Работа на брод

Член од
3 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Две недели тишина на темава :)
Да ја раздвижам:



Become part of the World's leading cruise line, apply now for our personal interviews in Skopje, Macedonia 9th – 11th October 2018.

Viking Ocean Cruises is proud to offer a comprehensive package for its onboard positions:

• One of the best salaries
• Paid ticket
• Reimbursement (medical, visas, vaccine cost)
• Free shipwide WI-FI
• Travel for free and get paid

Kouzon is organizing personal interviews in Skopje, Macedonia 9th – 11th October 2018 where the recruitment team of Viking Ocean Cruises is pre-screening candidates for their onboard operation.
Be part of this interview, get a job & join the crew on the new ship Viking Jupiter.

You may apply for any position in all below departments:

• F&B Department (Restaurant & Bar)
• Housekeeping Department
• Shore Excursions
• Stores
• Entertainment
• Galley

If you feel qualified and you would be interested in joining these interview sessions APPLY TODAY AND BECOME A VIKING by sending your CV in English at info@kouzon.com.mk with Subject line: “For Viking Ocean Cruises”.
Кои се вкупните трошоци
кон Коузон за аплицирање?
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Кои се вкупните трошоци
кон Коузон за аплицирање?
Ако не сакаш да се дрнкаш со непотребни обуки и да плаќаш за глупости би ти ги препорачал Мајоми.Јас пробав преку двете и вервај ми голема е разликата :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.467
Кои се вкупните трошоци
кон Коузон за аплицирање?
Tрошкот кон Коузон е 500 денари за апликација за сите бродски програми.
Потоа, пред интервјуто има тренинг пред интервју. Во зависност од позицијата тренингот трае 1 или 2 дена, 4500 или 6500 денари.

Мајоми немаат право на Викинг интервју во Македонија, така да ќе мораш да идеш до Загреб.
Вака за тие пари добиваш обука за поминување интервју која што може да ти се најде и понатаму во животот.

Барем за Викинг подобра опција ти е Коузон.
За останати компании имаш простор за анализирање што е подобро а што полошо.
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
.Мајоми немаат право на Викинг интервју во Македонија, така да ќе мораш да идеш до Загреб.
Вака за тие пари добиваш обука за поминување интервју која што може да ти се најде и понатаму во животот..
Кој кажа дека немаат??Ете јас сум преку Мајоми и сум на Viking a интервјуто го праев Скопје... :-o А и да промениле нешто во меѓувреме...за 6000 денари од непотребната обука можи да си прошета до Загреб....и + уште еден плус е шо во Мајоми немаш прелиминарно интервју..некоја си Александра да ти кажи дали си поминал или не..и се зависи дали таа е добро наспана
 
Член од
28 август 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво. Нов сум во оваа тема ме интересира работата на брод како security, бидејќи сум припадник на безбедносите сили на државава имам огромно познавање во таа област, а башка имам и многу профи борби во ММА и еден тон награди. Дали некој го гледа сето тоа искуство, дали би било од големо значење за добивање на работата како security или нема врска??
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.467
Здраво. Нов сум во оваа тема ме интересира работата на брод како security, бидејќи сум припадник на безбедносите сили на државава имам огромно познавање во таа област, а башка имам и многу профи борби во ММА и еден тон награди. Дали некој го гледа сето тоа искуство, дали би било од големо значење за добивање на работата како security или нема врска??
За добивање на работа како обезбедување на патнички брод задолжилтено е претходно работно искуство во армија/полиција или хотел.
Коузон соработува со агенција од Израел која што праќа секјурити гардс на Ројал, Селебрити и уште неколку компании.[DOUBLEPOST=1535410915][/DOUBLEPOST]
Кој кажа дека немаат??Ете јас сум преку Мајоми и сум на Viking a интервјуто го праев Скопје... :-o А и да промениле нешто во меѓувреме...за 6000 денари од непотребната обука можи да си прошета до Загреб....и + уште еден плус е шо во Мајоми немаш прелиминарно интервју..некоја си Александра да ти кажи дали си поминал или не..и се зависи дали таа е добро наспана
Е сега ме влечеш за јазик за скриени трошоци кои се имаме договорено со Јовка и Јелена да не ги откриваме во јавност.
Александра е регрутер со долгогодишно искуство, за жал не е веќе во Коузон тимот. Ако ти кажала дечко не чиниш, значи навистина не си бил ОК тој ден.
Туку кажи ми ти до каде си со твојата кариера на Викинг?
 
Член од
28 август 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
За добивање на работа како обезбедување на патнички брод задолжилтено е претходно работно искуство во армија/полиција или хотел.
Коузон соработува со агенција од Израел која што праќа секјурити гардс на Ројал, Селебрити и уште неколку компании.
5 години искуство, CV пуштив чекам одговор и понатамошни инструкции се надевам ќе бидам примен :). Друго нешто што ме интересира е платата на форумов прочитав минимален износ 1500 долари според вашите инфо како се движе??
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.467
5 години искуство, CV пуштив чекам одговор и понатамошни инструкции се надевам ќе бидам примен :). Друго нешто што ме интересира е платата на форумов прочитав минимален износ 1500 долари според вашите инфо како се движе??
Не е 1500 долари, има 3 нивоа, првото е под 1500, не сум сигурен точно колку. Моментално сум на одмор, дури во четврток одам на работа. Следните 2 нивоа се над 1500.
 
Член од
7 јули 2016
Мислења
14
Поени од реакции
3
Без претходно искуство на слични работни позиции може да се добие некоја солидна работа? Тончии и остали искусни? :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.467
Без претходно искуство на слични работни позиции може да се добие некоја солидна работа? Тончии и остали искусни? :D
Гледам пред 2 години си пишувал у Фото Берза темата.
Да заминеш на брод како фотограф... не е ни лоша ни добра позиција, негде у средина и со работа и со пари.
Предност е го гледаш ЦЕЛ брод, само у енџин рум не влагаш.
Така најдобро ќе знаеш што и како понатаму во бродската кариера.
 
Член од
7 јули 2016
Мислења
14
Поени од реакции
3
Гледам пред 2 години си пишувал у Фото Берза темата.
Да заминеш на брод како фотограф... не е ни лоша ни добра позиција, негде у средина и со работа и со пари.
Предност е го гледаш ЦЕЛ брод, само у енџин рум не влагаш.
Така најдобро ќе знаеш што и како понатаму во бродската кариера.
Тоа бев тогаш заинтересиран па чепкав по нет. А опрема за фотограф од таму се зема? Мислим дека имаше еднаш ти пишано на темава дека ти одбивале за да го исплатиш апаратот.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
462
Поени од реакции
490
Тоа бев тогаш заинтересиран па чепкав по нет. А опрема за фотограф од таму се зема? Мислим дека имаше еднаш ти пишано на темава дека ти одбивале за да го исплатиш апаратот.
Зависи од компанијата.
На NCL ти одбиваат од платата по ~$400-450 месечно (два месеца) и апаратот после завршувањето на договорот станува твој. Nikokn D7100 и/или D7200 последно колку што се сеќавам. Само телото останува твое, остатокот од опремата го враќаш на компанијата.... си ебале мајката тие од што се паметни. За униформа не плаќаш на оваа компанија.
На MSC и на Carnival користиш нивна опрема, така да нема да имаш никакви давачки за професијата. За MSC си плаќаш за униформата, по 5-8 долари од парче (кошула, панталони, елек, кондури), а зa Carnival не знам.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
На Карнивал не се плаќаше ни опрема ни облека кога бев, ти следи панталоне кајш, кондури црни, патики бели, две мајци кажуал и кошула со елек за формал. На секој нов договор ти следи нов комплет. Така беше ако не е променето нешто во меѓувреме
 
Член од
28 август 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Некој што работел како Security Guard или што е веќе таму што работи на истата позиција ако може нека ме контактира ми требаат некои инфо. Благодарам однапред
 
Член од
7 јули 2016
Мислења
14
Поени од реакции
3
ај некој кога ќе има слободно време да ми опише за фотограф што и како се работи... време, саати и дали има слободно време за шетање. Платата како се движи т.е. све што е поврзано со тоа. Еве Тончи тоа има работено, неможем пак у Коузон да дојдем па овде ако можеш да пишеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom