Работа во агенции за обезбедување?

Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.269
Поени од реакции
1.236
За Израелската и мене ми имаат кажано, вистина е.. Ама па таја нез дали освен во Израел може на друго место да се извади..
има ли некоја кај нас со ја признаваат во германија
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.555
Поени од реакции
2.268
има ли некоја кај нас со ја признаваат во германија
Нема друже.. Имаше во Германија некоја босанка што средувала за лиценци, нормално да ја почастиш..
Офенбах, Франкфурт ако имаш некој нека се распрашаат добро за неа..
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Ќе може ли некој да пушти линк од таа израелската лиценца?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.269
Поени од реакции
1.236
Нема друже.. Имаше во Германија некоја босанка што средувала за лиценци, нормално да ја почастиш..
Офенбах, Франкфурт ако имаш некој нека се распрашаат добро за неа..
да но лиценца легална се така???имаш повеке инфо за неа,,,,ТЕ МОЛАМ!!!пиши во ПП ако сакаш?!?
Автоматски споено мислење:

Ќе може ли некој да пушти линк од таа израелската лиценца?
брат оди во агенцииве за обезбедување тие ке ти објаснат и пратат во коморана или мвр несум сигурен каде баш ,и ке одиш на курс колку што ми кажаа 1900 евра е...но признаена во цел свет....
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.555
Поени од реакции
2.268
да но лиценца легална се така???имаш повеке инфо за неа,,,,ТЕ МОЛАМ!!!пиши во ПП ако сакаш?!?
Автоматски споено мислење:


брат оди во агенцииве за обезбедување тие ке ти објаснат и пратат во коморана или мвр несум сигурен каде баш ,и ке одиш на курс колку што ми кажаа 1900 евра е...но признаена во цел свет....
Се е легално друже.. Поставена е на функција и помага за одредена сума на пари.. Немам за жал појќе инфо ќе се распрашам ако можем нешто плус да дознаем.. Ти кажав во тие градови ако имаш некој нека види. И секако сподели ако има нешто..
 
Член од
7 март 2009
Мислења
976
Поени од реакции
623
да но лиценца легална се така???имаш повеке инфо за неа,,,,ТЕ МОЛАМ!!!пиши во ПП ако сакаш?!?
Автоматски споено мислење:


брат оди во агенцииве за обезбедување тие ке ти објаснат и пратат во коморана или мвр несум сигурен каде баш ,и ке одиш на курс колку што ми кажаа 1900 евра е...но признаена во цел свет....
1900 евра?!? Хаха,какви преваранти,мамицата нивна,овие се организирани криминалци слични на давателите на македонски лиценци,имаа своја испостава во Штип за Источна Македонија а главните им беа во Скопје(некои мафијаши кои глумат цајкани веројатно),ако не си знаел преку издавање на вакви лиценци имаат испрано околу 10 милиони евра,епа сега вадете лиценци народе и давајте им пари на ове гнаси!
 
Член од
7 март 2009
Мислења
976
Поени од реакции
623
Ниедна агенција за обезбедување нема да те прими без средно образование, иако можеш да извадиш лиценца на 18 години, сепак мора да завршиш средно.Распрашај се повторно, но како што гледам по огласи, сите бараат завршено средно образование.
Пред некоја година(сега не знам како е)во Штип секоја будала можеше да "заврши" средно со плаќање 500 евра мито на одредени лица задолжени за таа работа те. криминал,на Макпетрол едни мамлази требало да ги примат на работа ама со 8-мо биле па си тркнале до Штип и завршиле работа,значи точни се овие работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom