Разликата во години

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
dzamto.. ај разберете се со Маја по пп. Овие се приватни муабети и правете си ги приватно. Бегате од темата.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Љубовта нема граници бе,немам предрасуди за разлика во години-ама секако до разумни граници(да речеме 10 години),пошто ако се надмине границата следуваат други работи!!!
Не се толку важни годините колку што е важно меѓусебното разбирање,совпаѓање во карактери-ако го има тоа се надминува секоја граница!
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
BusHav напиша:
Љубовта нема граници бе,немам предрасуди за разлика во години-ама секако до разумни граници(да речеме 10 години),пошто ако се надмине границата следуваат други работи!!!
Не се толку важни годините колку што е важно меѓусебното разбирање,совпаѓање во карактери-ако го има тоа се надминува секоја граница!
Bushav , mnogu razumno kazano !!!!!!!!!!!!!!!!
Se slozvam vkraj so tebe , razbiranje , sloga , slicen karakter , zaednicki trud kon isti celi ... I ne bitni se godinite ...
Granicata za mene bi bila so nekoj koj pominal sve i sve mu e iziveano , taka bi me kochel mene i ne bi bila srekna .. a inace se samo sifri , na koj ne obratvam vnimanie ..
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Негледам тука зошто не би успеала таа врска.Па нели љубовта не познава години!Јас имам две другарки кои се омажија за постари дечки од нив и тоа,кај едната разликата е 10 лета,а кај втората(таа е мажена за австралијанец)таа разлика во години е дури 12 лета.И среќно и весело си живеат еве веќе 3,4 години.
 
Член од
12 август 2006
Мислења
7
Поени од реакции
1
Razmislete

Razlikata vo godini sekogas treba da se zeme vo predvid zasto kako bi se cuvstvuval onoj pomladiot koga negoviot/negovata ljuben/a ke kaze:"Jas na tvoi godini..."
Sigurno nema da mu bide seedno,neli?I jas bev zatreskana vo pogolem,ama poprilicno mnogu i posle 7 meseci svativ deka edinstvno nesto sto mozam da dobijam od nego e prijatelstvo i mi e OK,zasto nasata vrska,sega,so moite 15 i negovite 28 godini nema da uspee vo nikoj slucaj zasto on e zrel covek i toa sto mene me ocekuva on odamna go proziveal.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
ja primer iam granica...so curi ispod 24 ne sakam da si iam rabota :)
 
Член од
12 август 2006
Мислења
47
Поени од реакции
1
Razlika vo godini, pa bi trebalo da ima i ne bi trebalo da ima vrska, kako sto kazaa mnogu forumdzii godinite nemaat vrska. Jas sum za toa deka nemaat vrska razlikite vo godini ako se ima vzaemno pocituvanje, i sakanje od dvete strani. Nekoi sakaat vrska so postari bidejki smetaat deka so niv vrskata bi im bila pouspesna, zosto - pa zatoa sto mislat deka se poiskusni imaat podrug pogled na zivotot i taka. Mislam deka ne bi trebalo da postoi nekoja gorna granica za toa koj kolku bi bil(a) postara od nego ili od nea. No sepak vo pogolem broj na slucaevi maskoto e postaro od devojkata no ima i slucaevi koga devojkata e postara od maskoto, no kako velat srbite "STARA KOKA DOBRA JUHA", no ne razmisluvaat site taka. Sto se odnesuva do mene jas bi sakal da imam vrska so nekoja koja e pomlada od mene do 7 8 godini, mislam deka e toa idealna vrska. Najvazno vo edna vrska e da se sakaat i da se pocituvaat da nema mamenje i izneveruvanje zosto toa e bolno i za dvajcata, ne bile glupavi nekoi sto napisale "ne pravimu go ona na drugiot toa sto ne sakas tebe da ti go napravat", pa sega koj e malku pameten ke go razbere ovoj biser na mudrosta. Mozno e da se ima i vrska so pogolema razlika vo godini no taa pretezno bi bila poradi sex, ili poradi materijalna osnova. Znaeme deka poveketo makedonki se mazat za nasi stranci i se poradi tie pari a ne od ljubov, zosto kakov bi bil brakot so edno ili dve zapoznavanja ili odenje vo vrska eden mesec i tolku, mislam deka teskiot zivot vo Makedonija toa go napravi i od nemanje izlez od takvata situacija poveke devojki se resavaat da zaminat vo stranstvo, isto i maskite osobi. Da rezimirame na kraj deka za nekoi godinite imaat vrska a za nekoi nemaat, sepak se raboti za svoe licno ubeduvanje.
 
Член од
19 август 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас мислам дека е добро најмногу 5 години разлика!
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
abe ako e zenskoto pomalo ok e.ali ako e musko pomalo ne ide bre vise od 3 godini.zamisli se ozenis so nekoja 7 godini postara od tebe ti 30 ona 37 i odma e bajata plus ako ti rodi dete ccccc.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
mislam deka zavisi vo koj del od godinite si. Moze da uspee ako ti imas 19 on 24. Predhodno do kaj 3 godini razlika e ok. A za obraten slucaj, isto mislam deka e (zenskoto postaro)
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Абе види вака мора да кажеш на кои години дали има разлика.Ако се прави муабет на годиште од 15 тогаш има многу голема разлика зашто некој од нив двајца ќе ги има некои работи поминат како што се излагањето а тука спаѓаат кафани,пијанството и ред други работи на едната личност нема да му биде интересно да излага во кафани тогаш ќе сека нешто друго каде што пуштаат со лични карти.А кога се работи за возраст од 25 год и нагоре тогаш нема разлика според мене зашто и двајцата ги имаат поминато некои работи(кои што се горе наведени).Тоа е моето мислење.

BusHav напиша:
Љубовта нема граници бе,немам предрасуди за разлика во години-ама секако до разумни граници(да речеме 10 години),пошто ако се надмине границата следуваат други работи!!!
Не се толку важни годините колку што е важно меѓусебното разбирање,совпаѓање во карактери-ако го има тоа се надминува секоја граница!
Не не потполно според мене грешиш човек ти имаш 20 год и стај се сега во ситуација со 15 годишна ќе ти се јавува дека е пијана дека е во кафана и такви работи,па ќе те вика во кафана каде што идат копиљана.А сега идеш и ти на ред сакаш со девојкати да влезеш во колосеум(груб пример ти давам)ама што правиме овде кога она неможе да влезе зашто и треба лична карта.А и нејзе нема да и биде интересно да седи таму се со постари
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
PuMbA напиша:
Не не потполно според мене грешиш човек ти имаш 20 год и стај се сега во ситуација со 15 годишна ќе ти се јавува дека е пијана дека е во кафана и такви работи,па ќе те вика во кафана каде што идат копиљана.А сега идеш и ти на ред сакаш со девојкати да влезеш во колосеум(груб пример ти давам)ама што правиме овде кога она неможе да влезе зашто и треба лична карта.А и нејзе нема да и биде интересно да седи таму се со постари


abe peer edno eso 20 godini masko i 15 zensko toa ide ali neso kao so ima 27 godini tipot a ona 17,e toa e bed,ali toa tie nemas pojma kolku bed tipovi znam so idat so kopiljanki.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
ROBOCOP напиша:
abe peer edno eso 20 godini masko i 15 zensko toa ide ali neso kao so ima 27 godini tipot a ona 17,e toa e bed,ali toa tie nemas pojma kolku bed tipovi znam so idat so kopiljanki.
Епа јас правев муабет за него зашто читаш кај него колку год има?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom