Ракија

Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Sto MAKEDONCI ste bre stom ne pijate RAKIJA???? :D
Rakija,taratur,letna gorestina,ladna senka,prijateli,nekoe makedonsko selo....sovrsena makedonska idila!!!:)
 

Negatifo

...keep Jazzing...
Член од
25 мај 2005
Мислења
180
Поени од реакции
4
Нај слатко мее ка си праам фасуљ со Цимерите, праам салатичка пијнуваме си ракиичка до дек са кипа фасуло, и после пукаме добар машки фасуљ. :)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ж'та Кавадаречка друштво каа че шпетниш некоа и сет це ококориш посебно со зелена салатичка како оде ја ниа викенд со екипата кајмене дома се сториме пирли :pos2::pos2:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Пијам жолта само, белата не ми е некако ко за мене.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
и жта и бела секаква ја пијам само да не е брзосмртка таму 70% црева да ми изгори
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Абе викаат дека куќа без ракија и кафе не е домаќинска куќа па така да пијам ракиичеи и тоа колку задоволство прави понекогаш...еххххх
И најубаво е кај ракијата што не бара којзнае колку големо или мрско мезе...
Едноставно извади нешто од зимницата или пак пресечи некое парче патлиџан и сиренце и ете ти мезе :smir:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
у еден ден имам испиено литро ипол ракија и има клип 20 минути трае жто глупости правам....е сабајлето господ ми помогна да станам од кревет.....и сум рекол више ракија повеќе од 200-300 мл не конзумирам !!
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene: никако ракија најсмотан пијалк:kesa::nenene::nenene:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ууууу... и жолта и бела и купечка и домашна...секаква ја пијам. Не да ми лизга.... :))) мераци...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не пијам сеуште ама затоа пак користам ракија.А ме фати температура ракијата врши работа одма.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
Obizavam rakija,i ne znam zosto sekogas koga so drugarki sednuvame vo kafana i naracuvame rakija ni se smeat???
Pa i nie sme lugje breee
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Си имам трауми од таа ракија:pos2: Инаку ја пијам само со друштво, секако со салата... мхммм едно од најубавите нешта :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom