Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Колку кила имаш сега? :)
92 / 185 висок ... ЦАР сега да се реактивирам ќе го изедам Ванчо!:cautious:

Иначе летово заслабнав иначе бев стока ... сега да бидам реален ќе се губам на 6 метри ама со вас ... ќе ве згазам бе ! Земете си плави картони и здраствени книшки! :icon_lol:

Пс. Па само од Драчево да си се собереме од форумов... што би рекол оној- Чу ве патоешем (добро де у множина)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Ако играме боље ти е крило да играш, помалце контакт со мене :pos:
Ама јас откако играв последен пат имам качено 15 кила... Така да, може ќе ти парирам на пикерската позиција :pos:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ама јас откако играв последен пат имам качено 15 кила... Така да, може ќе ти парирам на пикерската позиција :pos:
Епа јас последен пат кога играв бев прва година средно кога и отиде коленото и кога имав повеке кила и од сега. :oops: Сега сум 5 години постар летово ради што го ебав и другото колено ослабнав преку 20 кг и сега сум манекенче ма да уште се врзувам со 10 стегаши на колената а што е и најтрагично тие што ми беа добрите поскапичките ги изгубив негде летово ги имам заборавено на некое игралиште.

Абе на еден гол ќе играме ? :pos: ти + 15 јас - 15 али не ми одговара јаки празници и слави имаше од средина на ноември па навака :D
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ја ко шо читам боље за у кафана да се договараме него за ракомет. :pos: :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ја ко шо читам боље за у кафана да се договараме него за ракомет. :pos: :D
Не тоа ептен ќе биде на домашен терен а јак сум дома :pos:

Не шала на страна ми се игра ! Ќе стиснам заби и со шупливи колена ама ми се игра една ревијална :D
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
еве и јас како еден од основоположниците на темава да се добацам :)
и плус уште еден пензиониран играч што не е на форумов е сигурен со мене, ми пека по цели денови да сме играле некаде :)

топка иам јас, оргинал селект - потребен услов
уште некој играч ако фали, пикер крило голман, некој што некад играл у живот ракомет, можам да најдам ако затреба. барем уште 2-3 у секое време.

иначе димче не го потценувај Мац, он беше надежен организатор, своеглав, да не речам тврдоглав :) , на лев забод ко ќе пуштеше метла, симон забада, дава брзо до тебе, ти место да ја продужиш брза до десен бек, изненадно се дига и шутира голманово десно доле :) ееех времиња, ама ова не се заборава, сликава акцијава у глава ми е (како ке ја забораиш, само тоа се дешаваше по цели тренинзи хехе ), метла симон мац гвањо фичо и тој коки левакот на десен бек, и милош на десно крило (мац, кај е тој чоек милош бе, ти имаше контакт со него нели заедно учевте средно така?), кој имаше уште некој потсетиме, коса на гол беше знам, а и џомба бе :) никола ли како се викаше хехе

пола живот ни помина у таа сала кале, а миле?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
еве и јас како еден од основоположниците на темава да се добацам :)
и плус уште еден пензиониран играч што не е на форумов е сигурен со мене, ми пека по цели денови да сме играле некаде :)

топка иам јас, оргинал селект - потребен услов
уште некој играч ако фали, пикер крило голман, некој што некад играл у живот ракомет, можам да најдам ако затреба. барем уште 2-3 у секое време.

иначе димче не го потценувај Мац, он беше надежен организатор, своеглав, да не речам тврдоглав :) , на лев забод ко ќе пуштеше метла, симон забада, дава брзо до тебе, ти место да ја продужиш брза до десен бек, изненадно се дига и шутира голманово десно доле :) ееех времиња, ама ова не се заборава, сликава акцијава у глава ми е (како ке ја забораиш, само тоа се дешаваше по цели тренинзи хехе ), метла симон мац гвањо фичо и тој коки левакот на десен бек, и милош на десно крило (мац, кај е тој чоек милош бе, ти имаше контакт со него нели заедно учевте средно така?), кој имаше уште некој потсетиме, коса на гол беше знам, а и џомба бе :) никола ли како се викаше хехе

пола живот ни помина у таа сала кале, а миле?
Носталгија еј... Не знаеш колку пати сум сонувал дека пак играм ракомет :)
Со никој повеќе немам контакт од дечкиве погоре. Со Симон се имам видено само еднаш, откако за малку ќе ме удреше со кола додека возев мотор. Баш у негов стил :pos: Ама го имам на Фејсбук, така да, може да го договориме :) Oд овие што ги наброја погоре, игра ли некој друг уште ракомет? :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Така е Аце така е, и јас се присеќавам на се од кале па и другите сали. мора да организираме една.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ацо дај прашај го татко ти за во Климент ... така потаман си е салата ,малечка :D

Таман драчевци сигурно ќе најдеме ако фали нешто...

Пс. Право на настап имаат само пензионирани. Активни немаат право на учество од причина што ќе си имаат работа со пеливани си ја ставаат во ризик кариерата :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Немора пензионирани само бе, може и млади деца... Кој ќе игра кога ќе се умориме ние пензионерите? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom