Разликата во години

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
5-6 godini i ne e nekoja razlika:)

Dobro, ic ne mi znacat godinite- ne se ama bas nikakvo merilo.
Ako se trgne po nekoi generalni tolkuvanja i procenki po toj kriterium...preferiram postari. Zaveduvaat posizicki, seksualno se poopitni i imaat podobar fat, i plenat na muabet- znaat sto zboruvaat.

Vrsnicite...Pred nekoj den vo ohrid imav vakov moment: decko (23/24) mi prioga so: Se mislam dali si devojka sto saka deckovci so pari, ili ne?.....Pribidejki sum prilicno otvorena, fin muabet si napravivme.
Mu kazav deka ako ne ceka ferarito nadvor, nisto ne pravime.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
све што е до +/- 3 за мене е прифатливо , али љубовта не познава граници
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Годините не се важни важно е да се дружиме :vozbud:
Сепак мора да се гледа на тоа дека ако некој има 25 години, а женската да има 16-17 мислам дека тоа че прави некој проблем или јас и сите останати знаеме дека е тоа педофилија. Женска што е над 20 години мислам дека може да биде со некој што е поголем од неа 5-6 години, но под 20 ако е мислам дека нема уште одлука за тоа дека таа ја знае вистинската љубов:nenene:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.710
Поени од реакции
4.909
Ima i nekoj mizerni slucai kade razlikata e enormna do nad 10 godini , tie se za lecenje
 
Член од
14 мај 2006
Мислења
38
Поени од реакции
2
Manga напиша:
Ima i nekoj mizerni slucai kade razlikata e enormna do nad 10 godini , tie se za lecenje
Другарче ти да не си за лечење ??? Кога тато имал 38 години се венчал со мама која имала 20, значи според тебе јас сум некој кретен а? Се гледа дека не те мавнала љубов во глава па вака да збориш. Али ај порасни уште некоја година па ќе праиме муабет кога ќе се зацапаш во некое путе кое незнаеш колку години има си минете убаво една вечер и после ти кажува дека има 17 години, и немој кога ќе ти лупне корпа зш ти имаш 25-26 немој да и се лутиш ок ?
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Razlikata vo godini moze nekogas i da ne e tolku bitna kolku razl8ikata vo karakterite!:star:
pa taa razlika da bide slatka i da ne e nikakov problem:poss:
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
se slagam so posledniot post na juve fan(me mrzese da citiram) ama mislam dokolku se raboti za vistinska ljubov togas godinite nemaat nikakva vrska a ako e samo za sex samo ke recam na strasta i izminuva rokot.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Важни се годините ако станува збор за некоја ептен голема разлика. Не ми е прифатлива некоја цифра од 15-20 години, па нагоре. До кај 10-тина се јаде некако, после тоа мутаво ми е. Едниот партнер со бела коса, а другиот уште живот не видел и тоа ќе го наречете љубов? Што може да имаат заедничко тие двајца? Сексот на страна, за секс секој што си сака нека си има, ама љубов тука нема. Може да се некои моментални чувства кои со тек на време и тоа како ќе избледат.
Значи, таквите врски се базираат или на пари или на секс или на некој сличен интерес и толку.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Мајка ми и татко ми се 10 год. разлика, и заедно се веке повеке од 30 год.(30 год. во брак). Одлично функционираат откога знам за себе. Така да, како резиме, би кажал само дека битни се карактерите, и најверојатно љубовта помеѓу двајца кои се во некоја врска (брак на пр.)
Секако дека поголеми разлики од 15 год веке претставуваат врска од некаков интерес во 90% од случаите.
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Pa ,nekolku godini pomalku poveke i ne e za diskusija sve e ok. golemi razliki neznam ,malku potesko bi stimale.
 
N

NeMiRnA

Гостин
hm ok sum u vrska razlika u godini ama maskoto da e postaro do 10 god od zenskoto,obratnoto mi e nezamislivo,ima mazi sto sakaat da idat so postari zeni(10-15god postari)zaradi nekoi licni frustracii od majkite koa bile deca.A zaso da ne i obratno bas togas e nekako pozastitnicki nastroen,a i nekako bas se poklopuvaat i se "vrsnici" so ogled na toa sto maskite pokasno sozrevaat e za ova i se salam i ne se salam,zaso do nekade e i taka:)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
ako ima cicki, nema gajle
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Sweet Barbie напиша:
ЉУБОВТА НЕМА ГРАНИЦИ!!!
има има. излезете малку од тој вашиот нацртан барби свет со розови боички. не е се така фино. кога ќе осетиш граници и спречености тогаш ќе видиш.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
uopste ne se vazni godinite.imav takov slucaj ama vrskata ne uspea.bese postar od mene 3 godini,i spored nego jas bev mnogu mala.raskinavme i togas svati deka ustvari sum pozrela od nego,a i od bilo koja druga devojka na moi godini.
mene uposte ne mi se vazni godinite...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom