Ракија

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Пијам ами зар како, ама строго чиста ж'та, не мешам со сокови, се губе шмекот :)))
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Пијам само за себапи, ко ќе се јајт шопска. ;))
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.386
Поени од реакции
559
Ракиче (жолта мора да е задолжително) , со салата (Шопска,зелка,ЈужноМакедонска...) или пак со сиренце ... М М М
+
=:vozbud:
Подобра комбинација , ЗДРАВЈЕ !
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Пиев... минато свршено, после искуството со пола литро кавадаречка, едно врмее ми се гадеше кога само ќе ја мириснев сега можам максимум голтка и тоа одвај да издржам да не повратам на место.

Инаку и онака не ми се допаѓала како пијачка.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Пиев... минато свршено, после искуството со пола литро кавадаречка, едно врмее ми се гадеше кога само ќе ја мириснев сега можам максимум голтка и тоа одвај да издржам да не повратам на место.

Инаку и онака не ми се допаѓала како пијачка.
Слично ми се случи и мене со некоја Х ракија, па оттогаш не можам да поднесам.
 
V

[vladimir]

Гостин
Ракија домашна жолта со салата за мерак мх мх мх ми се пиееее....
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.427
Поени од реакции
22.037
Пијам како не со салатичка пред ручек(кога ќе ми текне а не секој ден)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Па мн ретко пием :toe: само ако сум со добро друштво или на неделен ручек :nesum:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
никогаш не пијам а и тоа ми е најодвратниот пијалок што некогаш сум го сретнала
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Аууу еднаш имав пробано и не за да се напијам туку гаргхара да направам , ми изгоре и јазик и уста, јас незнам стварно како ја пиете?
Печеееееее!
Ја користам само за масажа:helou:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
не секогаш али може да се напијам викаат..не си македонче ако не пиеш ракиичка тоа го имам слушнато од дедо ми :icon_bigg
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
И за масажа, и за настинка, и за забоболка, и за скршено срце, и за мерак... Ракија е лек за све бе. :icon_lol:

Ја конзумирам повремено, кога ќе се собереме по дома кај некој што има домача од задња берба, а во последно време тоа е често. :kesa:
Не ја пијам уз салата или било каква храна, а сеедно ми е дали е бела, жолта, 52 степенска, греена, гроздовача, сливовача, крушовача, оревовача- сите ми се арни. :icon_lol:

Од ракија се претрпува најлошиот мамурлак и неиздржлива главоболка, ама кој мисли на утрето, никој. :)
А богами и најлошите пијанства се доживуваат од ова пиќе, ама кој преживеал, ќе раскажува. :icon_lol:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ммммм......ракија.....:) Али ако е испод 45 не ми се свиѓа. 48 или 50 најуба ми е. А со салатиче..уффф како идеее....Дедоми секоја година си праи по 5-6 казани така да имам дома,огин,56. :).
За една нова година на другарка шо не пие ракија намерно и стаив наместо текила.Ја пофали "текилата".:):) Не дека им е гадно ама дека е наше и не го бива.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
pijam mnogu retko najcesto so salata a inace nemozam po sto ima nekoj taka nagladno po 2-3 pijat jak im gajret
 

Kajgana Shop

На врв Bottom