Работа во Германија

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.705
Поени од реакции
10.105
Веза нема со животот Босанецот. Таа пензија за да ја достигне во Германија треба еден куп години стаж тука + плата која е над просекот.
Се работи за бруто сума најверојатно, а во однос на „увезување“ т.е. „признавање“ на стажот од МКД - ништо ново не кажа. Секој еден може да го направи тоа и општо познато е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom