Ракија

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
аххх ракијаа...
мојата најверна девојка...:)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.032
аххх ракијаа...
мојата најверна девојка...:)
Ај ќе пиеме "Р", таман да се очукаш и да се отвориш, па да кажеш некоја фора (hints & tips) околу шмекање и слично ова она :icon_lol:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
у еден ден имам испиено литро ипол ракија и има клип 20 минути трае жто глупости правам....е сабајлето господ ми помогна да станам од кревет.....и сум рекол више ракија повеќе од 200-300 мл не конзумирам !!
исто и јас, само јас 1литар испив тиквешка и после 2 дена немав апетит, 1 бокал доволно е
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ај ќе пиеме "Р", таман да се очукаш и да се отвориш, па да кажеш некоја фора (hints & tips) околу шмекање и слично ова она :icon_lol:
Ма нема проблем за пиење ракија туј сам...
а околу кажување на шмек финтите...извини брат ама не ќе можам да ја издавам тајната на мојот успех...можам да шмекнам некоја за тебе тоа да...или народски кажано...да ти наместам пиче :)
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Ракија + Шопска ммммммм лизга лизга шо иам една 25 годишна зејтин зејтин мхмхмхм :kesa:

A за ракија + секс ооооо тоа треба да се проба :vozbud::vozbud:
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
cesto konzumiram so drustvo , salata , MmmMmMmm kejf !!!! cat pat i preteruvam ali to e mladi sme ,rakijasi :icon_lol:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.844
Поени од реакции
11.056
Пијам и жолта и бела и со салата пред ручек и со друштво некад а највеќе ми лежи со туршија :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Од ракија се претрпува најлошиот мамурлак и неиздржлива главоболка, ама кој мисли на утрето, никој.
Молам?

Едно зимо, мој другар се стори татко, и на „мекици“ испив скоро литро Антика 5 со премрсно мезе за да и се држам :), и веселбата заврши околу 3 по полноќ, а јас станав сабајлето во 7 за на работа. Кога си легнав, незнаев кај сум легнал. Кога станав, ми беше исто како да не сум ставил ни капка алкохол во мене, и да сум спиел нормални 8 саати. СВЕЖ :) Уште се чудам како беше возможно...Ама бев просведочен низ целиот „процес“ па и други ми се чудеа :)

Не викам дека не се случува, но мамурлак од преголемо консумирање на „еликсирот на веселите“ е исклучиво поради неквалитетен „еликсир“.


у еден ден имам испиено литро ипол ракија и има клип 20 минути трае жто глупости правам....е сабајлето господ ми помогна да станам од кревет.....и сум рекол више ракија повеќе од 200-300 мл не конзумирам !!
Ти кога ќе испиеш литро ипол ракија во „еден ден“, јас ќе си го видам тилот со голо око.

Ракија + Шопска ммммммм лизга лизга шо иам една 25 годишна зејтин зејтин мхмхмхм :kesa:
Многу лажговци на темава бе...
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Не пијам ракија бе, а сакам да пропијам. Пуууууу....:toe:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Многу лажговци на темава бе...[/quote]
Кој е лажго бе дечко дојди у кавадарци кога сакаш ке пиеме у буре си а чувам оставена уште пред да се родам јас таква ракија ти ни на сон неможе да пробаш иначе ракијата е лек за се по една насабајле и немаш мака здрав си џоа дрен нема зимо за тебе ае сеа поздрав и не ми се нервирај дечко ние од кавадарци ако лажиме шо останало па за вас скопјаните шо ви кажуат дека пијте добра ж`та ракија а усвари ви а фарбаме со ...... ај тајна на занаетот позз до сите што знаат што е добра ракија :salut:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Водза, 25годишна ракија може да е се`, само зејтин не. како човек од Кавадарци може имаш многу ракија, ама не ќе да си ја пробал таа 25годишната...тоа не се пие.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Водза, 25годишна ракија може да е се`, само зејтин не. како човек од Кавадарци може имаш многу ракија, ама не ќе да си ја пробал таа 25годишната...тоа не се пие.
lol е што се прави ако не се пие? не ми кажувај барем мене за ракија знам многу многу повеќе од тебе сакав да кажам зејтин е кога е изладена убаво во длабоко тогаш станува "зејтин" не во буквална смисла а ако мислиш дека нема 25 годишна бујрум накај Кавадарци ке видиш и постара ракија не 25 годишна :smir:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Пијам пиво, вино, ракија, јадам кисело, благо, солено, ништо не ми е, ама од цигарите малце мака иам каа че се препијам
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Леле луѓе ракија ми се сопиј дур ги читав коментариве и да ви кажам право си турив една бела е ама добра е сега немам салата али заеби
Бај д веј јас сум си меракливче на ракивче баш е добар алкохол бе луѓе, немора за пијанство да ви зборвам од сабајле една од две доста е за циркулација полесно да помини денот ако сте на работа уште поубо.

А за топла ракија да не прајме муабет таму ми е срцето кај шо има топла ракија, јас незнам убо да напрам ама ко че ја вежиме на мама да ни напрајт леле убајни.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
ние имаме лозје и татко ми секоја година прави ракија а не пие:tapp:
па затоа е тука син му за да му каже дека трудот му се исплати

инаку рекламата е водка конектинг пипл
немојте да правите плагијати зш си има посебна реклама за ракија
ракијакоректинг пипл:vozbud:

бтв продавам ракија:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom