Работа на брод

Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Се бараат итно женски кандидати за позицијата Assistant Waitress за потребите на бродската компанија Carnival ! Потребно е кандидатите да имаат познавање од англиски јазик и да имаат над 21 година ! Сите заинтересирани можат да испратат CV на info@majomi.com.mk или да се јават на 078/204-779

Само женски ли може ?
 
Член од
12 март 2013
Мислења
20
Поени од реакции
20
Samo sto se vrativ od Celebrity,prv dogovor.Od Kouzon cekav 1 godina tocno dodeka zaminam.Me pratija kako asst.w. i taka i bev.Prviot kruz bev na trening i ne mi platija nisto, a vtoriot kruz vece imav svoja stanica.Obicno 90%od balkancite odma rabotat vo restoran,a ne vo crew mess se zavisi kolku dobro zboruvas angliski.Balkancite i najbrzo dobivaat promocii.Imam 2 meseca odmor i se vracam kako waiter vece.Moze ne odma ama za mesec otkako ce otidam.I pak ce kazam se zavisi kolku ce se pokazis i kolku ce se zainteresiras da napreduvas.Imam kolegi koi vece 6-7 dogovori rabotat kako asst.w. i ne se zamaraat da stanat w. a platata e duplo.Vo vrska so platata mesecno so baksis ti se faca okolu 1600-2000.Vo 8 meseci kolku sto bev ne padnav pod 1600.Trosok imas za internet 0,19$ ti e min. od kabina da si se konektiras.Tel.kartica imas od 10$ i 20$.Za 10$ na mob.vo mak zboruvas 14 min.Jadenjeto e super se ima nema da gladuvas kako sto mi kazaa pred da trgnam.Da oslabnav 12 kila ama od rabota i neredovno spienje.Eve primer za eden den kako izgleda kaj mene so smenite koga si (day at sea)
pojadok: 7h-10h
rucek:11:45h-14:30h
vecera:17:15h-23h
Koga si na port rabotis ili pojadok i vecera ili rucek i vecera.Znaci edna smena minus i imas vreme okolu 4 casa da prosetas nadvor.Toa e pobitno sto mislam deka treba da znaete i sto mene nemalo koj da mi kaze.Ova e strikno za asst.w.Ako nesto drugo ve interesira pisete pa sto znam ce vi odgovoram.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.558
Поени од реакции
14.326
Samo sto se vrativ od Celebrity,prv dogovor.Od Kouzon cekav 1 godina tocno dodeka zaminam.Me pratija kako asst.w. i taka i bev.Prviot kruz bev na trening i ne mi platija nisto, a vtoriot kruz vece imav svoja stanica.Obicno 90%od balkancite odma rabotat vo restoran,a ne vo crew mess se zavisi kolku dobro zboruvas angliski.Balkancite i najbrzo dobivaat promocii.Imam 2 meseca odmor i se vracam kako waiter vece.Moze ne odma ama za mesec otkako ce otidam.I pak ce kazam se zavisi kolku ce se pokazis i kolku ce se zainteresiras da napreduvas.Imam kolegi koi vece 6-7 dogovori rabotat kako asst.w. i ne se zamaraat da stanat w. a platata e duplo.Vo vrska so platata mesecno so baksis ti se faca okolu 1600-2000.Vo 8 meseci kolku sto bev ne padnav pod 1600.Trosok imas za internet 0,19$ ti e min. od kabina da si se konektiras.Tel.kartica imas od 10$ i 20$.Za 10$ na mob.vo mak zboruvas 14 min.Jadenjeto e super se ima nema da gladuvas kako sto mi kazaa pred da trgnam.Da oslabnav 12 kila ama od rabota i neredovno spienje.Eve primer za eden den kako izgleda kaj mene so smenite koga si (day at sea)
pojadok: 7h-10h
rucek:11:45h-14:30h
vecera:17:15h-23h
Koga si na port rabotis ili pojadok i vecera ili rucek i vecera.Znaci edna smena minus i imas vreme okolu 4 casa da prosetas nadvor.Toa e pobitno sto mislam deka treba da znaete i sto mene nemalo koj da mi kaze.Ova e strikno za asst.w.Ako nesto drugo ve interesira pisete pa sto znam ce vi odgovoram.
Кажи ми нешто повеќе за позицијата Snack Attendant, пошто од декември месец чекам за таа позиција, колку им е плата, работно време, што конкретно работат, дали и тие чекаат толку долго време како тебе за да се качат на брод, итн.. :)
 
Член од
12 март 2013
Мислења
20
Поени од реакции
20
E toa ti e pozicija za vo crew mess kade sto jadat vrabotenite i rabotis navecer vo ocean view vo bife.Mesecna plata 1000 dolari fiksna i nemas baksis.Imas opcija za trening za asst.w. toa ti e sledno no prviot dogovor mnogu tesko.Rabotno vreme kolku sto se secavam od 10 do 12h i od 14 do 00:30h toa e za tie sto rabotat vo bife a ako si vo crew mess od 6 do 9h pa od 11:15h do 14h i za vecera od 17h do 19 i 30h i imas edna smena plus od 23h do 00h.E sega ne me facaj za zbor ali gi rotiraat davaat nekoj rucek ne raboti nekoj pojadok zavisi.A za kacuvanje na brod zavisi od potrebata od personal na kompaniite ne se krivi agenciite po moe.
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
8
Samo sto se vrativ od Celebrity,prv dogovor.Od Kouzon cekav 1 godina tocno dodeka zaminam.Me pratija kako asst.w. i taka i bev.Prviot kruz bev na trening i ne mi platija nisto, a vtoriot kruz vece imav svoja stanica.Obicno 90%od balkancite odma rabotat vo restoran,a ne vo crew mess se zavisi kolku dobro zboruvas angliski.Balkancite i najbrzo dobivaat promocii.Imam 2 meseca odmor i se vracam kako waiter vece.Moze ne odma ama za mesec otkako ce otidam.I pak ce kazam se zavisi kolku ce se pokazis i kolku ce se zainteresiras da napreduvas.Imam kolegi koi vece 6-7 dogovori rabotat kako asst.w. i ne se zamaraat da stanat w. a platata e duplo.Vo vrska so platata mesecno so baksis ti se faca okolu 1600-2000.Vo 8 meseci kolku sto bev ne padnav pod 1600.Trosok imas za internet 0,19$ ti e min. od kabina da si se konektiras.Tel.kartica imas od 10$ i 20$.Za 10$ na mob.vo mak zboruvas 14 min.Jadenjeto e super se ima nema da gladuvas kako sto mi kazaa pred da trgnam.Da oslabnav 12 kila ama od rabota i neredovno spienje.Eve primer za eden den kako izgleda kaj mene so smenite koga si (day at sea)
pojadok: 7h-10h
rucek:11:45h-14:30h
vecera:17:15h-23h
Koga si na port rabotis ili pojadok i vecera ili rucek i vecera.Znaci edna smena minus i imas vreme okolu 4 casa da prosetas nadvor.Toa e pobitno sto mislam deka treba da znaete i sto mene nemalo koj da mi kaze.Ova e strikno za asst.w.Ako nesto drugo ve interesira pisete pa sto znam ce vi odgovoram.
kazi mi posle glavnoto intervju kolku cekase otprilika ako moze
 
Член од
12 март 2013
Мислења
20
Поени од реакции
20
Glavno intervju imav 31 januari a zaminav 13 septemvri,znaci 7 i pol meseci.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Samo sto se vrativ od Celebrity,prv dogovor.Od Kouzon cekav 1 godina tocno dodeka zaminam.Me pratija kako asst.w. i taka i bev.Prviot kruz bev na trening i ne mi platija nisto, a vtoriot kruz vece imav svoja stanica.Obicno 90%od balkancite odma rabotat vo restoran,a ne vo crew mess se zavisi kolku dobro zboruvas angliski.Balkancite i najbrzo dobivaat promocii.Imam 2 meseca odmor i se vracam kako waiter vece.Moze ne odma ama za mesec otkako ce otidam.I pak ce kazam se zavisi kolku ce se pokazis i kolku ce se zainteresiras da napreduvas.Imam kolegi koi vece 6-7 dogovori rabotat kako asst.w. i ne se zamaraat da stanat w. a platata e duplo.Vo vrska so platata mesecno so baksis ti se faca okolu 1600-2000.Vo 8 meseci kolku sto bev ne padnav pod 1600.Trosok imas za internet 0,19$ ti e min. od kabina da si se konektiras.Tel.kartica imas od 10$ i 20$.Za 10$ na mob.vo mak zboruvas 14 min.Jadenjeto e super se ima nema da gladuvas kako sto mi kazaa pred da trgnam.Da oslabnav 12 kila ama od rabota i neredovno spienje.Eve primer za eden den kako izgleda kaj mene so smenite koga si (day at sea)
pojadok: 7h-10h
rucek:11:45h-14:30h
vecera:17:15h-23h
Koga si na port rabotis ili pojadok i vecera ili rucek i vecera.Znaci edna smena minus i imas vreme okolu 4 casa da prosetas nadvor.Toa e pobitno sto mislam deka treba da znaete i sto mene nemalo koj da mi kaze.Ova e strikno za asst.w.Ako nesto drugo ve interesira pisete pa sto znam ce vi odgovoram.
1600-2000$ е платата за Ass.Waiter или Waiter и која позиција работи Room Service?
Кај нас на Carnival, плата без бакшиш за Ass.Team Waiter е 1200-1400$ а за секоја промоција е дупло плата, само малце потешко иде со промоција.:нинџ::)

п.с. За разлика од тебе јас таму се здебелив :D
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
8
Glavno intervju imav 31 januari a zaminav 13 septemvri,znaci 7 i pol meseci.
hmm gore dole ok ali so toa samiot so kaza deka povekjeto si ostanuvaat na taa pozicija ass waiter e tesko da se vleze zaradi toa sto tesko se osloboduvaat novi rabotni mesta :D ali sekoj so svojata srekja :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
hmm gore dole ok ali so toa samiot so kaza deka povekjeto si ostanuvaat na taa pozicija ass waiter e tesko da se vleze zaradi toa sto tesko se osloboduvaat novi rabotni mesta :D ali sekoj so svojata srekja :)
А не рачунаш на тоа дека повеќето и отказ даваат па се ослободуваат нови работни места? ;)
 
Член од
12 март 2013
Мислења
20
Поени од реакции
20
1600-2000$ е платата за Ass.Waiter или Waiter и која позиција работи Room Service?
Кај нас на Carnival, плата без бакшиш за Ass.Team Waiter е 1200-1400$ а за секоја промоција е дупло плата, само малце потешко иде со промоција.:нинџ::)

п.с. За разлика од тебе јас таму се здебелив :D
[DOUBLEPOST=1400789598][/DOUBLEPOST]E pa sega zavisi kolku gostite ti placaat, a platata e za ass.w. so baksis zaedno i zavisi kolkava ti e stanicata.Za promocija e duplo da, stanuvas waiter.Nekoi davaat otkaz, ako si tamu a si pominal intervju ti dale promocija nekoi si odat na odmor i zaminuvaat na drug brod taka da ima kombinacii.[DOUBLEPOST=1400789648][/DOUBLEPOST]
hmm gore dole ok ali so toa samiot so kaza deka povekjeto si ostanuvaat na taa pozicija ass waiter e tesko da se vleze zaradi toa sto tesko se osloboduvaat novi rabotni mesta :D ali sekoj so svojata srekja :)
[DOUBLEPOST=1400790028][/DOUBLEPOST]Sekoj so svojata sreca definitivno.Moj kolega na 4ti mesec od prv dogovor stana waiter ne se plasese mu se pogodi, dobar restoran menager na intervju boza prasanja i toa e toa.Mislite deka tie filipincite i indiicite znaat podobro od nas neznaat kako prvo mnogu angliski ama site se vo kompaniite po 10-15 godini i kelneri se ne mrdaat od toa kakva promocija ne sakaat da slusnat.Od niv ass.w. nemozi da mrdne tolku brzo za promocija.Ali toa ako se ima sreca toa e toa.E jas mislam nemam mnogu ce si cekam na rezervna klupa :)
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
moze nekoj da mi kaze kolku kosta lekarskoto odprilika ?:D:D
1000 денари у Чаир у болницата за трудова медицина или 6000 денари у поликлиника Тоспаж у Аеродром и како што кажа Тончи 10.000 ден. у Неуромедика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom