Работа во агенции за обезбедување?

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
881
Поени од реакции
1.252
Какви 12-13000 илјади, другар работи во СГС и зема 10000 илјади, само еднаш зел 12000 илјади зошто го менувал една недела колегата.
Зависи од местото кај работи,зависи колку смени фаќа нормално...јас ви кажвам имам поќе другари шо работат во СГС и велат 200 евра минимум му е плата :)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
И сигурно на оние што разнесуваат пари,што чуваат личности им иде и до 300-400-500 евра платата...но таму не верувам да примат млад дечко,пошто 99% се поранешни волци,тигри,ебр,алфи,инспектори и слично...луѓе со искуство,со знаење...
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
881
Поени од реакции
1.252
За транспорт на пари мислам дека има посебна обука... За транспорт на пари работниците задолжително носат оружје така да најверојатно во право си,не би требало таму да има млади и неискусни
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Им држат некоја основна обука,кога да ги земат,коа ги враќаат,кој каде седи,ама не опширна,пошто веќе знаат да осетат опасност,да пукаат,да се движат,да отвараат очи...

Лошо само што мора и за таму завршено средно,не зборам за во тие за пари,туку ете у малл да се шлаеш...а јас полнам 18 за 2 месеци,4та сакам вонредно да ја земам,и сакам да работам,да вадам пари...ама како што слушнав неможело.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
881
Поени од реакции
1.252
Мислам дека можиш да работиш од кој ќе напрајш 18... сега едни од Битола зедоја лиценца а немаја средно ( си купија 2 степен,како да имат учено само 2 години ) така да ти ќе одиш ке си копираш сведителството од 3та години и мислам дека ќе можиш да земиш лиценца...значи најубо ти е да се јавиш во комората и ќе ти кажат :)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Мислам дека можиш да работиш од кој ќе напрајш 18... сега едни од Битола зедоја лиценца а немаја средно ( си купија 2 степен,како да имат учено само 2 години ) така да ти ќе одиш ке си копираш сведителството од 3та години и мислам дека ќе можиш да земиш лиценца...значи најубо ти е да се јавиш во комората и ќе ти кажат :)
Им пишав на маил,пробав да и објаснам на таа,ваљда ме сфати...ми пиша само,дека неможе да работиш ако немаш завршено средно образование,односно неможеш да извадиш лиценца,а никој не прима без таа лиценца....дај боже да може,бидејќи не сме до тој степен моиве да ме пуштат да работам утовар-истовар некаде,но сепак за нормална работа јас пред се сакам,они не ме тераат...но јас сакам да си вадам за мене пари :) ако знае некој дали можам со полни 18,а со не завршено средно,односно трета завршена-четврта во тек да работам,нека ми каже..
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
..Никој не знае да ми одговори ? :confused:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
605
Поени од реакции
443
..Никој не знае да ми одговори ? :confused:
Ниедна агенција за обезбедување нема да те прими без средно образование, иако можеш да извадиш лиценца на 18 години, сепак мора да завршиш средно.Распрашај се повторно, но како што гледам по огласи, сите бараат завршено средно образование.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Ниедна агенција за обезбедување нема да те прими без средно образование, иако можеш да извадиш лиценца на 18 години, сепак мора да завршиш средно.Распрашај се повторно, но како што гледам по огласи, сите бараат завршено средно образование.
Абе сфаќам,ама не сум јас крив што сум тргнал покасно :D мислев дека има некој начин,на привремено или нешто такво...бидејќи како примаат за келнери и такви ствари малолетни лица ? би требало да е исто...
 
Член од
4 март 2009
Мислења
605
Поени од реакции
443
Абе сфаќам,ама не сум јас крив што сум тргнал покасно :D мислев дека има некој начин,на привремено или нешто такво...бидејќи како примаат за келнери и такви ствари малолетни лица ? би требало да е исто...
Можеш да извадиш прво лиценца па потоа ќе се снајдеш.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.430
Поени од реакции
2.681
Сакам да вадам лиценца ама не знам како одат работиве со вработувањево. Бараат агенцииве луѓе или слабо ?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Мислам дека бараат...бидејќи многумина напуштаат,пошто слушав дека било многу напорно,односно не им давале слободни денови и такви ствари,а платата е мала...иди на страницата за комора на обезбедување- http://www.obezbeduvanje.org.mk//Main.aspx расчепкај,има сите потребни информации...
 
Член од
15 август 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво сакам да извадам лиценца за обезбедување јас сум од кавадарци па каде се полага, дали треба да си физички подготвен, што се полага, колку време трае и колку пари е
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.564
Поени од реакции
2.275
Здраво сакам да извадам лиценца за обезбедување јас сум од кавадарци па каде се полага, дали треба да си физички подготвен, што се полага, колку време трае и колку пари е
Види во ПП
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
881
Поени од реакции
1.252
Здраво сакам да извадам лиценца за обезбедување јас сум од кавадарци па каде се полага, дали треба да си физички подготвен, што се полага, колку време трае и колку пари е
Не треба да си физички подготвен ти треба 500е + :D
Се полагат 5-6 предмети кој ги учиш од книга ( ништо тешко )
И се полага пукање со пушка и пиштол, е то е малце заебано, ако не те бива ќе треба да си доплаќаш на секое паѓање, мислам дека 1500 денари се доплаќа на оружје ако падниш.
Полаѓања има во идризово сигурно,за другите градој незнам кај има треба да се распршаш. Едно време имаше во Битола, сега нема...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom