Разликата во години

^^Mon4e

The sweatest thing
Член од
30 јануари 2007
Мислења
476
Поени од реакции
0
Ja mislam deka nema vrska bar do 5,6 god razlika, ali neznam mozda moze i poise. A sto mislite na pr. 14,15 godini (zenskoto) i 18,19 (maskoto)??? Moze ova da opstane?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Mислам дека е битна пропорцијата на годините, ко што кажа некој претходно... Меѓутоа сепак тврдам дека не е толку битна разликата, колку што е битна љубовта, довербата и сите останати работи коишто се потребни за да успее една врска.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
ти треба самата да си знаеш дали е добро за тебе или не .. мислам дека никој неможе да ти помогне подобро отколку самата да размислиш и да сватиш дали сакаш и дали е тоа добро за тебе ... :toe:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
podobro e da se odi so decko sto e postar od tebe barem 2-3godini zasto neli maskite podocna sozrevaat i taka ce ima edna usoglasenost pomegju niv dvajca...
a za 6 godini razlika pa moze da uspee vrskata zasto da ne, imam edna drugarka koja so decko i odi 3 godini a toj e postar od nea skoro 6 godini taka da mislam deka nema da ima nekoi problemi...
no sepak drugo e ako e taa 13 a toj 20 godini e togas valjda nema da uspee, taa e mala a toj poiskusen i imaat arzlicni pogledi vo se, a koga razlikata ke e na postari godini togas ima poveke sansi...
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
1
Ja kako iskusna naova pole mozam da kazam deka so e pogolema razlikata vo godini toa e pointeresno. E sea ne me svakajte pogresno, ne da se razlika 100 god. Najstariot decko od mene e 10 god postar, najmaliot 2, pa sega vie videte zasto :love2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
BABY_17 напиша:
Ja kako iskusna naova pole mozam da kazam deka so e pogolema razlikata vo godini toa e pointeresno. E sea ne me svakajte pogresno, ne da se razlika 100 god. Najstariot decko od mene e 10 god postar, najmaliot 2, pa sega vie videte zasto :love2:
Во животот, а и во љубовта не е најбитно типот да биде постар...што ако е постар ако ги немате основните работи кои се потребни за една успешна врска...
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
BABY_17 напиша:
Ja kako iskusna naova pole mozam da kazam deka so e pogolema razlikata vo godini toa e pointeresno. E sea ne me svakajte pogresno, ne da se razlika 100 god. Najstariot decko od mene e 10 god postar, najmaliot 2, pa sega vie videte zasto :love2:
Зашто?:toe:
Што е тоа што ти го пружил 27 годишниот а не 19 годишниот?:raz:
Што е тоа поинтересно?
Ај ти вака како искусна на тоа поле,објасни ми!:smir:
 
Член од
3 март 2006
Мислења
231
Поени од реакции
2
Ме мрзеше да читам сите постови до крај(сори), ама само да кажам дека многу врска нема тоа со годините, до одредена граница, 27 годишен со 17 годишна тоа е веќе болно и педофилија, не се филмај мала си уште. Сепак на крајот на краиштата битно е колку е изградена самата личност а со тоа годините благе везе си немаат. Сум сретнал помлади девојки со далеку повозрасни размислувања од повеќето мои врснички(мада 21 не е репер) и некои постари што ги знам. Битно е двете личности да си се најдат на исто ментално ниво, или барем приближно исто за да може едната да и помогне на другата да ја достигне. А со тоа „љубовта ке преброди се„ не ме смеј, љубов на прв поглед нема да те стрефи, љубовта доаѓа отпосле, и доколку не се најдете на иста бранова должина во почетокот, тешко дека ке стигнете до права меѓусебна љубов.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Moze da idam do 10 u plus i minus, zavisi od licnosta, ali kakvi ima mali sega, bi odel i vo zatvor ako treba :zlo: :back: :salut:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
16 под мене и 10 над мене. Тоа дека не сум педофил. А ни бабоебац.

Али има и некои под таа граница кои би ги бапнал, очи да им се изгрвалат.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Garfield напиша:
16 под мене и 10 над мене. Тоа дека не сум педофил. А ни бабоебац.

Али има и некои под таа граница кои би ги бапнал, очи да им се изгрвалат.
Не дека си педофил, ама закон те гони, тоа е доволно.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Неколку години + или - е во ред... зависи и од возраста секако :)
Сепак се случува да бидеме некогаш пофлексибилни... и не во секоја ситуација сме во состојба да се држиме до некои непишани правила... или пишани закони :pos:
Кај мене екстремните вредности се +8 и -5 засега...
Сепак да не забегуваме премногу, пожелно е.. :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.412
Поени од реакции
22.002
godinite ne se bitni lubovta e,dobro sega da ne se pretera on 80 ona 20 mislam nelici na nisto
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
iskreno za lubov godinite ne se vazni megutoa ne mi e jasno kako nekoj od dvaeset i kusur godini moze da bide so nekoj od 70-80 godini
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
SRCE I DUSA напиша:
iskreno za lubov godinite ne se vazni megutoa ne mi e jasno kako nekoj od dvaeset i kusur godini moze da bide so nekoj od 70-80 godini
Кур*а која оди само за пари со него :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom