Разликата во години

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
љубовта не познава граници но некогаш треба да има (за ектремни случаи зборувам)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Da, ljubovta nema granici (opsto), no vo mojov slucaj najcesto sum prebirliva za vozrasta na maskite :D.. Optimalna granica mi e od 1 godina pomal do 4 godini postar. :D
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Ne e bitna razlikata vo godinite, tuku generaciskata razlika...Vrska pomegju 15 godisno devojce i 19 godisno momce, i vrska pomegju 20 godisna devojka i 24 godisen maz se daleku od isti, iako i kaj tie i kaj tie razlikata e 4 godini...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Razlika vo godini.... Pa vo ljubovta mislam deka ne postojat precki kako nekoe ogranicuvanje poradi razlika vo godini. Glujpo mi e malce ova. Ako se sakaat iskreno, nema tuka sto. Site barireri se unisteni (ili nikogas i ne bile) taka da...
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Не би ми сметала голема разлика помеѓу нас. Штом имам чувства за таа личност, тоа може да е последното нешто кое ќе ми претставува проблем за да бидам со него.
Има ли соодветно однесување и го прифаќам како такво, ако сака и десет години нека е помлад.

Но, тоа го велиме ние, кои имаме чувства и не гледаме никакви пречки во нашиот однос.
За разлика од тоа, ваквите врски често знаат да бидат осудувани и негирани од страна на околината, па понекогаш и од блиското семејство, особено кога девојката е неколку години постара.
Постојат случаи каде синот морал да одбира помеѓу родителите и девојката, баш поради таа причина. Малограѓанштина, срам од соседите и роднините, старите правила за брак диктираат мажот да биде постар и остали ситници.

Не го поддржувам ставот дека овие врски се засновани само на секс. Тоа можат да биде причина и кај партнери кои се на иста возраст, а и емоците се јавуваат во секое животно доба.
 
P

PewDiePie

Гостин
NEMA VRSKA BE VAZNO E DA SAKAS NEKOGO I TOJ/TAA DA TE SAKA,IMAM EDEN DRUGAR STO IDE SO EDNA POMALA OD NEGO 3 GOD. PA STO MU FALI:toe: A JAS SE IMAM MUVANO SAMO SO EDNA GOD. POSTARA ZENSKA OD MENE JAS BEV 2 TAA 3 GOD. SE SEKAVAM :)
 
Член од
24 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
2
Па искрено да ви кажам девојка помала од мене 2-3 години не ни ја забележувам :icon_cool
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..според мене ..незнам можда не сум била зањубена но поголема разлика од 10 год..незнам...сеа тоа ми делуа глупо...сакам постари..се разбира..и на психички и на физички поглед се мн ама мн поубави од овја мојве врсници....ја мн си ја сакам разликата од 4 години...:pipi:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Не помала од 2 год макс. и не поголема од 3 год. до 4. Мада имав прилика со една од 20 год ама нејќев на одмор :):):) Ептен глупаво ми беше. Ја лажев дека имам 18 год :pos:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас лично сакам постари на пример разликата да е до -6 години а некако помали неможам ни да смислам:toe:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Читајки ги постовите и и од лично искуство заклучив неколку работи:
1-колку е машкото помладо толку повеке преферира да биде со постара девојка а ако е помала тогаш само 1-2 години.(врска од сексуален или некаков друг физички интерес)
2-кога ке стане повозрасен маж тогаш нема многу да му смета ако девојката е и повеке години помлада од него ама сигурно нема на 27-28 години да бара повозрасна(за него постарите се сега тетки)
3-девојките скоро секогаш сакаат повозрасни некако се посериозни и заштитнички настроени кон нив.Помлади да ама само ако е една до две години помлад дечкото.
4-Секоја чест на исклучоците

Лично јас сум скоро 6 години помлада од мојот сопруг и воопшто не ми пречи напротив мислам дека е добра некоја возрасна граница.ако се прашувам јас мислам дека разликата мегу двајцата не би требало да биде поголема од 9-10 години со што машкото би било постаро.А за врските каде машките се помлади не велам дека не успеваат ама некако мене не ми факаат око многу.И нешто што во моето опкружување го имам забележано во последно време-постои поголема разлика во годините и тоа над 5-6 години мегу паровите.Чудно.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Години, Националност, Вероисповест па богами ни пол не ми се битни!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Читајки ги постовите и и од лично искуство заклучив неколку работи:
1-колку е машкото помладо толку повеке преферира да биде со постара девојка а ако е помала тогаш само 1-2 години.(врска од сексуален или некаков друг физички интерес)
2-кога ке стане повозрасен маж тогаш нема многу да му смета ако девојката е и повеке години помлада од него ама сигурно нема на 27-28 години да бара повозрасна(за него постарите се сега тетки)
3-девојките скоро секогаш сакаат повозрасни некако се посериозни и заштитнички настроени кон нив.Помлади да ама само ако е една до две години помлад дечкото.
4-Секоја чест на исклучоците


Лично јас сум скоро 6 години помлада од мојот сопруг и воопшто не ми пречи напротив мислам дека е добра некоја возрасна граница.ако се прашувам јас мислам дека разликата мегу двајцата не би требало да биде поголема од 9-10 години со што машкото би било постаро.А за врските каде машките се помлади не велам дека не успеваат ама некако мене не ми факаат око многу.И нешто што во моето опкружување го имам забележано во последно време-постои поголема разлика во годините и тоа над 5-6 години мегу паровите.Чудно.
Јас сакам некоја околу 40...зошто така велиш...?
 
Член од
27 август 2008
Мислења
17
Поени од реакции
1
Треба возраста на двајцата партнери да е складна, сепак..успевале врски и од буквално 20 години разлика...останете со тој што го сакате а не со тој што го претпочитате заради некои ,,критериуми,, или стереотипи. (поставени од општеството)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom