Работа на брод

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.558
Поени од реакции
14.326
1000 денари у Чаир у болницата за трудова медицина или 6000 денари у поликлиника Тоспаж у Аеродром и како што кажа Тончи 10.000 ден. у Неуромедика.
Коузон мислам си имаат некаков договор со Неуромедика па мора кај нив да го правиш.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.439
Поени од реакции
7.825
Башка што некои од круз компаниите си имаат овластено соодветни медицински установи во секоја држава, па во зависност од која компанија ќе работиш лекарскиот мора да биде направен на тоа место. Знам дека за Ројал Карибиан треба да имаш од Неуромедика, а од агенцииве Коузон имаат договор со Неуромедика и ги тераат апликантите таму да го прават медицинскиот преглед.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Башка што некои од круз компаниите си имаат овластено соодветни медицински установи во секоја држава, па во зависност од која компанија ќе работиш лекарскиот мора да биде направен на тоа место. Знам дека за Ројал Карибиан треба да имаш од Неуромедика, а од агенцииве Коузон имаат договор со Неуромедика и ги тераат апликантите таму да го прават медицинскиот преглед.
Нормално, како иначе они ќе перат пари, се е тоа бизнис :D.

Од Мајоми на пример, прв пат кога одиш мора да вадиш лекарско во Тоспаж , но за секој нареден пат со оглед на тоа што Карнивал не те условува - можеш да вадиш кај сакаш.
 
C

cige

Гостин
Еден другар дојде со повредено колено од брод и се оперираше во Ремедика. Работеше за Royal Caribbean.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Дали некој е запознат со некоја агенција што нуди со IT позиции на брод ? преку коузон тешка работа таква позиција
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.439
Поени од реакции
7.825
Дали некој е запознат со некоја агенција што нуди со IT позиции на брод ? преку коузон тешка работа таква позиција
Тоа сам ќе си бркаш. IT и слични позоции не идат преку агенции. Агенциите им се за работни позиции кај што има масовни вработувања како келнери, собари, бармени... евентуално детска грижа, фотографи...

За IT, среди си го прогилот на LinkedIN и почни да праќаш мејлови до сите круз компании. Секоја си има сајт и форми за аплицирање за работа.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Тоа сам ќе си бркаш. IT и слични позоции не идат преку агенции. Агенциите им се за работни позиции кај што има масовни вработувања како келнери, собари, бармени... евентуално детска грижа, фотографи...

За IT, среди си го прогилот на LinkedIN и почни да праќаш мејлови до сите круз компании. Секоја си има сајт и форми за аплицирање за работа.
Некои линкови каде и јас да праќам нешто за IT :D. Англиски ми е прв јазик и сакам и јас нешто да работам во врска на брод со ИТ :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.439
Поени од реакции
7.825
Некои линкови каде и јас да праќам нешто за IT :D. Англиски ми е прв јазик и сакам и јас нешто да работам во врска на брод со ИТ :)
А што имаш од образование и од работно искуство?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
1 година ривер софт , 3 години isp систем администратор , александрија comptia , linux+ , пракса он нет , повеќе од 5 години искуство администрација redhat , centos , ccna , etc ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.439
Поени од реакции
7.825
1 година ривер софт , 3 години isp систем администратор , александрија comptia , linux+ , пракса он нет , повеќе од 5 години искуство администрација redhat , centos , ccna , etc ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прашањево беше наменето за @Vamos сакав да го тролам, ама глеам ти сериозно си одговараш на истото, така да само ќе ти пишам иди на http://www.cruisecritic.com/ тука ќе ги најдеш сите круз компании на свет и после една по една праќај им ЦВ. Со среќно ;)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
1 година ривер софт , 3 години isp систем администратор , александрија comptia , linux+ , пракса он нет , повеќе од 5 години искуство администрација redhat , centos , ccna , etc ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не ти ја разбирам поентата од тоа да одиш да работиш IT на брод кога можиш да фаќаш проекти низ цела европа повеќето се 6 месеци 1 година или две години. Платите ти се од 2000 евра па нагоре. Плус платено сместување.
Уште подобра опција да одиш во државите од средниот исток како IT , платите се од 4000 евра па нагоре, платено сместување плус автомобил.
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
8
denes imav intervju na royal caribbean i pomina ok brazilka mi praese intervju i sea cekam rezultati u ponedelnik da vidam dali sum priimen epa drzete srekja inace dzabe onoa spremanje ova ona opst moabet samo praevme jes da ja zaglaviv na onoa 2 jazik imav germanski i mi rece da se prestavam na germanski i usrav aj ke vidime se drugo besse ok
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
denes imav intervju na royal caribbean i pomina ok brazilka mi praese intervju i sea cekam rezultati u ponedelnik da vidam dali sum priimen epa drzete srekja inace dzabe onoa spremanje ova ona opst moabet samo praevme jes da ja zaglaviv na onoa 2 jazik imav germanski i mi rece da se prestavam na germanski i usrav aj ke vidime se drugo besse ok
Штом бразилка ти праела интервју со среќа. Ќе добиеш понуда за 400-500 долари месечно
 
Член од
12 март 2013
Мислења
20
Поени од реакции
20
Abe so ima vrska koj ti pravel intervju za kolku pari da ti nudat.I mene mi bese brazilka pa ne mi nudi ona kompanijata ti nudi tie se vraboteni za intervju.So samo gi razocaruvate lugeto.Za so si apliciral toa ce odis e sega tamu ako ne se dokazes moze da odis i nadole pa i da te izbrkaat.Vazno imas sansa da se dokazis.Od tebe zavisi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom