- надополнето: 26 декември 2011 во 22:40 ---
А и бољи бек шутер :D :pos:
Иначе би играл, само незнам со работа како ќе бидам. :)
Па и тоа........статистика ко твојата не сум видел сеуште...... 1/13,а и тој еден едвај влезе :pos:
Него скок имаш,јака рука имаш,фрлаш јако само селекцијата на шутеви ти е катастрофа.
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Јас тренирав ракомет во 5 одделение 2 дена. Незнам дали да се сметам како екс-ракометар... Ама го сакам ракометот. ;)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Ајде ајде ќе се пробаме само некако слабо идат пријавиве, можно е да земам со мене и другар ако е океј ракометар е во Ѓорче 64 :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ајде ајде ќе се пробаме само некако слабо идат пријавиве, можно е да земам со мене и другар ако е океј ракометар е во Ѓорче 64 :)
Ја ќе пробам да приберам неколку души.Не се нешто,али знаат правила,имаат неколку утакмици изиграно,знаат да додат :D
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Ја ќе пробам да приберам неколку души.Не се нешто,али знаат правила,имаат неколку утакмици изиграно,знаат да додат :D
Jaс би играл ... тренирам ракомет веќе 4 години, и сум солиден (да не се фалам нели:D ) играм во младински состав уше оваа и наредната година па натаму ќе видиме, ама главниот проблем е што не сум од Скопје, па ќе имам проблеми со превоз... едно 70-80 км сум од Скопјето далеку :)
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Не е фер само во Скопје.. Дај ако има нешто да се решиме на поблизок терен :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
И ракометаришта што правиме ?
Сте ли за у сабота да пробаме да се собереме,таман пред европското :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.318
И ракометаришта што правиме ?
Сте ли за у сабота да пробаме да се собереме,таман пред европското :D
Јас сум за, ама изгледа дека не сме доволно... Да викне некој што тренира активно неколку свои другарчиња, за да се надополниме? :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Јас сум за, ама изгледа дека не сме доволно... Да викне некој што тренира активно неколку свои другарчиња, за да се надополниме? :)
Така можеби и ќе можеме да склопиме 2 екипи.Додуше не мора да играме 7 на 7,може и 6 на 6 ако нема доволно.Без пикер или едно крило(и онака нема многу леваци) можеме да играме.........
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Дајте бе и друг собир некако ама слабо некако само ск јбг тое ко така
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Кога би се собрале тогаш, само навреме да се организираме и тоа е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom