Работа во Германија

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.681
За дозволата ми дадоа рок од 1 месец да ја однесам, и сега кога ја однесов ми ги зедоа документите и пасошот, значи во главно се чека околу 1 недела
3 дена максимум,а може уште истиот ден.Кога како е тоа.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
14
Поени од реакции
3
Здраво.

Заинтересиран сум за работа во Германија, ваши мисење дали да се оди преку агенција и преку која или на друг начин?

Со македонски пасош, споделете ваши искуства и сл. може и за шведска норвешка.

Како иде цела процедура и слично за работна виза и колку се чека?
Благодарам
 
Член од
31 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
DECKI A ZA MERKUR DALI ZNAETE NESTO???[DOUBLEPOST=1501526911][/DOUBLEPOST]DECKI A ZA MERKUR DALI ZNAETE NESTO???
 
Член од
23 август 2009
Мислења
171
Поени од реакции
22
Здраво,
Сакам да се информирам за работа во Германија,поточно за медицински персонал. Голем број заминуваат Германија,Австрија,Швајцарија, па сакам да прашам кои посредува,какви кфалификации треба итн

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
6
Колку пари кошта една виза за Германија?
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
27
Поени од реакции
42
Знае ли некој колку време се чека за виза со сите документи комплет предадени. Во понеделник поднесовме, ни ги земаа пасошите, ама уште немаме никаков одговор за жал :( Некои викаат 2 до 3 дена максимум, а ние еве четврти ден нема одговор. Можно ли е нешто да не е во ред? И дури и ако е одбиена, за колку време би требало да добиеме одговор, знае некој? Затоа што па многу ни се брза, договорите за работа ни се веќе почнати од 01.08., не чека работодавецот (n)
 
Член од
31 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
Merkur agencija za rabota vo germanija informacija nekoja nesto auuuuu !!! blagodaram
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
47
Знае ли некој колку време се чека за виза со сите документи комплет предадени. Во понеделник поднесовме, ни ги земаа пасошите, ама уште немаме никаков одговор за жал :( Некои викаат 2 до 3 дена максимум, а ние еве четврти ден нема одговор. Можно ли е нешто да не е во ред? И дури и ако е одбиена, за колку време би требало да добиеме одговор, знае некој? Затоа што па многу ни се брза, договорите за работа ни се веќе почнати од 01.08., не чека работодавецот (n)
Мислам дека до 1 недела најмногу излегуваат визите.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
988
Поени од реакции
944
Дали мора да бидеш студент за да се аплицира за работа?
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
27
Поени од реакции
42
Не. Можеш да добиеш работна виза, ако имаш договор за работа и дозвола за работа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom